Przywrócenie Windows XP Pro po Windows Vista RC1

Czy jest jakis sposob na przywrocenie Windowsa XP Pro, ktorego mam na dysku w folderze Windows.old? Obecnie mam zainstalowana Viste RC1, a ze nigdzie nie moge znalezc nowszej wersji a ta ma od **** bledow chcialem ja odinstalowac. Moze jakis program do skasowania visty i wsadzenia na jej miejsce plikow z XP? Nie chcial bym formatowac twardziela… ;/

wiesz że przed instalacją systemu tworzy się do niego osobną partycje ?

Tak tylko, zeby zrobic ta partycje trzeba i tak sformatowac dysk…

bzdura są programy które z wolnego miejsca na HDD robią z niego osobną partycje. Paragon Magic, PM, itp.

Co to ma do rzeczy.

Maniek48

Usuń wszystkie pliki Visty włącznie z folderem boot winodws itp.

Zostaw tylko te od XP windows.old…

Zmień ich nazwe z windows.old… na normalne oryginalne wczyli windows…

Wkładasz CD instalacyjne XP czekasz aż się załaduje kiedy zapyta co chcesz dalej zrobic (czy instalować czy wejsć do konsoli odzyskwania) naciskasz “R” aby wejsć do konsoli odzyskiwania systemu windows wpisujesz tam w linji poleceń FIXBOOT poczym potwierdzasz Enterem.

Restartujesz i wszystko powinno byc ok.

Nie musisz usuwać plików, powinno działać to z tymi plikami visty

Ok wszystko rozumiem, tylko w jaki sposób mam zamienic te pliki i zmienić nazwę? W dosie? Bo kiedy chce to zrobić podczas uruchomionej Visty z Windows Explorera to oczywiście nie moge, bo jest blokada systemowa.

Złączono Posta : 07.12.2006 (Czw) 13:51

Czy jest ktos na tym forum, ktory mi pomoze? Walcze z tym juz tydzien… W jaki sposób mogę usunąć pliki Visty, z której pisze teraz tego posta i przywrócić na ich miejsce pliki z Win XP Pro, które mam na dysku? Podczas odpalonej Visty oczywiście nie mogę tego zrobić, więc skąd? Przez LAN z drugiego PC, czy może z jakiejś dyskietki startowej? Proszę o odpowiedź.

Skorzystaj z BartPE

Tu strona o systemie - http://www.iem.pw.edu.pl/~malkowsp/pebuilder.htm

Tu instrukcja - http://www.purepc.pl/node/549

Aby wykonać tą czynność możesz zrobić tak:

-Podłączyć do innego komputera aby to zrobić.

-Załączyć jakś dystrybucje linuxa…

-Zrobić to z pod dyskietki Dos która obsługuje NTFS

-Zrobić to z pod innego systemu nie zainstalowanego na tej partycji

Jeszcze bym pare znalazł ale te chyba starczą…