PS2 "Slim czy grube"?

(Bbbbb1992) #1

Cześć. Mam zamiar kupić sobie PS2 wiem, że dopiero co się obudziłem z tym zamiarem ale nagle cos mnie tchnęło, a że nie chce wywalić pieniędzy w błoto wiec pytam się na forum.

Słyszałem, że podobno wersja „Slim” bardzo szybko się przegrzewa i spala, a musi wytrzymać z 24 godziny grania. Jak kupie starsza (używaną wersję) nie mam pewności, że po 2 tygodniach grania się nie spali i stracę pieniądze. Do nowej wersji musze czekać 2 lata, aby wczepić „Chip” a w używanej wersji może już być wbudowany. Przemawia do mnie też różnica cen, wiec w miarę możliwości podajcie mi dobrą rade jak wy byście zrobili.

(Tomulus2) #2

jeśli Ci to nie przeszkadza to bierz grubą, spalić to sie nie spali slim ale będzie sie trochę bardziej grzać, wiec jeśli to nie problem po co sie martwić o przegrzanie

(.dev) #3

Tak jak kolega wyżej pisze bierz grubą, sam takową posiadam i sprawuje się świetnie, choć ma już swoje lata, i się nie przegrzewa, a kumpel kupił slim, pogra 3-4h i musi na trochę wyłączyć, bo się robi gorąca.

(Bbbbb1992) #4

Myślałem nad grubszą konsolą, ale to się wiąże z ryzykiem, bo tego modelu już nie znajdę tylko używane a się boje, że sprzedadzą mi trupa i po kilku tygodniach grania padnie a w komisach nie dostane żadnej gwarancji, więc stracę pieniądze. A jak kupię nowa to pogram sobie kilka godzin i muszę czekać aż się schłodzi, ale chyba kupię używaną na allegro może znajdę coś dla siebie za rozsądną cenę. Ma ktoś coś do dodania na temat małej konsoli?

(mario<PL>) #5

A ja jestem szczęśliwym posiadaczem PS2 slim i nie zdarzyło mi się jeszcze, aby się przegrzała. Jeśli tylko nie postawisz jej na grubym dywanie albo kaloryferze, to nie ma się czym martwić. Jeśli chodzi o przeróbkę - to albo chcesz mieć gwarancję i kupujesz nową konsolę, albo Cię to nie interesuje i kupujesz starą albo kupujesz i przerabiasz nową. Poczekaj z przerobieniem ok. miesiaca - jesli konsola ma wady, to wyjdą, a jeśli bedzie działać, to przez lata. Jedyny argument (za to mocny), który przemawia za 'grubą" konsolą, to możliwość podłączenia twardego dysku.

(Bbbbb1992) #6

Tak, ale zależy jak długo grasz dziennie. Ja patrzę też tak, aby przetrwała całą dobę włączona. Choć jak kupie małą to nawet jak się przegrzeje to i tak mam gwarancję^^ więc sam już nie wiem wszystko ma swoje minusy i plusy, ale jest jeszcze cena.

(mario<PL>) #7

Gram różnie, raz krócej, raz dłużej, zdarzają się dłuuugie sesje, ale całą dobę nie zdarzyło mi się grać. Masz zamiar grać 24/7? No to wszystkiego najlepszego Tobie, okuliście i lekarzowi rodzinnemu;)

(Tomulus2) #8

slim może sie grzać ale nawet po pracy 24/7 nie powinno jej sie nic dziać, taki sprzęt jest przystosowany do długiej pracy nonstop, tylko jak mówił mario , musi stać na twardej i równej powierzchni

(TomisH) #9

Bierz slima - docenisz to jak będzie trzeba iść z konsolką do kumpla organizować Singstar Party :slight_smile:

(Bizz1992) #10

Ja mam PS2 slim i nie skarze sie na przegżewanie.

czasami włanczam se gran turismo 4 i normalnie rajd 24h jade może troche ciepły jest ale spalić sie nie spali.

Bierz slima :smiley:

(klopas) #11

slimy mają podobno trwalsze lasery... a te grube były pierwsze i miały cienkie lasery...

(Rikamuru) #12

Bierz SLIM, sam miałem grubą i mi się laser popsuł, a wymiana kosztuje koło 200zł, a w wersji SLIM za wymianę lasera zapłacisz jakieś 40zł. Nic Ci się nie spali, kto Ci takich głupot naopowiadał:slight_smile:

(baciany) #13

Kolega ma grubą i mu czasami strasznie burczy i skrobocze (stara uzywana) Apo za tym gruba jest gruba :smiley:

A slim 3 jak nie 4 razy mniejsza a ma te same funkcję + Podczerwień (chodż nie wiem po co)

I wcale się nie przegżewa tak bardzo. Wiadomo jak sie gra 5 godzin to Na pewno się zrobi Ciepłą i trzeba na trochę ją wyłączyc ale nawet w grubej tak jest tyle że w grubej nie widac że się przegżewa bo jest większa.

Ogólnie slim lepsza jest

(Mluberd) #14

Witam, osobiscie polecam konsole SLIM model SCPH 70004 jest to podobno najlepszy model konsoli slim ! Posiadam tą konsole i nie narzekam, kupilem ja uzywana. Posiadam ją juz 1 miesiac wczesniej mialem grubą, z nią były cały czas problemy, gdy zepsul sie laser sprzedalem grubaske i kupilem slimka i nic sie z nia narazie nie dzieje Od razu ma wbudowana karte sieciową, przed chwilą własnie ciupałem w Splinter Cella Double Agent przez neta ;] Konsola wcale sie nie przegrzewa !!