PS3 czy XBOX 360 konkretne wymagania

Witam.

Naszła mnie chęć na zakup swojej pierwszej konsoli dla zabicia czasu w długie zimowe wieczory jako że to będzie moja pierwsza konsola w ogóle się nie orientuje w tym temacie i postanowiłem poradzić się co kupić. Zapewne pojawią się głosy po co kupować starą generacje konsol skoro jest już PS4 i XBOX ONE ale ja uważam że nie ma sensu dopłacać dodatkowo tysiąc złotych dla takiego niedzielnego gracza jakim jestem a poza tym praktycznie te same gry pojawiają się na starej jak i nowej generacji konsole że o cenie gier na nowe konsole nie wspomnę. Tak więc rozważam zakup PS3 12GB za 780zł i XBOX 360 E 500GB za 850zł. Co jeszcze? Zależy mi na jak najmniejszej awaryjności, te całe kontrolery ruchu czy kinect w ogóle mnie nie interesuje, usług internetowych też nie biorę pod uwagę nie będę z tego korzystał gram solo i to chyba na tyle jestem ciekaw co mi doradzicie.

Pozdrawiam.

Doradzam Ci nie brać konsoli z 12GB dyskiem. Weź od razu z większym, lub dokup większy HDD osobno (chyba, że masz niepotrzebny dysk 2,5 cala). 12GB to bardzo mało, a nawet same patche do gier dużo zajmują. Na PS3 z 12GB dyskiem nie pograsz nawet w GTAV (za dużo aktualizacje zajmują miejsca). Jak jeszcze zamierzałbyś coś kupić z PSN (czasami bardzo tanio można dostać fajne tytuły) to 12GB jest zdecydowanie za mało. 

Co do awaryjności, to ostatnie modele obu konsol nie mają dużo problemów. O ile te co napisałeś są nowe lub prawie nowe - używane mogą już być mocno wyeksploatowane (np katowane przez poprzednich właścicieli, którzy trzymali je w ciasnych stolikach/szafkach gdzie miały dużo cieplej = mniejsza żywotność sprzętu)

Zależy od gier jakie Cię interesują oraz czy chcesz grać w multi. Na PS3 jest darmowe.

Najbardziej lubię strzelanki potem strategie i na końcu sportowe jakieś wyścigi. Granie w multi w ogóle mnie nie interesuje lubię grać solo. Tak naprawdę to z internetu w konsoli nie będę korzystał.

To jak 12GB to mało i mam dokupić dysk to już korzystniej wyjdę jak wezmę xboxa 360 500GB.

Co wybralibyście na moim miejscu?

PS 3. Lubisz strzelanki? Poczytaj o Uncharted. Hmm co jeszcze? Relatywnie tanie gry używane na PS3. Czytnik Blu-ray masz w gratisie. Do tego pad z wbudowanym akumulatorkiem, dużo lżejszy od tego z Xboxa( wiem, bo miałem xboxa przez 4 lata i do dziś żałuje, że nie kupiłem PS3. Masz sporo tanich gier na allegro w wersji cyfrowej, na xboxie tego nie ma. No i PS Now się zbliża :smiley: Nie pakuj się w Xboxa dobrze Ci radze. Na Ps3 masz więcej gier, są tańsze. 

Chyba mnie przekonałeś do PS3 tylko że do tej konsoli będę musiał dokupić dysk z sankami a to dodatkowy wydatek ok 170zł i konsola wyniesie mnie wtedy 950zł :confused:

Ten koszt szybko Ci się zwróci po zakupie 3-4 gier zobaczysz, że zyskujesz a nie tracisz. Btw możesz popatrzeć używane na OLX. Za 600zł dostaniesz sprzęt prawie nie używany z dyskiem 500gb i jakimiś grami na start. Potem zawsze możesz sie nimi wymienić chociażby na gametrade.

bierz XBOX’a :slight_smile: co miesiąc w ramach XBOX Live Gold 2 gry gratis dożywotnio :slight_smile: a w tym miechu nawet 3 :smiley:

Przy PSPlus też ma gry za free co miesiąc. 2 klasyki i jakaś indie. 

Ja i tak nie zamierzam korzystać z tych usług internetowych więc ten aspekt jest mi obojętny :slight_smile:

Kup PS3 przynajmniej będziesz miał odtwarzacz Blu-Ray:)

 

Jeszcze zapytam o taką rzecz gdybym kupił ps3 w Anglii to będzie możliwość zmiany menu na język polski i czy gry kupione w Polsce będą poprawnie działać na konsoli kupionej za zagranicą?

Tak, język wybierasz na samym początku. Gry będą Ci działać.

Jak lubisz strzelanki do X360 będzie idealny ze względu na serie Gears of War.

W kwestii PS3 12GB, to nie polecam. Dysk 12GB sam w sobie nie jest zły, ale w Sony zabrakło ludziom wyobraźni przy projektowaniu. Wymyślili sobie, że do pobrania gry trzeba mieć dwa razy więcej miejsca niż zajmuje gra, bo konsola nie potrafi pobrać gotowych plików, a tylko instalator. Wychodzi, że na PS3 można zainstalować tylko gry o wadze 4,5GB. Drugi fail, to brak obsługi pamięci na USB. Kupiłem ostatnio PS3 12GB dla kilku ekskluziwów i od początku problemy. Okami HD zajmuje ponad 6GB, więc jedyna alternatywą był zakup dysku lub ściąganie edycji płytowej z Japonii, bo to jedyny kraj gdzie gra wyszła w pudełku. 

Na X360 całą generacje wytrzymałem z dyskiem 20GB, nie ma żadnych problemów z pobieraniem gier, masz 5GB wolnego, gra zajmuje 5GB, można grać. Zabrakło pamięci? Żaden problem, wpinam pendriva i ma on identyczna funkcjonalność jak dysk. Pendriva można w między czasie wykorzystać do innych celów, bo jest sformatowany w FAT32 bez żadnego szyfrowania. 

Oprogramowanie konsoli PS3 względem X360 również jakieś takie archaiczne, nic nie można znaleźć. Najgorzej jak wychodzi aktualizacja. Konsola informuje tylko, że masz nieaktualny soft, więc dana funkcja jest zablokowana. Nikt nie pomyślał, żeby zapytać w danym momencie czy chce wgrać update. Tylko trzeba samemu szukać takiej funkcji kilka minut w tym archaicznym menu. A sklep ładuje się minutę ■■■?

 

Cóż - PS3 to fajna konsola, ale Super Slim 12GB to tylko chwyt. Posiadałem ten model i wiem, że owe 12GB nie wystarczy prawie na nic. Tylko na indyki oraz parę patchy do gier. Oczywiście jest to przeszkoda tylko wtedy, kiedy chcesz kupować cyfrówki w PSN. Kupując gry fizycznie na płytach, nie powinno być to większym zmartwieniem. Dokładając dysk - sanki również nie są problemem, większość użytkowników radzi sobie chałupniczo (podkładanie różnych rzeczy) :slight_smile: Więc na upartego - sanki da się ominąć.