PS3 SuperSlim CECH3000A z NOWYM HDD 500gb wolno ładuje zapisy gier

dokładne info: hen 3.1.1 z firmware 4.88 dysk używany 1.5 roku zakupiony jako nowy. Od ostatnich dni mam problem np. taka gra AFRIKA w nieskończoność ładuje zapis nawet po skopiowaniu na HDD tak samo z innymi grami Sniper Elite 3 ładował się z 5 minut DO LEDWO SAMEGO MENU GRY
Słyszałem, o instalacji dysku SSD do PS3 brzmi ciekawie ale czy wogóle są jakiekolwiek różnice? bo niektórzy piszą, że są one prawie niewidoczne. Pasta jest nowa konsola dobija maksylalnie 59C w grach na cpu i rsx. Zainstalowany webMAN najnowsza obecnie wersja czyli 1.47.37 zużycie pluginu ustawione na Min+ czyli ok. 320Kb zużycia. I czy multiman nie będzie mieć problemów z wykrywaniem go? serio mam aż tak słaby HDD? czy warto go zmienić? mam jeszcze w swoim kompie sshd seagate 5400obrotów.

Sporóbuj rebuild database z menu recovery. Pomaga lub niewiele (ale nie szkodzi), mnie pomogło na problemy z muleniem w menu konsoli i wyłażeniem z gier. Po półtora roku ciężko na konsoli zajechać dysk, mój oryginalny Hitachi 320GB działa do dziś bez zacinki. Albo jest walnięty albo zrobił się syf w plikach.Kupiłem jakiś czas temu SSD 1TB Crucial MX500 po dobrej cenie i aktualnie jadę na nim (czasem podmieniam na pierwszy gdzie mam powrzucane kilka gier na move). Niektóre gry dostają sporego boosta, zwłaszcza GranTurismo, w innych różnice są kilkusekundowe w innych niewielkie. Instalacja gier generalnie jest szybsza jak i usuwanie. Dodatkowo poprawia się odczyt tekstur zwłaszcza w grach które sporo nimi mielą. Ja zmieniałem na większy dysk bo na 320GB za mało miejsca, celowałem w 1TB ale w tej pojemności nie ma niczego ciekawego więc wybrałem SSD, Temperatury masz eleganckie u mnie przy dłuższych sesjach bez problemu idą do 70C, ale niedługo robię skalpa i podmieniam chłodzenie RSXa na miedziane.

Co rozumiesz pod pojęciem „zapisy gier”? Save’y? W Sniper Elite nie grałem, nie moje klimaty, ale Afrika (jeśli mówimy o grze o cykaniu fotek od National Geography) jest fatalnie napisana. I tak, jest bardzo wolna, wielokotnie wolniejsza od Snake’a palącego fajki w MGS4. SSD w niczym tu nie pomoże, tutaj potrzeba kod źródłowy gry i e-galerników, którzy to poprawią. ;p

Mimo, że z tą grą jest jak jest to chyba nie aż 5min. Sprawdź S.M.A.R.T tego HDD. Tylko jeśli będziesz podłączać na Windows to NIE zgadzaj się na inicjalizację dysku bo ci go nadpisze i będziesz musiał formatować.

SSD w PS3 się średnio nadaje. Jedyne na czym zyskasz to nie prędkość odczytu a zmniejszony czas dostępu do sektora (bloku). Tylko że SSD to teraz ruletka, z jakiegoś powodu nie ze wszystkimi CellOS działa poprawnie.

próbowałem rebuild i nic nie dało teraz dziwniejszy problem pobrałem InFamous (2009) po zmianie regionu pokazuje uszkodzone dane, w multiman testowałem grę nie pokazało żeby jakiś plik był uszkodzony.

Nie do końca masz rację. Jasne z prędkości odczytu i tak zostaną przycięte przez max tego co ogarnie kontroler HDD ale niektóre gry dostają sporego kopa, wspomniane wyżej GT zarówno 5 jak i 6 to nie są jakieś niewielkie różnice a konkretny zysk. Grając w takiego BF3 i 4 online za każdym razem czekam na towarzystwo aż się im doładują dane. W ścigałkach gdzie dane są streamowane na bieżąco jest spora różnica w związku z tym co piszesz. W NFS The Run od czasu do czasu łapałem zwisa bo nie doczytywał się fragment trasy na SSD nie ma tematu. Pewnie masz racjęco do tego jak PS3 współpracuje z SSD ja mogę potwierdzić że mój dysk konsola ogrania w porządku. Kupując dysk wybrałem sprawdzony model natomiast dysk na QVO bym nie zaryzykował.

Rebuild database służy do kasowania bazy danych i stworzeniu nowej na podstawie znalezionych metadanych (z nagłówka/nazw plików dla multimediów i z PARAM.SFO dla save’ów, trofeów i gier). W niczym innym to nie pomoże niż na lagi w samym XMB… To co zrobiłeś nie miało sensu.

Co rozumiesz pod pojęciem „zmiana regionu”? Czego konkretnie i w jaki sposób?

Prędkość odczytu pozostanie taka sama, czyli maksymalna dla SATA-II, minus narzut szyfrowania/deszyfrowania AES CBC/XTS i równoległego zapisu innych danych. Zyskujesz jedynie i znacząco na czasie dostępu do plików i to dlatego w grach mipmapy się szybciej doczytują, a w sandbox’ach, wyścigach otoczenie itd.

Więc jak Ci działa SSD to warto, ale jak masz zamiar kupić w ciemno jakiś to nie bardzo bo mogą być problemy. Nikt nie wie z czego one wynikają.