PS3 Slim Kilka pytań o korzystanie z Internetu?

Mam kilka pytań o internet w PS3, przez kartę sieciowa i Wi-Fi, czy to tak samo działa internet w PS3 jak w komputerze :?: jak jest z Wi-Fi :?: A jak się wpisuje nazwy stron i poruszanie po nich czy jest to dobrze dopracowane :?:

W ustawieniach konsoli bodajże ostatnia pozycja dotyczy internetu. Tam konsola wyszukuje sieci potem po prostu wybierasz swoją i wpisujesz hasło. Jeżeli po tym nie będziesz mieć neta, to musisz skonfigurować swój router. Przeglądarka stron jest trochę trudna do obsługi, bo jednak musisz wpisywać z klawiatury ekranowej padem i jest trochę niewygodna. Generalnie najlepiej jej używać w ostateczności, gdy nie ma się innego wyjścia.

Aha tak myślałem ze trzeba to wpisywać, PSP miałem na Wi-Fi to też na klawiaturze trochę kiepsko się steruje, a może nie ma klawiatury do PS3 :?:

Jest jakaś klawiatura QWERTY którą się podpina do pada, ale ja tego jeszcze nigdzie nie widziałem i nie używałem, więc nie powiem Ci jak się ona spisuje.

Jestem posiadaczem tej konsoli od miesiąca - WiFi można skonfigurować ręcznie bądź automatycznie. Przy pierwszym uruchomieniu konsoli ustawia się połączenie internetowe oraz datę i godzinę. Później wszystko można zmienić w menu PS.

Co do stron internetowych to kwestia gustu. Sterowanie padem jest całkiem przyjemne (poza wpisywaniem tekstu). Niestety przeglądarka ma chyba swój własny silnik i niektóre strony mogą mieć skopane formatowanie (ale nie w takim stopniu, aby się nie dało odczytać).

PS Network i granie online jest oczywiście darmowe z tym, że jest też coś takiego jak abonament PlayStation Plus - upoważnia on do pobierania m.in demek gier przed użytkownikami, którzy nie mają subskrypcji (tak było np z najnowszym Mortal Kombat) oraz jakiś mini gierek (też nie wszystkie). Ogólnie nie jest to warte ciężko zarobionych złociszy :slight_smile:

Co do klawiatury to można podłączyć standardową klawiaturę na USB (i podobno na Bluetooth) - wtedy komfort prowadzenia czatu rośnie :slight_smile:

Pozdro!

Dodane 03.04.2011 (N) 22:11

Klawiaturę USB testowałem :slight_smile:

A tak jest ta klawiaturka na padem widziałem ja w MM.

Kosztuje 105zl na allegro.

1523586321

Co to konfiguracji to chyba będzie łatwo, a ja mam klawiaturę na USB i normalnie PS3 będzie ja widzieć :?: bez sterowników :?: a jak jest np. z youtube :?: albo pobieranie jakiś plików :?:

Tu jest ta klawiatura Bluetooth 2.0

http://allegro.pl/mini-klawiatura-bluetooth-2-0-do-playstation-3-ps3-i1541599566.html

http://allegro.pl/bezprzewodowa-klawiatura-chatpad-playstation-3-ps3-i1535337584.html

http://allegro.pl/mediaboard-dla-konsoli-ps3-mac-logitech-klawiatura-i1538395187.html

A to już jakiś bajer Pilot Klawiatura Kontroler 3 w 1

http://allegro.pl/pilot-klawiatura-kontroler-3-w-1-playstation-3-ps3-i1542577905.html

43-195.jpg

Pierwsza lepsza klawiatura USB powinna dzialac, ja uzywalem myszki oraz sluchawek usb i dziala zajefajnie. Kolega na xboxie uzywal klawiatury usb.

Pamietaj ze nie dziala bezprzewodowa.

Ok o to mi chodzi o klawiaturę USB i myszkę :wink:

A powiedz mi jak jest np. z youtube :?:

Jest specjalna wersja youtube na ps3.

A masz linka to tego :?:

Nie żadnego linka. Po prostu działa w przeglądarce w PS3 tak jak na komputerze. Nie wiem tylko czy wykorzystuje Flasha czy po prostu jakiś swój wewnętrzny system rozkodowywania. Ważne jest jedno - działa jak należy :stuck_out_tongue:

mam linka: www.youtube.com/xl

Aha bo myślałem ze to jakaś aplikacja :stuck_out_tongue:

Nie widzę tu tego filmiku :frowning:

Daro:) Youtube chodzi ale PS3 nie nadaje się zbytnio do normalnego łażenia po internacie :confused:

Pobieranie z PSS jest bardzo szybkie (mi idzie realnie ponad 1mb na sekundę) lecz na większości stron będzie łapać laga i wywalać komunikat (już dokładnie nie pamiętam ale coś w tym stylu) “Za mało pomięci obecna strona zostanie zapełniona pustą” (coś takiego).

W grach na multi lagów nie ma (przynajmniej ja nie mam). Do gier jest super polecam :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: