PS4, awaria?

Witam serdecznie.

Opiszę mój problem z PS4 może ktoś miał podobnie i jest w stanie coś doradzić.

Grając ostatnio w COD’a WWII złapałem straszne “lagi”, konsola chodzi dość głośno (tak przydałoby się jej czyszczenie i może wymiana pasty choć ma dopiero 2 lata).

Zamknąłem grę, po czym zrobiłem standardowe uruchomienie ponowne konsoli, rozruch trwał wyjątkowo długo, zamulał cały interface od wyboru konta po nawet wejście w opcje. Pierwsza myśl aktualizacja… fakt była jakaś dostępna więc pobrałem. Po wgraniu się aktualizacji konsola sama uruchomiła się ponownie po czym od razu z automatu włączyło się sprawdzanie pamięci + odbudowa bazy danych. I tu zaczęły się problemy, konsola po zakończeniu odbudowy bazy danych włączała się z migającą niebieską diodą natomiast ekran był czarny, działał jedynie tryb bezpieczny. Z trybu bezpiecznego próbowałem ją ponownie uruchamiać, odbudować po raz kolejny bazę danych nic nie przynosiło skutku, cały czas po zakończeniu czynności i uruchomieniu migało charakterystyczne niebieskie światełko (wyczytałem że jest nazywane “blue light of death”) więc brzmiało poważnie. Podziałało dopiero wgranie aktualizacji z pendrive do tego sprawdzenie pamięci i odbudowa bazy danych. Natomiast konsola dalej strasznie się zacina.

Czy ktoś obeznany może doradzić co najlepiej zrobić w takiej sytuacji i jak dalej się z nią “obchodzić”?

PS. Konsola znowu “padła” dostępne jedynie menu bezpieczne, włączając normalnie miga niebieska dioda + czarny ekran.

Pozdrawiam.

Sprawdź i wyczyść konsolę z kurzu. Skoro głośno chodzi cooler to znaczy, iż się grzeje i powstaje zjawisko, które powoduje obniżenie taktowania CPU (to się jakoś nazywało).
Tak, to niebieskie światełko to jest tzw. BLOD, czyli problem z rozruchem systemu.

1lajk

Zrobiłem przeinstalowanie systemu (ostatnia opcja w trybie bezpiecznym) natomiast konsola zacina się tak samo jak wcześniej czyli nawet używając menu ustawień… Zdjąłem wczoraj górny panel żeby zobaczyć z góry czy wiatrak jest mocno zanieczyszczony. O dziwo w zasadzie było czysto, bez nawet żadnego osadu z kurzu etc. Czy myślicie że w takim razie wymiana pasty + termopadów mogłaby pomóc? Bo szczerze nie mam pomysłu co zrobić więcej.

Wydaje mi się, że dysk konsoli pada powoli.

1lajk

Też tak może być. To zjawisko zwalniania taktowania nazywa się “Throttling”.

1lajk