Ps2 oraz usb nie działa

(iwa nike) #1

witam, mam problem ponieważ nie działają mi poprawnie porty USB oraz PS2

pisze że klawiatura ( usb) jest wykrywana , ale nie można nic zrobić i aby kontynuować trzeba wcisnąć F1 czego nie moge zrobić;/

2 sprawa to nie działająca mysz pod PS2 .. pisze że mysz nie jest podłączona , ale mysz działa bo sprawdzałem na innym kompie.

nie moge nawet wejść do biosu , aby ustawić żeby bios ignorował to , więc jestem unieruchomiony .

próbowałem też resetować bios.. też nic nie dało

co robić?

(Technik Elektro) #2

najprościej zaopatrzyć się w klawiaturę na ps2...zastanawia mnie jak doszedłeś do momentu w którym stwierdziłeś iż myszka nie działa skoro stoi na błędzie klawiatury podczas postu :wink: ??.

(iwa nike) #3

bo pisze z innego kompa.. klawiature ps2 tez podłączyłem i komp wogóle jej nie widzi .. nawet światełka przy niej podczas włączania nie"mrugną"

(Technik Elektro) #4

zdechła płyta główna najwyraźniej - serwis gwarancyjny...

(iwa nike) #5

ale pisze że porty usb są wykrywane i klawiatura USB też .. tylko nie ma żadnej reakcji

a właśnie jak to jest z reklamacją mojej płyty głównej?

bo płytę kupowałem z allegro .. gdzie mam to wysłać i kto pokrywa koszty ?

(Technik Elektro) #6

stary przeczytaj jeszcze raz cały wątek, zbierz informacje z niego - jeśli nie potrafisz to ja pomogę :stuck_out_tongue:

nie działa klawiatura na usb, (nie ma reakcji po wciśnięciu klawisza), nie działają porty ps.2, wszystkie podpinane urządzenia działają w innych konfiguracjach (z tego co rozumiem), resetowałeś BIOS (ustawienia CMOS) - nic się już nie da zrobić...

(iwa nike) #7

no bo tam pisze że 1 urządzenie jest wykrywane pod USB ... czyli jest to klawiatura , jednak jak chce wejść do biosu albo wogóle cokoldiek zrobić to nie idzie;/

klawiatura pod PS2 nie jest wogóle wykrywana

mysz pisze że jest nie podłączona ,ale pali się w niej lampka od laseru

bios restartowałem poprzez wyciągnięcie bateryjki

czyli reklamować?

(Technik Elektro) #8

nie masz bardzo starej płyty głównej, ale jest możliwość iż opcja enable kayboard support jest wyłączona... co nie zmienia faktu iż podłączałeś - jak rozumiem klawiaturę za 10zł pod ps2 :stuck_out_tongue:

tak, ale najpierw skontaktuj się z serwisem telefonicznie i przedstaw sytuację :wink: wykaż się profesjonalną reklamacją :-).

(iwa nike) #9

tak ale dzień wcześniej wszytko działało..

dzwonić do sprzedawcy z allegro czy do serwisu? nie mam jeszcze 18 lat

(Technik Elektro) #10

a coś zmieniałeś od momentu ostatniego poprawnego działania ?? w urządzeniach nie ma baterii które mogły się wyczerpać ?? bawiłeś się w OC ?? jesteś pewien że ustawienia CMOS uległy zresetowaniu ??

w treści aukcji jesli to sklep jest opisana (a właściwie powinna jeśli to jest porządny sklep) procedura reklamacyjna (lub na stronie O MNIE) ilość lat tutaj nie ma znaczenia :slight_smile: to nie alkohol :P.

(iwa nike) #11

dorzuciłem wiatraczek do obudowy

podkręciłem procesor aż o 200mhz :smiley:

tak bo tam pisało że data i godzina wymaga ustawienia

(Technik Elektro) #12

wyżej wymienione modyfikacje nie powinny (choć nie wykluczone że OC) mieć wpływu na takie zachowanie kompa.

(iwa nike) #13

tez tak myslę że nie powinny..

a co do oc... ponoć te płyty są świetne do oc.. a ja podkręciłem procesor z 2.2ghz na 2.4...więc to raczej nic specialnego

(Technik Elektro) #14

być może nie kręciłeś prawidłowo :wink: dzielnik HT, przetaktowane ramy itd.

(iwa nike) #15

i od tego by poszło USB?