Przyznawanie ocen programom na vortalu

Witam.

Chciałem zwrócić Redakcji uwagę na fakt iż w kategorii przeglądarek WWW oceny niektórych zamieszczonych tu programów są niezrozumiałe. I tak np: IE6 będący powszechnie uznawany za produkt lekko nie nowoczesny i w którym wyraźnie w oczy rzuca się brak wielu funkcji jak np: przeglądania stron na karatch, przyznane zostało 5 na 6 gwiazdek (tyle samo co Mozilli Firefox 1.5.x). Ponadto przeglądarce Netscape Navigator będącej rozszerzeniem funkcjonalności Firefoxa 2 przyznano o 2 gwiazdki mniej (chyba przyczyną tego nie jest brak polskiej wersji językowej ? ). Kolejny problem to taka sama ocena IE7 co Opery 9 czy też Firefoxa 2 które serwują znacznie szerszy fachlarz możliwości w kwesti przeglądania i wykorzystywania zasobów Internetu. Następnie dziwi też fakt przyznania takich samych ocen IE6 co np. nakładkom na niego, mimo iż służą one do rozszerzania możliwości tegoż programu.

Chciałbym dowiedzieć się również na jakiej zasadzie odbywa się przyznawanie ocen oprogramowaniu na vortalu.

Pozdrawiam i proszę o przemyślenie mojej uwagi.

Grzes008 , użyj wyszukiwarki i poczytaj na ten temat.

Do czasu wyjścia nowej wersji vortalu nie mam sensu zgłaszać jakichkolwiek propozycji. W nowej wersji, planowane jest wprowadzenie oceniania programów przez czytelników.

Ale ja nie mówie o ocenianiu przez użytkowników, tylko o przyczyny niezrozłumiałości obecnych ocen!

viewtopic.php?f=4&t=83290&p=593853&hilit=gwiazd%2A#p593853

Dobrze napiszę to bardziej zrozumiale.

Na temat oceniania - tj. sposobu, administratorzy wypowiadali się już na forum. Dlatego napisałem o wyszukiwarce. Zapewne znajdziesz tam odpowiedź na swoje pytanie.

Skoro zgłaszasz te zastrzeżenia, to chyba logicznym jest, że równocześnie jest to sugestia naniesienia poprawek lub zmiany systemu. Tak ja to rozumiem. Dlatego napisałem, że system ulegnie zmianie na bardziej “obiektywny”.

viewtopic.php?f=4&t=83290&p=593853&hilit=ocenianie+program%C3%B3w#p593853