Przyzwoity headset do 300 zł do wszystkiego

Witam.

Dyskusji w Internecie na ten temat od groma, ale żadna mi nie pomogła.

Szukam dobrych słuchawek z mikrofonem. Nie oczekuje że będą najlepsze na rynku, lecz mają sobie radzić że tak to nazwę “z jajem” w każdych warunkach. Mają one służyć jako codzienne słuchawki przy komputerze, jak również do gier PC/PS3 (nie jestem wymagającym graczem), muzyki (nie jestem audiofilem) oraz do rozmów np. przez Skype czy też po podłączeniu do smartfona. Dotychczas używałem Mad Catz Tritton AX 180 które się popsuły. Zostały mi jednak akcesoria, także nowy headset nie musi być kompatybilny z PS3. Wystarczy podpięcie 2x mini jack. Jeszcze lepiej gdyby był na 1x mini jack 4-pin w zestawie z przejściówką na owe 2x mini jack. Takim sposobem trafiłem na Razer Kraken Pro. Odstrasza mnie jednak dość słaba jakość nagrywania samego mikrofonu (opieram się na YT) oraz to, że muszle można złożyć do środka. Moje Trittony rozleciały się m.in. przez to, że można okręcać muszlami. Później natrafiłem na SteelSeries Siberia V2. Są nieco tańsze, mikrofon niby lepszy. Tu jednak mamy do czynienia z jakimiś śmiesznymi drucikami czy gumkami (nie wiem do końca co to jest), które łączą się z pałąkiem opierającym się na głowie, co budzi u mnie mieszane uczucia co do wytrzymałości. Z czasem zacząłem się zastanawiać czy nie wystarczą mi po prostu Ozone Gaming Rage ST , które zbierają dość dobre opinie oraz są ponad dwa razy tańsze od Krakenów. Nie chcę jednak paść ofiarą przysłowia “chytry dwa razy traci” gdy te okażą się jednak bublem.

 

Jakie słuchawki polecacie? Możecie też podać jakieś swoje propozycje.

 

Kilka wymagań:

  • wytrzymałość oraz dobra jakość wykonania

  • złącza 2x mini jack lub 1x mini jack 4-pin z przejściówką, ewentualne dodatkowe karty USB będą na plus

  • czysty dźwięk

  • dobrej jakości mikrofon, odpinany lub chowany, dobrze tłumiący szumy

  • zamknięte

  • cena do 300 zł

Cóż, ja mam Syberki, nawet wersję Frost Blue. Fajnie się je użytkuje. Jak nie zamierzasz nimi rzucać, to raczej wystarczą Ci na długo, jak kupowałem w ProCpu to dostałem gwarkę na 2 lata, więc jestem spokojny :wink:

Możesz mi podać kto serwisuje te słuchawki w Polsce? Przyznam, że miałem kiedyś nieprzyjemne doświadczenie z jednym serwisem.