PS4 - odblokowywanie portów- pomoc!

Witam, jestem posiadaczem ps4 od ponad roku, jednak jakieś pół roku temu przestał chodzić mi psn po przeprowadzce do nowego mieszkania. Nie byłem tym specjalnie przerażony, bo nie miałem czasu się tym zając, jednak teraz chętnie pograłbym sobie w nową fife przez internet, a  mam ciągle problemy, bo nie moge zalogować się do konta psn (nie tylko na ps4 ale i na komputerze na stronie internetowej psn). Napisałem e-mail do sony entertainment i odpisali :

Polecam najpierw potłumaczenie sobie nazw zakładek w nawigacji routera, m.in. Port Forwarding.

rozumiem Twoje zdanie, sugerowałem się tym co znalazłem w internecie, jednak na innym modelu routera i koleś kombinował coś w virtual server. Ja się kompletnie na tym nie znam więc nie wiem dokładnie. Mój port forwarding wygąda tak:

Private IP, Type, Port Range, comment.

W Private IP powinienem wpisać mój adres ip? (w cmd - ipconfig to jest IPv4?)

W port range mam dwa okienka do wpisania, jak powinienem to wypełnić, czy mógłby ktoś pomóc mi napisać prosty wzrór, według którego mógłbym sam wypełnić wszystko i ewentualnie podać to do sprawdzenia?

 

Byłbym wdzięczny za pomoc.

 

pozdrawiam

Powinieneś ustawić sobie statyczne IP, ponieważ jeśli łączysz się telefonem z WiFi, albo masz inny komputer, Twoje wewnętrzne IP nie jest stałe.

<twoje ip wewnętrzne> | TCP | 465
<twoje ip wewnętrzne> | TCP | 993
<twoje ip wewnętrzne> | TCP | 3478-3480
<twoje ip wewnętrzne> | TCP | 5223
<twoje ip wewnętrzne> | TCP | 8080
<twoje ip wewnętrzne> | UDP | 3478-3479
<twoje ip wewnętrzne> | TCP | 9293
<twoje ip wewnętrzne> | TCP | 1935
<twoje ip wewnętrzne> | TCP | 2805-2899
<twoje ip wewnętrzne> | TCP | 6667
<twoje ip wewnętrzne> | TCP | 9309
<twoje ip wewnętrzne> | UDP | 9293
<twoje ip wewnętrzne> | UDP | 9309