Przywrócenie windows 7

Miałem windows 7, ale chciałem zainstalować xp na innym dysku i mieć obydwa systemy do wyboru. Więc, gdy zainstalowałem xp, dopisałem system windows 7 do boot.ini, przy próbie jego uruchomienia wyskakiwał błąd o braku biblioteki hal.dll. Później dowiedziałem się, że należy najpierw przywrócić bootloadera windows 7 i później dodać windows xp. Ściągnąłem program EasyBcd wybrałem opcje “install windows vista/7 bootloader to the mbr”, później dodałem obydwa systemy do bootmenu. Nie przyniosło to rezultatu. Spróbowałem więc innego programu VistaBootPRO. Zaznaczyłem tam opcje “Choose system bootloader to install - Windows Vista bootloader(uninstall legacy bootloader)” oraz “system Bootloader Install Options - all drivers”. Jednak to również nie przyniosło skutku. Odpaliłem więc płytke z windows 7, wybrałem opcje napraw, pojawiła mi się informacja o dysku z windows 7, wybrałem opcje wiersz polecenia i tam wpisałem bootrec.exe i 4 komendy /fixboot, /fixmbr, /scanos, /rebuildbcd. Jednak po ponownym uruchomieniu znów odpalił mi się windows xp. Czego jeszcze mógłbym spróbować żeby przywrócić windows 7? Format raczej nie wchodzi w gre.

Może spróbuj uruchomić z tego dysku z 7 i wziąć tam napraw tylko tam chyba pierwsza opcja …

Fakt, nie pomyślałem o tym. Zrobiłem tak i wgrał mi się bcd windowsa 7. Dzięki wielkie za pomoc.

Nie ma za co:)