PS4 czy PS4 Pro pod ekran Full HD?

Jakie PS4 wybrać posiadając telewizor 1080p, zwykłe czy Pro? Zdania na ten temat są mocno podzielone co znacznie utrudnia mi wybór. Nie mam jeszcze PS4, nie mam telewizora 4K i nie planuję jego zakupu. Czy więcej klatek na sekundę daje lepszy czas reakcji w grach online? Jeśli obie wersje mają równe szanse w grach sieciowych biorę Slima.

Jeśli zależy ci na grach online, to ważny jest przede wszystkim TV i jego input lag oraz wybór najlepszej jego konfiguracji (ominięcie wszystkich ulepszaczy obrazu).
Poza tym, jeśli zależy ci na jak najbardziej optymalnym graniu online, to możesz rozpatrzyć grę z opcją wyłączenia w padzie bluetootha i grać jedynie poprzez kabel (wówczas uzyskasz najmniejszy input lag [pominięcie generowanego przez bluetooth]). Opcja dostępna od wersji Slim.
W grach online nie jest również najważniejsza grafika, już zwykła slimka i tak daje dobrą.
Pro daje lepszą, ale kosztem pewnych opóźnień w zależności od ustawień.
Może ktoś, kto ma PS Pro jeszcze bardziej to doprecyzuje…czy w grach online Pro ma przewagę.

Właśnie odkryłem że mój telewizor ma Tryb Gry


Te opcje też liczą się jako polepszacze obrazu?

Ogólnie to najlepiej podłączyć konsolę wybierając dla HDMI tryb PC.
Wówczas automatycznie omija się wiele wspomagaczy a TV działa jak monitor, czyli optymalnie.
Poza tym w “zwykłym trybie” a więc nie PC pewnie dostępna jest opcja “gra”, gdzie producent z reguły w tej opcji gwarantuje najniższy input lag, ale z tym to różnie w różnych odbiornikach jest.
W niektórych odbiornikach dopiero jak dostarczysz sygnał po HDMI 1080p/720p jest możliwość przełączenia go w tryb PC.
Tak więc dopiero po zakupie konsoli będziesz sobie mógł poeksperymentować.
W każdym TV jest to inaczej rozwiązane, więc na razie sobie tym nie zawracaj głowy.
To co pokazujesz to właśnie są opcje, z których nie będziesz korzystał w przypadku konsoli.

Ja bym brał Pro, jest nowsze, nawet jeżeli nie zobaczysz różnicy w grafice to gry powinny się ładować szybciej, a samo to jest dużym plusem.

Podbijam.
Czy ktoś ma może doświadczenie z tymi konsolami (zwykła czy pro) i TV 32’’ Full HD? Czy da się na czymś tak “małym” grać? Obraz nie jest w jakiś sposób zniekształcony?
Dzięki

Nie. Nie powinien. To tak jakbyś powiedział że Full HD na laptopie o przekątnej 15,6 cala będzie zniekształcone, lol. A 32 cale moim zdaniem nie jest małym ekranem, mówisz jakbyś grał na 18-calowym odbiorniku, a nie 32.

OK… I jeszcze czy dobrze rozumiem, że gry z psx3 i wcześniejszych będą działać na psx4? Nie ma problemu z szybkością/jakością?

Wszystko zależy od tego czy Cie boli dorzucić do Pro, i czy aż tak bardzo zwracasz uwagę na szczegóły. :wink: Główna i najbardziej zauważalna różnica między Pro a Slim to rozdzielczość - część gier działa w natywnym 1080p na Pro, a na standardzie w 900p skalowanym do 1080p. Osobiście tego nie zauważam - mam Slimkę. Mi się gra dobrze. Z ciekawości często patrzę na te porównania graficzne na YT i często to są naprawdę marginalne różnice. Nie wiadomo jak będzie w przyszłości, jednak nie spodziewałbym się, że nagle Slimka będzie w 720p, a Pro w 1080p. To dopiero byłoby naprawdę zauważalne. :wink:

W trybach online wątpie, żeby Prosiaki miały jakąkolwiek przewagę. Ba, śmiem stwierdzić, że to Slimka ma lepiej. Zazwyczaj framerate jest ten sam, i rozbija się tylko o minimalną szczegółowość tekstur lub cieni - a jak wiadomo, im mniejsze detale, tym lepiej w online. :wink:

PS4 nie jest wstecznie kompatybilne. Gry z PlayStation 3, PlayStation 2 i PlayStation 1 nie są obsługiwane. Jedyny sposób by zagrać w starsze produkcje to zakupić remaster jakieś gry

Dobrze. Dziękuję za odpowiedź. Wybiorę pro bo aż tak dużej różnicy w cenie nie ma. Swoja droga dziwne to że w nowszej psx nie działają gry ze starszej - bardziej bym się tego po xbox spodziewał znając politykę ms.

Ten temat został automatycznie zamknięty 180 dni po ostatnim wpisie. Tworzenie nowych odpowiedzi nie jest już możliwe.