PS4 - nowy router nie łączy mnie z Anthem

Witam!

Problem polega na tym iż zmieniłem router na TP Link AC1200 i od tego czasu nie moge się zalogować do Anthem, na poprzednim modemie łączyło się bez problemu, jak zrobie hot spot z telefonu to również nie mam zadnego problemu z grą. Inne gry śmigają bez mrugnięcia okiem. Ktoś coś podpowie?

Z góry dziękuje!

1 polubienie

Nie wiem, na ile (o ile) pomogę, ale ja również miałem problemy z graniem w sieci na PS4. Od dziecka #pcmasterrace, gdzie każda gra online, TeamSpeak, Mumble itp. po prostu działały i dopiero niedawno, grając na PS4 dowiedziałem się, jaka patologia występuje na tej platformie.
Grałem z kumplem w grę sieciową, ale nie mogliśmy rozmawiać głosowo na Imprezie, ponieważ typ mojej sieci to NAT3. Sama gra, czat tekstowy, PSN - wszystko działało, chociaż pojawiały się ostrzeżenia w grze, że część zawartości sieciowej w grze może być niedostępna.
Co pomogło? Musiałem przypisać stały adres IP w sieci lokalnej dla mojego PS4 i wpisać go w ruterze do DMZ ( https://pl.wikipedia.org/wiki/Strefa_zdemilitaryzowana_(informatyka) ), co zmieniło typ mojej sieci na NAT2. Dopiero wtedy mogłem normalnie grać i używać sieciowych funkcji na konsoli. Być może i Tobie to pomoże?