PS 3 Controller na Sgs 4 android 5.0


(AstronHK) #1

Wiram, chciałbym zapytać czy jest możliwość podłączenia pada od ps3 do sgs4 bez roota. Chodzi mi o to czy mogę go połączyć z urządzeniem bezprzewodowo bez roota. Jeśli potrzebne są jakieś aplikacje proszę pisać, jeśli się nie da, mogłyby mi ktoś pisać link do strony z poradnikiem do rootowania? Z góry thx.


(Przemo D) #2

Nie słyszałem nic o programie który działa bez roota. Jeśli masz Androida >4.2.2 to najpewniej masz w Samsungu KNOXa, po zrootowaniu nabije flagę i po gwarancji i się cofnąć tego nie da. http://forum.android.com.pl/forum/695-rom-y-modyfikacje/ Tutaj poszukaj poradnika, nie wiem jaką masz wersje Androida, uniwersalnej metody nie ma dla każdej lub nie było jak swojego rootowalem. Ogólnie granie tak to średnio komfortowa sprawa jest, są dedykowane kontrolery które przekształcają smartfone w coś ala  przenośna konsola i będzie bez roota.

O to fajnie wygląda http://phonejoy.com


(AstronHK) #3

A czy jak zainstaluje sobie roota to będę bardziej podatny na działanie wirusów?? O Knoxie słyszałem i PODOBNO w niektorych serwisach da się naprawić. Mam androida 5.0.1


(Przemo D) #4

Czyli KNOX obecny :stuck_out_tongue: Nie ma co na to liczyć, wszystko zależy od humoru serwisanta. Naruszając flagę godzisz się z brakiem gwarancji. Rootując dostajesz dużo wiecej opcji wiec teoretycznie zagrożeń wiecej np. instalujac niezaufaną aplikacje i nadajac jej prawa roota z nimi moze ladnie narozrabiac :smiley: Ogólnie jak zawsze zdrowy rozsadek i root nie bedzie zagrozeniem bezpieczenstwa. Ale radze przemyslec czy jest Ci potrzebny. Z linku co dalem wczesniej znajdz jak koniecznie chcesz jest podczepiony tutorial jak zrootowac


(Kitas5) #5

Root nie nabija flagi. Wgranie custom romu tak. Sam mam i9505 z rootem bez nabytej flagi.


(Przemo D) #6

Ale jaka wersja Androida? Ja jak rootowalem to mozna bylo jedynie na niktorych firmware 4.4.2. Choc w sumie mozna downgrade zrobic ale juz wiecej bawienia sie dla kogos kto z tym nigdy stycznosci nie mial.


(Kitas5) #7

Miałem 4.4.2, a teraz 5.0.1. Za każdym razem root.