PS2 "Slim czy grube"?

Cześć. Mam zamiar kupić sobie PS2 wiem, że dopiero co się obudziłem z tym zamiarem ale nagle cos mnie tchnęło, a że nie chce wywalić pieniędzy w błoto wiec pytam się na forum.

Słyszałem, że podobno wersja „Slim” bardzo szybko się przegrzewa i spala, a musi wytrzymać z 24 godziny grania. Jak kupie starsza (używaną wersję) nie mam pewności, że po 2 tygodniach grania się nie spali i stracę pieniądze. Do nowej wersji musze czekać 2 lata, aby wczepić „Chip” a w używanej wersji może już być wbudowany. Przemawia do mnie też różnica cen, wiec w miarę możliwości podajcie mi dobrą rade jak wy byście zrobili.

jeśli Ci to nie przeszkadza to bierz grubą, spalić to sie nie spali slim ale będzie sie trochę bardziej grzać, wiec jeśli to nie problem po co sie martwić o przegrzanie

Tak jak kolega wyżej pisze bierz grubą, sam takową posiadam i sprawuje się świetnie, choć ma już swoje lata, i się nie przegrzewa, a kumpel kupił slim, pogra 3-4h i musi na trochę wyłączyć, bo się robi gorąca.

Myślałem nad grubszą konsolą, ale to się wiąże z ryzykiem, bo tego modelu już nie znajdę tylko używane a się boje, że sprzedadzą mi trupa i po kilku tygodniach grania padnie a w komisach nie dostane żadnej gwarancji, więc stracę pieniądze. A jak kupię nowa to pogram sobie kilka godzin i muszę czekać aż się schłodzi, ale chyba kupię używaną na allegro może znajdę coś dla siebie za rozsądną cenę. Ma ktoś coś do dodania na temat małej konsoli?

A ja jestem szczęśliwym posiadaczem PS2 slim i nie zdarzyło mi się jeszcze, aby się przegrzała. Jeśli tylko nie postawisz jej na grubym dywanie albo kaloryferze, to nie ma się czym martwić. Jeśli chodzi o przeróbkę - to albo chcesz mieć gwarancję i kupujesz nową konsolę, albo Cię to nie interesuje i kupujesz starą albo kupujesz i przerabiasz nową. Poczekaj z przerobieniem ok. miesiaca - jesli konsola ma wady, to wyjdą, a jeśli bedzie działać, to przez lata. Jedyny argument (za to mocny), który przemawia za 'grubą" konsolą, to możliwość podłączenia twardego dysku.

Tak, ale zależy jak długo grasz dziennie. Ja patrzę też tak, aby przetrwała całą dobę włączona. Choć jak kupie małą to nawet jak się przegrzeje to i tak mam gwarancję^^ więc sam już nie wiem wszystko ma swoje minusy i plusy, ale jest jeszcze cena.

Gram różnie, raz krócej, raz dłużej, zdarzają się dłuuugie sesje, ale całą dobę nie zdarzyło mi się grać. Masz zamiar grać 24/7? No to wszystkiego najlepszego Tobie, okuliście i lekarzowi rodzinnemu;)

slim może sie grzać ale nawet po pracy 24/7 nie powinno jej sie nic dziać, taki sprzęt jest przystosowany do długiej pracy nonstop, tylko jak mówił mario , musi stać na twardej i równej powierzchni

Bierz slima - docenisz to jak będzie trzeba iść z konsolką do kumpla organizować Singstar Party :slight_smile:

Ja mam PS2 slim i nie skarze sie na przegżewanie.

czasami włanczam se gran turismo 4 i normalnie rajd 24h jade może troche ciepły jest ale spalić sie nie spali.

Bierz slima :smiley:

slimy mają podobno trwalsze lasery… a te grube były pierwsze i miały cienkie lasery…

Bierz SLIM, sam miałem grubą i mi się laser popsuł, a wymiana kosztuje koło 200zł, a w wersji SLIM za wymianę lasera zapłacisz jakieś 40zł. Nic Ci się nie spali, kto Ci takich głupot naopowiadał:)

Kolega ma grubą i mu czasami strasznie burczy i skrobocze (stara uzywana) Apo za tym gruba jest gruba :smiley:

A slim 3 jak nie 4 razy mniejsza a ma te same funkcję + Podczerwień (chodż nie wiem po co)

I wcale się nie przegżewa tak bardzo. Wiadomo jak sie gra 5 godzin to Na pewno się zrobi Ciepłą i trzeba na trochę ją wyłączyc ale nawet w grubej tak jest tyle że w grubej nie widac że się przegżewa bo jest większa.

Ogólnie slim lepsza jest

Witam, osobiscie polecam konsole SLIM model SCPH 70004 jest to podobno najlepszy model konsoli slim ! Posiadam tą konsole i nie narzekam, kupilem ja uzywana. Posiadam ją juz 1 miesiac wczesniej mialem grubą, z nią były cały czas problemy, gdy zepsul sie laser sprzedalem grubaske i kupilem slimka i nic sie z nia narazie nie dzieje Od razu ma wbudowana karte sieciową, przed chwilą własnie ciupałem w Splinter Cella Double Agent przez neta ;] Konsola wcale sie nie przegrzewa !!