PS3 NTSC a polskie warunki

Zamierzam kupić PS3 20gb FAT ze Stanów i mam kilka pytań:

  • czy zasilacz z europejskiej wersji PS3 będzie pasować do amerykańskiej

  • czy gry z PS2 PAL (bo ta konsola ma kompatybilność wsteczną) będą działać normalnie (podobno PS3 nie ma blokady regionalnej)

  • czy gry z PS1 w wersji PAL będą działać

Jakby co to niech jakiś moderator przeniesie temat do innego działu.

Zacznę od zasilania, tu będziesz musiał zmienić zasilacz, bo w stanach masz mniejsze napięcie w gniazdkach i jak podłączysz amerykański zasilacz do gniazdka w Polsce to po prostu go spalisz, samo wejście w konsoli na zasilanie jest takie samo czy to w wersji dla USA czy Europy.

Co do gier PAL/NTSC (odniosę się tu do PS/PS2, bo z tym miałem styczność). “Standard” ten określi Ci czy grę będziesz miał w kolorze czy nie. Kiedyś do PS i PS2 dokupywało się konwerter sygnału, też niektóre telewizory miały możliwość przełączenia się między PAL/NTSC. W dzisiejszych czasach nie powinien być to większy problem, ale nie testowałem tego.

Odnośnie zasilacza popatrz najpierw co pisze na nim w sekcji INPUT: Jeśli 100-240V to tylko musisz kupić przejściówkę na polski wtyk. Ja kupiłem laptopa w stanach i zasilacz obsługiwał właśnie napięcie 110-230. Kupiłem przejściówkę wtyku taką lepszą za 15 zł i wszystko hula.

Ok. W USA mają NTSC, w Europie PAL, a w Japonii też NTSC. Czy w takim razie na amerykańskiej konsoli PS3 normalnie zagram w gry z PS1 w wersji japońskiej?

Zależy od modelu PS3 jaki zakupisz. Pierwsze wersje PS3 wypuszczone na rynek miały kompatybilność wsteczną, jednak często robił się na nich RLoD (Red Light Of Death) i późniejsze wersje PS3 zostały pozbawione możliwości odpalania gier z poprzednich wersji konsol.

Coś ci sie nie pomyliło czerwone diody są tylko w xboxie 360 w playstation 3 nigdy czegoś takiego nie było [-X

Nic mi się nie pomyliło, w Xbox360 masz RRoD (Red Ring of Death), natomiast w pierwszych PS3 jakie trafiły na rynek występowało RLoD (Red Light Of Death). Zapytaj wujka Google o szczegóły.