PS4 nie wykrywa kabla sieciowego

Hej,
Kilka dni temu przeniosłem się do nowego mieszkania, dzisiaj chciałem odpalić ps4, ale gdy tylko zalogowałem się napotkał mnie problem- ps4 nie widzi mojego kabla sieciowego mimo, że na routerze świeci się dioda odpowiadająca za ten kabel lan, wifi normalnie mogę skonfigurować i z nim nie ma problemu, za to z połączeniem przewodowym są problemu. Proszę o pomoc.

Testowałeś na innym przewodzie i porcie?

Nie wiem czemu, ale dzisiaj spróbowałem jeszcze raz skonfigurować połączenie przewodowe i się udało…

Gniazda sieciowe PowerLine przez 230v?

Dodam, że router nawet nie wykrywa tych kabli, sprawdzałem trzy różne, działa tylko ten podłączony do komputera.

Wyślij zdjęcie

Ok, a gdzie centralny punkt gdzie te gniazda się spotykają wszystkie?

Pewnie masz nowe budownictwo z istniejącą już infrastrukturą.

Był remont, tych gniazd wcześniej nie było, a co do centralnego punktu to nie wiem, jak to określić?

Określ to jako miejsce gdzie spotykają się wszystkie gniazdka.

Gniazdko z drugiej strony też musi być też podłączone.

Podłączone do konsoli, cały czas było, a konsola kabla nie wykrywała

Ile masz lat?

Sądzę że ta informacja nie jest do niczego potrzebna, wolałbym uzyskać pomoc :))

Ta informacja determinuje rodzaj pomocy.
Chciałbym wiedzieć jak pomóc dobierając odpowiedni rodzaj i zakres słownictwa.

Człowiek dorosły też może niczego nie wiedzieć, ale poproszę jak dla kompletnego laika, najprościej jak się da :slight_smile:

Każdy kabel ma dwa końce.
Ty masz w ścianie jeden, zadanie dla ciebie - znajdź jego drugi koniec.
I tak wszystkich gniazd których zdjęcia zrobiłeś. Okaże się że wszystkie ‘drugie końce’ są w jednym miejscu. I oto miejsce Nam chodzi.

Teraz mnie naszło? Czy w ogóle te gniazdka są podłączone?

Pisał przecież, że jedno jest podłączone do konsoli.

Ale czy są podłączone w środku.
Może pełnią rolę dekoracyjną?

Najprościej przejedź po wejściu sprężonym powietrzem, po kablu też możesz :smiley: