Przywrócenie ustawień fabrycznych windows 8.1

Wczoraj kupiliśmy laptopa, siostra normalnie go użytkowała ale po czasie dało się się słyszeć że głośniki szumią. W sklepie bez problemu go wymienią, ale muszę przywrócić ustawienia jak były na początku i go wyczyścić. Jaką opcję wybrać w przywracaniu systemu, żeby było dokładnie tak jak za pierwszym uruchomieniem i żeby wyczyścić wszystkie dane jakie siostra zdążyła wprowadzić? Z góry dziękuję za wszelkie podpowiedzi. 

Prawdopodobnie wszystko jest opisane w instrukcji obsługi, najwyższy czas tam zajrzeć.

Różne marki laptopów mają różne sposoby na przywracanie systemu z partycji recovery, nie ma ogólnego sposobu.

Cześś,

 

w Windowsie 8.1 został wprowadzony proces odświeżania. Nie musisz mieć nawet płyty z Windowsem. Jak wykonać tą operację poczytaj TU.

 

Pozdrawiam,

jakubgross

Napisz kto wyprodukował laptopa. Jeśli Lenovo, to powinieneś mieć specjalny przycisk zasilania, który automatycznie uruchamia recovery lub klawisz F8. Jeśli Acer, to z tego co pamiętam, wciskasz F10 lub Alt F10 zaraz po włączeniu komputera. Poszukaj w systemie aplikacji do tworzenia płyty z fabrycznymi ustawieniami, tam powinna być opcja przywracania systemu. W najgorszym wypadku pobierz i nagraj na płytę lub pendrive Super Grub 2 Disk i on wykryje partycję recovery i wystartuje z niej przywracanie systemu do ustawień fabrycznych.

Szczerze? Ja kupowałem laptop Della przed świętami Bożego Narodzenia i dostałem tak skąpą instrukcję obsługi, że masakra. Mało tego, nawet warunków gwarancji nie ma. Nie wiem co to za producent, ale nie zdziwi mnie jak będzie w tym przypadku tak samo. Jedyne co pozostaje, to szukać instrukcji na stronie producenta w pliku PDF, o ile w ogóle taką udostępnił.

Szczerze powiedziawszy, ja w swoim laptopie też nie mam pojęcia jak uruchomić recovery z dysku. Mogę odpalić aplikację od Della, ale jak padnie system, to nie mam pojęcia jak uruchomić recovery z dysku.

Jeżeli masz Lenovo, to z boku obudowy znajduje się przycisk przywracania systemu :slight_smile:

A tak na poważnie - moi znajomi oddali notebooka i wykasowali jedynie swoje prywatne pliki i nic poza tym.

Nie wiem czy sprzedawca nie powinien przywrócić komputera do stanu pierwotnego. Jeżeli jesteś userem, który nie wie jak to zrobić, to możesz nieźle namieszać w systemie lub nawet go usunąć.

Powiem więcej - około dwóch lat temu zdarzyło mi się konfigurować laptopa zakupionego przez kolegę w jednej z dużych sieci elektromarketów i ku mojemu zdziwieniu na jednej z partycji były zdjęcia i filmy xxx - a laptop kupiony jako nowy :slight_smile: (pewnie ktoś go oddał, a sprzedawca bez sprawdzania puścił urządzenie dalej).