Przyzwoity smartphone

Witam

Szukam przyzwoitego smartphone w przyzwoitej cenie. Cena im niższa, tym lepiej. (+- 700zł)
Oczekuję od telefonu płynności i szybkości działania, możliwie jak najlepszego aparatu, usb 3.0 - szybkiego ładownia. Mile widziana (choć nie koniecznie) wytrzymała bateria i czytnik lini papilarnych, 32GB pamięci na dane.

Co proponujecie?

Pozdrawiam.

Używane czy nówki ?

Za tę cenę mogę zaproponować:
-Xiaomi Redmi 4A
-Huawei P8 Lite
-Lenovo K5
-Motorola Moto G4 Play

chyba że dołożysz ze 100 zł to Ci sprzedam Moto X Play :wink:

chyba bedze mial kilka smartfonów
w ciągu roku to nie duży koszt … po prostu nie umiem wybrać

ostatnio czytałem o kruger&martz

najnowsze serie na stronie (live/move/flow)
move6s na styl samsunga ajfona
http://www.krugermatz.com

Mogą być używane :slight_smile:
Z tych modeli co podałeś to Redmi 4A widzę, że najlepszy (?)

Warto trochę dołożyć i kupić Smartfon Xiaomi Redmi 4x 4G 32GB, w AnTuTu zbiera 10k punktów więcej niż 4A, procek mocniejszy, 3 gb ram, 8 rdzeni, większa pojemość baterii.
W używki się nie pchaj, w nówkach masz gwarancję, masz spokój. Ceny są tak niskie że nie warto.

Ciekawy ten Xiaomi Redmi 4x 4G 32GB - dziękuje za propozycję :slight_smile: Na allegro za 749zł widzę idzie dostać.
A jak się ma do niego Lenovo K6 Note? Ten z kolei od 713zł jest na allegro.

Nie wiem jak Lenovo, ale Redmi 4x na pewno spełni twoje wymagania (z wyjątkiem USB 3.0)
Chociaż powiem, że najwygodniej pliki wymieniać poprzez WiFi (Explorer w MIUI ma funkcję serwera FTP, a jeszcze lepiej jak drugie urządzenie wspiera WiFi Direct - połączenie WiFi z pominięciem routera)

Tak tylko dobrze poczytaj na allegro nie jest z Polskiej dystrybucji
Ja osobiście mam Xiaomi 4A - https://www.x-kom.pl/p/357619-smartfon-telefon-xiaomi-redmi-4a-32gb-dual-sim-lte-dark-grey.html tylko wersje z 16 GB jestem zadowolony

@SOGA

A jaki smartphon dostane w tej konfiguracji z USB 3.0? Może warto dołożyć pare złoty i kupić coś lepszego z tymi parametrami o których wspominałem?
Nigdy nie próbowałem wymieniać plików po przez WiFi :smiley: Ale dzięki za informację :wink:

myPhone odpadają, obecnie używam, Ojciec również i średnio ją oceniam…

Xiaomi 4A używa dziewczyna i również jest zadowolona :slight_smile:

Póki co najbardziej przemawia za mną Xiaomi 4X

To że telefon jest z polskiej dystrybucji, to jakie ma to zalety?

Gwarancja na miejscu ?

1 polubienie

Coś jeszcze?

Że telefon jest przystosowany do polskiego rynku (tzn. domyślnie język polski i wszystkie papiery po polsku)

1 polubienie

godny uwagi xiaomi https://www.sferis.pl/smartfon-xiaomi-redmi-note-3-dual-sim-16gb-zloty-46xiaominote3-16gold-p495870

Wstrzymałem się z nowym smartphone 'm aż do teraz. W poniedziałek chciał bym coś zamówić z allegro.
Zastanawiam się nad Xiaomi Redmi 4X 3GB Ram, 32GB Rom z procesorem - no właśnie, jakim? Jedni na aukcjach piszą o modelu Snapdragon 435, inni 625 a jeszcze inni Helio. Do tego dochodzi wersja nakładki(?) Global, europejska? Może ktoś mi wytłumaczyć o co z tym wszystkim chodzi? Jaką wersje najlepiej kupić?
A może całkiem innego smrtphon’a? Ceny się zmieniają co chwilę. Budżet ten sam +/- 700zł

Bierz ze Snapdragonem 625 lub Helio - wypadają porównywalnie.

Odnośnie MIUI (nakładki) nie będę się rozpisywał, bo wystarczy poszukać w google.
Global to producencka, ale rozwijająca się zauważanie wolniej od Chińskiego ROMu z aktualizacjami OTA.
Europejska (xiaomi.eu) to MIUI Polska oparta o Chińską wersję ROMu, ale spolszczona i wywalone apki chińskie + fixy - najbardziej aktualna jeżeli chodzi o funkcjonalność występującą w chińskiej wersji ROMu.

W przypadku Globala bootloader jest zablokowany, w przypadku EU - odblokowany, a żeby mieć roota wystarczy przez TWRP wgrać SuperSU.