PS/GIMP/PhotPaint efekt 'zniszczenia i brudu'


(Wilku) #1

Witam,

Poproszę, o wskazówki (linki tez mogą być (O: ) jak uzyskać efekt 'zniszczenia' tudzież 'brudu', przykładowo taki jak w plakatach z filmu SAW.

http://desirewarez.pl/filmy/lektorpl/11 ... irmvb.html lub na niektórych layoutach: http://tutorialblog.org/30-dirty-designs/

Chcę 'zniszczyć', 'podrzeć', 'podziurawić', 'rozszarpać', 'przestrzelić', 'wytrzeć o beton' i na koniec 'pobrudzić' ładne trójkolorowe logo do nadruku na t-shirt.

Próbowałem filtrami w PS i różnymi pędzlami jednak z marnym efektem, może jakaś podpowiedź w jakim kierunku szukać lub chociaż angielskie frazy dla takiego stylu? Ewentualne jakieś podpowiedzi dla Gimpa i Photopainta (v9).

Znalazłem coś takiego: http://www.rnel.net/tutorial/Photoshop/6981 ale chciałbym coś mniej 'cukierkowego'.

Pozdrawiam i z góry dzięki za odpowiedzi,

Wilku


(el polaco) #2

Ściągasz odpowiednie brushe. Ja np. do takiego czegoś najczęściej używam brusha cracksandawalls. Maluje coś a potem jako gumkę ustawiam ten pakiet brushy i "niszczę". :smiley:

W tej grafice np. podniszczyłem napis i ten tribal wokół postaci:

http://forum.dobreprogramy.pl/gallery/image_page.php?album_id=172&image_id=978


(Wilku) #3

Okej, czyli dobrze kombinowałem. Dzięki 8)

Pozdrawiam

wilku


(DobryLuk) #4

http://psdtuts.com/tutorials/photo-effects-tutorials/create-an-explosive-cover-with-precise-photo-manipulation-techniques/ - w tym tutorialu do Photoshopa (j. ang.) zawarte jest kilka punktów jak uzyskać bardzo efektowny efekt zniszczenia.