Ps2 oraz usb nie działa

witam, mam problem ponieważ nie działają mi poprawnie porty USB oraz PS2

pisze że klawiatura ( usb) jest wykrywana , ale nie można nic zrobić i aby kontynuować trzeba wcisnąć F1 czego nie moge zrobić;/

2 sprawa to nie działająca mysz pod PS2 … pisze że mysz nie jest podłączona , ale mysz działa bo sprawdzałem na innym kompie.

nie moge nawet wejść do biosu , aby ustawić żeby bios ignorował to , więc jestem unieruchomiony .

próbowałem też resetować bios… też nic nie dało

co robić?

najprościej zaopatrzyć się w klawiaturę na ps2…zastanawia mnie jak doszedłeś do momentu w którym stwierdziłeś iż myszka nie działa skoro stoi na błędzie klawiatury podczas postu :wink: ??.

bo pisze z innego kompa… klawiature ps2 tez podłączyłem i komp wogóle jej nie widzi … nawet światełka przy niej podczas włączania nie"mrugną"

zdechła płyta główna najwyraźniej - serwis gwarancyjny…

ale pisze że porty usb są wykrywane i klawiatura USB też … tylko nie ma żadnej reakcji

a właśnie jak to jest z reklamacją mojej płyty głównej?

bo płytę kupowałem z allegro … gdzie mam to wysłać i kto pokrywa koszty ?

stary przeczytaj jeszcze raz cały wątek, zbierz informacje z niego - jeśli nie potrafisz to ja pomogę :stuck_out_tongue:

nie działa klawiatura na usb, (nie ma reakcji po wciśnięciu klawisza), nie działają porty ps.2, wszystkie podpinane urządzenia działają w innych konfiguracjach (z tego co rozumiem), resetowałeś BIOS (ustawienia CMOS) - nic się już nie da zrobić…

no bo tam pisze że 1 urządzenie jest wykrywane pod USB … czyli jest to klawiatura , jednak jak chce wejść do biosu albo wogóle cokoldiek zrobić to nie idzie;/

klawiatura pod PS2 nie jest wogóle wykrywana

mysz pisze że jest nie podłączona ,ale pali się w niej lampka od laseru

bios restartowałem poprzez wyciągnięcie bateryjki

czyli reklamować?

nie masz bardzo starej płyty głównej, ale jest możliwość iż opcja enable kayboard support jest wyłączona… co nie zmienia faktu iż podłączałeś - jak rozumiem klawiaturę za 10zł pod ps2 :stuck_out_tongue:

tak, ale najpierw skontaktuj się z serwisem telefonicznie i przedstaw sytuację :wink: wykaż się profesjonalną reklamacją :-).

tak ale dzień wcześniej wszytko działało…

dzwonić do sprzedawcy z allegro czy do serwisu? nie mam jeszcze 18 lat

a coś zmieniałeś od momentu ostatniego poprawnego działania ?? w urządzeniach nie ma baterii które mogły się wyczerpać ?? bawiłeś się w OC ?? jesteś pewien że ustawienia CMOS uległy zresetowaniu ??

w treści aukcji jesli to sklep jest opisana (a właściwie powinna jeśli to jest porządny sklep) procedura reklamacyjna (lub na stronie O MNIE) ilość lat tutaj nie ma znaczenia :slight_smile: to nie alkohol :P.

dorzuciłem wiatraczek do obudowy

podkręciłem procesor aż o 200mhz :smiley:

tak bo tam pisało że data i godzina wymaga ustawienia

wyżej wymienione modyfikacje nie powinny (choć nie wykluczone że OC) mieć wpływu na takie zachowanie kompa.

tez tak myslę że nie powinny…

a co do oc… ponoć te płyty są świetne do oc… a ja podkręciłem procesor z 2.2ghz na 2.4…więc to raczej nic specialnego

być może nie kręciłeś prawidłowo :wink: dzielnik HT, przetaktowane ramy itd.

i od tego by poszło USB?