Przyzwoity smartphone

(SOGA) #1

Witam

Szukam przyzwoitego smartphone w przyzwoitej cenie. Cena im niższa, tym lepiej. (+- 700zł)
Oczekuję od telefonu płynności i szybkości działania, możliwie jak najlepszego aparatu, usb 3.0 - szybkiego ładownia. Mile widziana (choć nie koniecznie) wytrzymała bateria i czytnik lini papilarnych, 32GB pamięci na dane.

Co proponujecie?

Pozdrawiam.

(lordjahu) #2

Używane czy nówki ?

Za tę cenę mogę zaproponować:
-Xiaomi Redmi 4A
-Huawei P8 Lite
-Lenovo K5
-Motorola Moto G4 Play

chyba że dołożysz ze 100 zł to Ci sprzedam Moto X Play :wink:

(gosciuW7) #3

chyba bedze mial kilka smartfonów
w ciągu roku to nie duży koszt … po prostu nie umiem wybrać

ostatnio czytałem o kruger&martz

najnowsze serie na stronie (live/move/flow)
move6s na styl samsunga ajfona
http://www.krugermatz.com

(SOGA) #4

Mogą być używane :slight_smile:
Z tych modeli co podałeś to Redmi 4A widzę, że najlepszy (?)

(Crusader87) #5

Warto trochę dołożyć i kupić Smartfon Xiaomi Redmi 4x 4G 32GB, w AnTuTu zbiera 10k punktów więcej niż 4A, procek mocniejszy, 3 gb ram, 8 rdzeni, większa pojemość baterii.
W używki się nie pchaj, w nówkach masz gwarancję, masz spokój. Ceny są tak niskie że nie warto.

(SOGA) #6

Ciekawy ten Xiaomi Redmi 4x 4G 32GB - dziękuje za propozycję :slight_smile: Na allegro za 749zł widzę idzie dostać.
A jak się ma do niego Lenovo K6 Note? Ten z kolei od 713zł jest na allegro.

(Domker) #7

Nie wiem jak Lenovo, ale Redmi 4x na pewno spełni twoje wymagania (z wyjątkiem USB 3.0)
Chociaż powiem, że najwygodniej pliki wymieniać poprzez WiFi (Explorer w MIUI ma funkcję serwera FTP, a jeszcze lepiej jak drugie urządzenie wspiera WiFi Direct - połączenie WiFi z pominięciem routera)

(Krzysztof Nowak) #8

Tak tylko dobrze poczytaj na allegro nie jest z Polskiej dystrybucji
Ja osobiście mam Xiaomi 4A - https://www.x-kom.pl/p/357619-smartfon-telefon-xiaomi-redmi-4a-32gb-dual-sim-lte-dark-grey.html tylko wersje z 16 GB jestem zadowolony

(gosciuW7) #9

@SOGA

(SOGA) #10

A jaki smartphon dostane w tej konfiguracji z USB 3.0? Może warto dołożyć pare złoty i kupić coś lepszego z tymi parametrami o których wspominałem?
Nigdy nie próbowałem wymieniać plików po przez WiFi :smiley: Ale dzięki za informację :wink:

myPhone odpadają, obecnie używam, Ojciec również i średnio ją oceniam…

Xiaomi 4A używa dziewczyna i również jest zadowolona :slight_smile:

Póki co najbardziej przemawia za mną Xiaomi 4X

To że telefon jest z polskiej dystrybucji, to jakie ma to zalety?

(lordjahu) #11

Gwarancja na miejscu ?

(SOGA) #12

Coś jeszcze?

(lordjahu) #13

Że telefon jest przystosowany do polskiego rynku (tzn. domyślnie język polski i wszystkie papiery po polsku)

(daro-75) #14

godny uwagi xiaomi https://www.sferis.pl/smartfon-xiaomi-redmi-note-3-dual-sim-16gb-zloty-46xiaominote3-16gold-p495870

(SOGA) #15

Wstrzymałem się z nowym smartphone 'm aż do teraz. W poniedziałek chciał bym coś zamówić z allegro.
Zastanawiam się nad Xiaomi Redmi 4X 3GB Ram, 32GB Rom z procesorem - no właśnie, jakim? Jedni na aukcjach piszą o modelu Snapdragon 435, inni 625 a jeszcze inni Helio. Do tego dochodzi wersja nakładki(?) Global, europejska? Może ktoś mi wytłumaczyć o co z tym wszystkim chodzi? Jaką wersje najlepiej kupić?
A może całkiem innego smrtphon’a? Ceny się zmieniają co chwilę. Budżet ten sam +/- 700zł

(Domker) #16

Bierz ze Snapdragonem 625 lub Helio - wypadają porównywalnie.

Odnośnie MIUI (nakładki) nie będę się rozpisywał, bo wystarczy poszukać w google.
Global to producencka, ale rozwijająca się zauważanie wolniej od Chińskiego ROMu z aktualizacjami OTA.
Europejska (xiaomi.eu) to MIUI Polska oparta o Chińską wersję ROMu, ale spolszczona i wywalone apki chińskie + fixy - najbardziej aktualna jeżeli chodzi o funkcjonalność występującą w chińskiej wersji ROMu.

W przypadku Globala bootloader jest zablokowany, w przypadku EU - odblokowany, a żeby mieć roota wystarczy przez TWRP wgrać SuperSU.