Ps3 i zgrywanie gier na dysk

Cześć, jestem dumnym posiadaczem konsoli ps3. Jest to wersja gruba z dyskiem 40gb, chciałem się zapytać czy istnieje możliwość zgrania gry (płyta z grą) na dysk, a następnie grania bez płyty? Było by fajnie jeżeli było by to możliwe, ponieważ wymieniam się z kumplami grami, i wolałbym mieć ich gry u siebie niż ciągle pożyczać… :slight_smile:

Filmy i muzykę tak, ale gry nie i tak jak będziesz chciał zagrać to konsola poprosi cię o płytę w celu sprawdzenia czy posiadasz oryginał (ale tak to chyba w Xboxie jest też tego nie wiem), ponoć płyta się nie kręci.Myślisz, że Sony by pozwoliło na uruchomienie jednej gry na kilkuset konsolach?

99% gier nie oferuje zgrywania na dysk, a nawet jeśli oferuje to i tak wymaga płyty w napędzie - inaczej gra nie ruszy…

tak, jest to możliwe, ale tylko za pomocą odpowiedniego homebrew. Jeżeli masz soft 3.56 lub wyższy - to już nic nie zrobisz (nie zainstalujesz żadnego CFW). Jak masz soft 3.55 lub niższy, to możesz zainstalować CFW, dzięki czemu będziesz mógł instalować homebrew na konsoli - m.in. backup manager, czyli program do robienia kopii zapasowych twoich oryginalnych płyt.

Pamiętaj jednak, że jak się zdecydujesz na CFW, to z PSN praktycznie możesz się już pożegnać (well, jeśli byłeś na 3.55 lub niższych to i tak nie miałeś do niego dostępu). Ale np jest taki homebrew Showtime Media Player, który pozwala na odtwarzanie np mkv na ps3. Posiadając CFW 3.55 nie pograsz też w oryginalne gry wymagające softu 3.60 (z pewnymi nielicznymi wyjątkami).

Zmiana oprogramowania w konsoli to piractwo.

Lepiej nie zaczynać tego tematu. Zaraz ktoś napisze tekst w stylu “Ja kupiłem ten sprzęt i mogę zrobić co chcę!”. Potem ktoś przedstawi licencję potem zacznie się sypanie z kodeksu karnego i takie błędne koło. Każdy robi to co będzie chciał, a nie nam oceniać jego czyny tylko przed wymiarem prawa i Bogiem.

@mercc20

To co chcesz zrobić czyli skopiować sobie ich gry na dysk bez płyty to jest czyste piractwo bo nie posiadasz nośnika. Niektórzy, ale powiadam niektórzy [1% coś na granicy błędu statystycznego :P] używają tego by zrobić sobie zgodną z Polskim prawem kopię zapasową. Czyli mają nośnik, a na dysku przetrzymują kopię, aby nie zarzynać napędu BL. Szkoda że Sony nie może zrobić podobnego myku jak na 360… To by strasznie ułatwiło życie.

Nie. Zmiana softu na CFW jest co najwyżej niezgodne z licencją użytkowania Sony, ale nie jest to piractwo. Można mieć CFW na konsoli, a wszystkie gry oryginalne, i wtedy też to nazwiesz piractwem? Bo ktoś sobie zafundował CFW, żeby jego konsola mogła odtwarzać pliki mkv?

Natomiast robienie kopii gier i ich rozpowszechnianie, etc to jest już piractwo.

@Dimm, to co kolega mercc2 chce zrobić, podpada pod dozwolony użytek własny.

Zresztą CFW nie jest aż tak wspaniałe, głównie przez brak możliwości dostępu do PSN, czyli grania przez internet.

Można też dość tanio kupić używane, oryginalne gry na ps3 (na przykład na allegro, albo inne serwisy)

Było by fajnie jeżeli było by to możliwe, ponieważ wymieniam się z kumplami grami, i wolałbym mieć ich gry u siebie niż ciągle pożyczać...

To jest piractwo. Ma kopię gry, a kolega ma oryginalny nośnik. Żeby było wszystko zgodne z prawem powinien być cały czas w posiadaniu nośnika bo dochodzi do sytuacji że w tym samym czasie może grać on i jego kolega. Nagle licencje się zdublowały? Jakoś mitoza biorąc pod wzgląd wartość intelektualną nie podchodzi :P[Nie chce mi się sprawdzać który z podziałów robił 2n].