PS3 i PS4 - co z grami?

Posiadam konsolę PS3 i planuję kupić nową generację PS4. Jednakże nie chcę się rozstawać z PS3 bo mam tam parę gier których na PS4 nie ma np. Sports Champions 2. Ale do rzeczy przechodząc: dylemat o którym Wam opowiem męczy mnie od, w zasadzie od początku roku kiedy zacząłem głębiej interesować się PS4. Zastanawiam się na którą platformę warto mieć więcej gier i na czym grać częściej bo jak już mówiłem PS3 nie sprzedaję. Ale to nie jedyne pytanie które wam zadam w tym temacie. Nurtują mnie jeszcze trzy sprawy:

  • Wsparcie techniczne PS3 podobno ma się zakończyć w 2016 roku. Czy po tej dacie serwery PSN na tej konsoli dalej będą działać?

  • Mam LittleBigPlanet 3 w wersji PS3 i chciałbym wiedzieć czy wersja PS4 wczytałaby moje postępy

  • Na którą konsolę kupić Minecrafta i Destiny? Na PS3 czy PS4?

1)Sony nigdy by takiego czegoś nie zrobiło. Serwery będą działać, tego akurat jestem w 99% pewien

2)Raczej nie

3)Jak cię stać, to na PS4

Stać mnie będzie. Szczerze powiedziawszy czasem wmawiałem sobie że to że nie mogę mieć LBP3 na PS4 bo nie wczyta moich postępów wcale nie znaczy że muszę się trzymać PS3 a na PS4 kupować tylko to czego nie ma na PS3. Tak naprawdę to wolałbym się trzymać PS4. To samo będzie jeśli powiem o PSP i PS Vita. Też mam w planach kupno PSV i to nawet jako prezent pod choinkę. PS4 będzie później. ze względu na to że jestem w 3 klasie gimnazjum i wiosną będzie egzamin gimnazjalny, to do jego czasu będę zbierał kasę na nowy telewizor do którego będę mógł podłączyć PS4 (bo mój TV nie ma HDMI, ponadto to kineskop więc…) a potem na nową konsolę.

Wiesz, powiem Ci szczerze że miałem PS4 przez kilka dni i… tyłka nie urywa, naprawdę nie widać znaczej poprawy jakości czy czegokolwiek względem PS3. Co do PSV, no co by tu rzec, kolejna rzecz która Sony niezbyt się udała po PSP

A gry w wersji PS3 są tańsze od wersji PS4? O ile procent (bo w złotych to chyba nie da się powiedzieć)?

Fakt że w PS4 trzeba płacić za grę przez internet jest mocny ale jeszcze cenę gier chcę znać, o ile procent gry PS3 są tańsze od PS4

Dam prosty przykład, za używaną grę na PS3 płace 5 euro, nawet nowe tytułu, przykład GTA V 20 euro. Gry na PS4 używane to cena 15/20 euro, nie wspominając o nowych tytułach, przewagę ma oczywiście PS3

A na podsumowanie wymienię zalety i wady obu konsol i które waszym zdaniem są najsilniejsze

PS3

Plusy

  • Dużo gier

  • Wsteczna kompatybilność z PS1

  • Darmowa gra przez sieć

  • Odtwarza CD, DVD i Blu-Ray

  • Obsługa pada PS4

Minusy

  • Brak kompatybilności z grami PS2 (tylko modele Slim, SuperSlim i FAT 40 GB)

  • Pad PS4 nie działa pod wszystkie gry

  • Na kineskopowym telewizorze obraz w grach może być ciężko widoczny (ja mam kineskopa na razie)

  • Jeśli kupujecie model z pamięcią flash 12 GB liczcie się z tym że prędzej czy później pamięć się Wam zapełni i trzeba będzie kupować dysk twardy (ja tak miałem)

 

PS4

Plusy

  • Super grafika i wydajność

  • Wygodniejszy pad

  • Edycja z dyskiem 1TB

  • Usługa PlayStation Now pozwala strumieniować gry ze starszych konsol Sony

  • Za pomocą “magicznego” przycisku SHARE można robić zrzuty ekranu, nagrywać i streamować obraz z gier oraz udostępniać nagrany obraz na YouTube

  • Można strumieniować obraz z konsoli na drugim telewizorze dzięki PlayStation TV

  • Może odtwarzać filmy Blu-Ray w jakości 4K

Minusy

  • Konsolę można podłączyć tylko przez HDMI

  • Za grę przez sieć trzeba płacić (subskrypcja PlayStation Plus)

  • Brak wstecznej kompatybilności, nigdy się ona nie pojawi

  • W usłudze PlayStation Now nie można strumieniować wszystkich starszych gier.

  • Droższe gry

  • Droższa od PS3

  • Brak kompatybilności z płytami CD

 

Nie wiem jak cytować pojedyńcze fragmenty

Zapomniałem dopisać w plusach PS4 że można zaprosić znajomego do gry której nie posiada ale mniejsza

Wiecie co? Po dłuższym zastanowieniu mój temat powinien tak być napisany:

Posiadam PS3. Czy warto kupić PS4? Kiedy?

może teraz warto w Biedronce 1TB

 

http://www.biedronka.pl/pl/press,id,373,title,Wiecej-swiatecznych-prezentow

 

Nikt za ciebie decyzji nie podejmie. Jeżeli stać cię na nową konsolę i jest ci ona potrzeba to kupuj. Jeżeli nie - odpuść sobie, podobnie jak zakładanie kolejnych bezsensownych tematów.

Na razie nie. Najpierw egzaminy a podczas tych 8 miesięcy będę oszczędzał

Dobra, ten temat jest zły. Napiszę nowy temat by powiedzieć wam zwięźle i zrozumiale co mnie naprawdę drapi.