PS3 Slim 3004B po rozkręceniu przestała kręcić płytą/czytać płyty

Witam,
rozkręciłem PS3 żeby sprawdzić czy można wymienić listewkę z przyciskami na tą z innego modelu i zerknąć czy konsola jest czysta. Okazało się że listewka nie pasowała (działa wszystko normalnie tylko miałem ładniejszą) więc skręciłem konsolę tak jak była i podłączyłem. Niestety okazało się, że konsola przestała czytać płyty a dokładnie przestała je kręcić - przesyłam filmik na którym to widać. Wydaje mi się, że problemem jest to, że zaraz po włożeniu płyty jest taki dziwny stukot po którym się nic nie dzieje - dziwnie podskakuje ten biały środek (widać na filmie). Oczywiście wcześniej żadnych jakichkolwiek problemów z konsolą nie było. Co powinienem zrobić żeby to wróciło do normalnego funkcjonowania?
FILM
// edit: szeroka taśma która jest pod napędem przy pierwszym rozkręceniu mi się rozłączyła i to ona mnie najbardziej zastanawia. Nie znam się tak na tym, więc nie wiem za co ona dokładnie odpowiada, ale kiedy ją odłączyłem całkowicie to napęd tak samo się zachowywał jak przy podłączonej - chyba że ona dopiero odpowiada za jakiś laser kiedy się kręci płyta??