PS2 czy Xbox-duży dylemat

Otóż na temat Pc wiem dużo, jednak nie mogę tego powiedzieć o konsolach nad którymi ostatnio bardzo intensywnie się zastanawiam.

Od razu chcę zaznaczyć że nie zamierzam kupować XboXa 360 ani czekać na PS3 - cena jest dla mnie wyjątkowo nieatrakcyjna…

A więc rodzą się podstawowe pytania:

-która konsola jest lepsza w grach akcji (głównie FPP), Bo Killzone i Black bardzo mi się spodobały a Re4 …brak słów…

-czy xbox może także służyć za konsole do gier i jak ps2 odwarzacz DVD?

-czy kupywanie gier na Allegro na którąś z konsol niesie za sobą jakieś konsekwencje (możliwośc nieodpalenia etc.)?

Jeśli możecie się podzielić ze mną informacjami które mogą mi pomóc przy zakupie którejkolwiek z konsol byłbym bardzo wdzięczny.

a tak na sam koniec linka do stron na której jest jakieś kompendium (chyba tak się to pisze?) wiedzy o tych konsolach.

Hmmm, przyznam, że wybór jest trudny, ale wybrałbym PS2 z kilku powodów:

-wygląd

-doskonałe gry:Burnout, GTA, Black, Gran Turismo

-mozliwosc modowania, a co za tym idzie, odpalanie DivX,MP3 itp.

-klimat gier, którego to XBoxowi brakuje niestety

Co do pytania drugiego: Tak moze sluzyc jako DVD

AD3 Jesli kupujesz oryginał to raczej nie masz się co martwić, chyba, że płytka bedzie zbyt porysowana i nie będzie to gra w NTSC.

Aha, nie radziłbym zakupu PS2 Slim, mają kłopoty z przegrzewaniem i nie podłączysz dysku twardego.

"Hmmm, przyznam, że wybór jest trudny, ale wybrałbym PS2 z kilku powodów:

-mozliwosc modowania, a co za tym idzie, odpalanie DivX,MP3 itp."

Yyy… nie znam się zbytnio na konsolach ale wydawało mi się że to jednak XBox jest bardziej podatny na przeróbki… XBox to taki ‘zmodyfikowany komputer’ w ładnej obudowie;) można go przerobić nawet na serwer :wink:

pozdrawiam 8)

Ja jestem za PS2 choćby dlatego, że jest popularniejszy i zdaje się, że jest na niego o wiele więcej gier (mogę się mylić).

Na przeróbki podatne są obie konsole, za XBOX-em przemawia wbudowany HDD, twardy dysk może być podłączony do PS2, ale tylko do “grubej” wersji, a tej nie kupisz nowej, dodatkowo wiąże się to z zakupem Network Adaptera. Z kolei PSTwo wygląda poprostu zabójczo, wybaczcie, ale XBOX jest paskudny. PS2 w wersji slim może mieć kłopoty z odprowadzeniem ciepła, jeśli nie zapewnisz jej odpowiedniej wentylacji, np. położysz na puszystym dywanie.

Jeśli jesteś konsolowym nowicjuszem, to w zasadzie obojętne, co wybierzesz, chyba, że chcesz grać w któregoś tzw. “ekskluziwa”, tzn. grę, która wyszła tylko na jedną z platform.

PS2, chociaz gry sie nie roznia znacznie na obydwu, kazda ma jakies ‘tylko swoje’ gry ktore sa bardzo dobre

PS2 nawet wersje slim, problemow z odpalaniem dvd, kopi nie ma… tylko trzba uwazac zeby jej nie polozyc przy kaloryferze :wink: pozatym na PS2 jest chyba wiecej gier…

:lol: nowe slim juz nie maja tego problemu u mnie konsola ostatnimi czasy chodzila prawie 4 dni i noce :wink: na gt4 :lol: co do dysku twardego i tak watpie ze by go uzywal :wink:

Sorry za ten ort ale mieszkam w woj.śląskim i mogło mi się wymksnąć :lol:

Widzę że jest b.dużo zwolenników produktu Sony natomiast nie widzę za bardzo fanów “czarnej skrzynki”. ale to nie chyba z powodu właściciela firmy M$ :lol:

Bardzo dziekuję za rady, ale nie rozumiem jednego:

Chciałbym prosić o rozwinięcie tego zdania a dokładnie o ten cały NTSC, bardzo mi to pomoże przy zakupie gier na konsolę.

NTSC - format obrazu stosowany w USA, Japoni i paru innych krajach.

PAL - format stosowany głównie w Europie.

Gry w NTSC nie odpalisz na konsoli europejskiej chyba ze zmodowanej. Coś jak regiony DVD.

Gra NTSC bez uzycia specjalnego kabla nie bedzie miala kolorów.

Kabel RGB :wink:

Jesli chodzi o konsole … to powiem tak … .

Sam stoje za ps 2 (mam obydwie konsole ) ale musze przyznac ,ze konsola Bila ma wieksze mozliwosci niz ps 2 … .

Na Xbox’ie masz wiele exkluzywnych tytulow … chocby np. Halo … ( duzo by tu wymieniac … ) .

Na ps 2 jest tez sporo exklusiwow … ale sa to glownie japonskie RPG … (Np. FFX … Suikoden … itp. ) czyli wszystko zalezy od gustu … .

Dodam jeszcze ,ze na Xbox’ie masz mozliwosc zgrywania muzyki na dysk twardy i jej odtwarzania . Teraz to co napisalem wskazuje na to ,ze Xbox jest lepszy … ale niezapominajmy o tym ,ze Xbox zostal wydany 1,5 roku po premierze ps 2 !

Takze … decyduj … .

Polecam Xboxa ponieważ można tam oglądać i filmy no i … grać :mrgreen:

Xbox posiada dysk twardy --> można wgrywać na niego zarówno filmy jak i gry. W PS2 chodzi tylko o granie :?

:o MAM OBA SPRZETY W DOMU X-Box jest swietny do wyscigow wszelkiego rodzaju FORZA MOTORSPORT mniam ale dobrze tez radzi sobie z DOOM 3 choc na kompie mam lepsza grafike i POLSKA WERSJA

za to w GTA San Andreas X-Box lepszy latwiej sie gra i przyjemniej X-Box ma dysk twardy ja go uzywam do SAVE moze i nigdy go nie zapelnie mam standardowy 8GB kumple maja przerobke bardziej zaawansowana HDD 160GB chocza na nim Divixy mp3 CD gry odpalane sa z dysku wiec mysle ze PS2 to przykro mowic porazka ale PS3 to juz inna bajka :slight_smile: ech tylko miec 3 tys pozdrav

miałem PS 2 kilka lat temu i szybko się zepsuła (laser padł) to zakupiłem Xboxa - świetnie można grać na nim on-line, jest dużo emulatorów, divixy, DOS, Windows. Linux hehehe

Brakuje mi jedynie Tekkena, Virtua Fighter, Gran Turismo i PES 6 :slight_smile:

simian raticus , zwracaj czasem uwage na daty. :wink: