PS4 czy PS4 Pro pod ekran Full HD?


(matidobryworms13) #1

Jakie PS4 wybrać posiadając telewizor 1080p, zwykłe czy Pro? Zdania na ten temat są mocno podzielone co znacznie utrudnia mi wybór. Nie mam jeszcze PS4, nie mam telewizora 4K i nie planuję jego zakupu. Czy więcej klatek na sekundę daje lepszy czas reakcji w grach online? Jeśli obie wersje mają równe szanse w grach sieciowych biorę Slima.


(cyngiel 1) #2

Jeśli zależy ci na grach online, to ważny jest przede wszystkim TV i jego input lag oraz wybór najlepszej jego konfiguracji (ominięcie wszystkich ulepszaczy obrazu).
Poza tym, jeśli zależy ci na jak najbardziej optymalnym graniu online, to możesz rozpatrzyć grę z opcją wyłączenia w padzie bluetootha i grać jedynie poprzez kabel (wówczas uzyskasz najmniejszy input lag [pominięcie generowanego przez bluetooth]). Opcja dostępna od wersji Slim.
W grach online nie jest również najważniejsza grafika, już zwykła slimka i tak daje dobrą.
Pro daje lepszą, ale kosztem pewnych opóźnień w zależności od ustawień.
Może ktoś, kto ma PS Pro jeszcze bardziej to doprecyzuje…czy w grach online Pro ma przewagę.


(matidobryworms13) #3

Właśnie odkryłem że mój telewizor ma Tryb Gry


(matidobryworms13) #4


Te opcje też liczą się jako polepszacze obrazu?


(cyngiel 1) #5

Ogólnie to najlepiej podłączyć konsolę wybierając dla HDMI tryb PC.
Wówczas automatycznie omija się wiele wspomagaczy a TV działa jak monitor, czyli optymalnie.
Poza tym w “zwykłym trybie” a więc nie PC pewnie dostępna jest opcja “gra”, gdzie producent z reguły w tej opcji gwarantuje najniższy input lag, ale z tym to różnie w różnych odbiornikach jest.
W niektórych odbiornikach dopiero jak dostarczysz sygnał po HDMI 1080p/720p jest możliwość przełączenia go w tryb PC.
Tak więc dopiero po zakupie konsoli będziesz sobie mógł poeksperymentować.
W każdym TV jest to inaczej rozwiązane, więc na razie sobie tym nie zawracaj głowy.
To co pokazujesz to właśnie są opcje, z których nie będziesz korzystał w przypadku konsoli.


(egabi) #6

Ja bym brał Pro, jest nowsze, nawet jeżeli nie zobaczysz różnicy w grafice to gry powinny się ładować szybciej, a samo to jest dużym plusem.


(gaijin) #7

Podbijam.
Czy ktoś ma może doświadczenie z tymi konsolami (zwykła czy pro) i TV 32’’ Full HD? Czy da się na czymś tak “małym” grać? Obraz nie jest w jakiś sposób zniekształcony?
Dzięki


(matidobryworms13) #8

Nie. Nie powinien. To tak jakbyś powiedział że Full HD na laptopie o przekątnej 15,6 cala będzie zniekształcone, lol. A 32 cale moim zdaniem nie jest małym ekranem, mówisz jakbyś grał na 18-calowym odbiorniku, a nie 32.


(gaijin) #9

OK… I jeszcze czy dobrze rozumiem, że gry z psx3 i wcześniejszych będą działać na psx4? Nie ma problemu z szybkością/jakością?


(chomik325) #10

Wszystko zależy od tego czy Cie boli dorzucić do Pro, i czy aż tak bardzo zwracasz uwagę na szczegóły. :wink: Główna i najbardziej zauważalna różnica między Pro a Slim to rozdzielczość - część gier działa w natywnym 1080p na Pro, a na standardzie w 900p skalowanym do 1080p. Osobiście tego nie zauważam - mam Slimkę. Mi się gra dobrze. Z ciekawości często patrzę na te porównania graficzne na YT i często to są naprawdę marginalne różnice. Nie wiadomo jak będzie w przyszłości, jednak nie spodziewałbym się, że nagle Slimka będzie w 720p, a Pro w 1080p. To dopiero byłoby naprawdę zauważalne. :wink:

W trybach online wątpie, żeby Prosiaki miały jakąkolwiek przewagę. Ba, śmiem stwierdzić, że to Slimka ma lepiej. Zazwyczaj framerate jest ten sam, i rozbija się tylko o minimalną szczegółowość tekstur lub cieni - a jak wiadomo, im mniejsze detale, tym lepiej w online. :wink:


(matidobryworms13) #11

PS4 nie jest wstecznie kompatybilne. Gry z PlayStation 3, PlayStation 2 i PlayStation 1 nie są obsługiwane. Jedyny sposób by zagrać w starsze produkcje to zakupić remaster jakieś gry


(gaijin) #12

Dobrze. Dziękuję za odpowiedź. Wybiorę pro bo aż tak dużej różnicy w cenie nie ma. Swoja droga dziwne to że w nowszej psx nie działają gry ze starszej - bardziej bym się tego po xbox spodziewał znając politykę ms.