Ps2 na kompie

(Marcingorzadek) #1

cze.mam takie małe pytanko.wpadła mi ostatnio super gierka(tekem 5 :lol: ).Wiem że można ją odpaliś na kompie,tylko bym prosił o doradzenie jakiegoś dobrego emulatora.Z góry dzięki :smiley: :smiley: :smiley: :smiley: :smiley: :smiley:

(m89) #2

hahaha na kompie (i to dosyć porządnym i z dobrym emulatorem) będziesz miał około 15 fps raczej nie więcej a emulator to znajdziesz na emu info

(El Presidento) #3

a tak pozatym to jak pisze kolega m89 nie pograsz sobie

(m89) #4

przy takiej grze można dostać palpitacji serca tym bardziej że TEkkEn to świetna bijatyka

(El Presidento) #5

Lepij juz zagrac na emulatorze Ps1 ale grafa nie powala

(Qbek50) #6

kolanko byś musiał miec proca z 4 GHz i masakryczną grafe, nie mówiąc o ramie 8)

(aju) #7

a ja powtarzam kolejny raz: emulatory są nielegalne! !!

(m89) #8

powtarzasz ale to nie prawda bo są gry robione za free(na psx 1 była nie jedna bo chyba dwie) i na takich grach są legalne ale te co wykorzystują BIOS konsoli to już są BLE

(Qbek50) #9

m89 coś ci sie pomyliło :lol:, ja akiego czegoś nie napisałem :lol:

(m89) #10

kurcze dziś już 2 raz jak cytuje zaznaczone to podaj nazwe nie tego usera co trzeba(chyba coś z forum się dzieje może za dużo postów - 200.000 hehe) naprawione

(Kiepas) #11

polecam teken4 na kompa jesli tak bardzo ci zależy.... :wink: bo mój kumpel probował grać w 5 ale jakoś nie dało rady ruszyc na całkiem przyzwoitym kompie

PS m89 no właśnie też zauważyłem :wink:

(m89) #12

a jeszcze do emulatorów jak ma się orginalną gre a nie ma się konsoli to chyba można pograć na emulatorze

(Kiepas) #13

chyba nawet taka gra nie jest legalna, emulatory naruszają pewne założenia twórców gry (powiązania z prodcentem konsoli itd.)

(aju) #14

gra powstała na PS2 - może być uruchamiana tylko na tej konsoli.

Jeśli masz oryginalną tekken 5 - nie naruszysz praw NAMCO - to się zgodzę, ale naruszysz prawa SONY odpalając grę nie na konsoli a na pirackim oprogramowaniu w komputerze

(m89) #15

prawa SONY po mojemu naruszasz jeśli korzystasz z emulatora wykorzysującego ich Bios z konsoli (niektóre emulatory tak robią).Chociaż z drugiej strony to według mnie to emulacja chyba nie jest zakazana w prawach licencyjnych SONY

(Koks497) #16

:shock: :shock: a czy twoim zdaniem to cos zaszkodzi sony ?przeciez on niechce tej gry skopiowac tylko sobie pograc a poza tym i tak sobie niepogra bo sprzet niewytrzyma.

(m89) #17

może nie tyle nie wytrzyma co moc obliczeniowa procesorów jest narazie zbyt mała by "przetłumaczyć" instrukcję z ps2 na "rozum" zwykłego Pc a karta graficzna ma znaczenie drugorzędne(ram zresztą też bo wszystko można ograniczyć w ustawieniach emulatora ale moc obliczeniowa musi być)

(Koks497) #18

wlasnie tego niejestem w stanie zrozumiec..........przeciez jak by niepatrzec nasze kompy maja wieksza moc obliczeniowa niz konsola........a wlasciwie to ile ma ps 2 ? 1500 Ghz ? czy mniej czy wiecej .

(Del15piero) #19

KOnsola ma inną strukture może i jest słabsza ale jakoś to jest że komputer potrzebuje więcej mocy bo to przetworzyć

Gdzieś koło 600 Mhz ale nie jestem pewiem

jak co to mnie poprawcie

(D Ark) #20

PROCESOR

128 bitowy "Emotion Engine"

TAKTOWANIE ZEGARA 294,912 MHz

Więc mozna powiedziec ze nie ma co porównywać bo ps2 jest 128 bitowe a kompy dopiero w 64 bity wchodzą.

A propos emulatorów:

Są jak najbardziej legalne (twórcy jednego emulatora wygrali proces z Sony), a te które korzystają z biosu są legalne jesli macie konsolę którą emulujecie. I nech mi nikt nie wciska kitu ze emulatory sa nielegalne.