PS4 - połączenie bezprzewodowe z internetem

Witam was bardzo serdecznie. Chciałbym się spytać posiadaczy konsoli PS4 w wersji slim, czy mieli kiedyś albo nadal mają podobny problem.

Konsola obecnie jest podłączona po kablu Ethernet do routera. Prędkość połączenia na routerze to 100 mb/s. Playstation działa poprawnie, aplikacje takie jak YT czy Netflix też. Nie mam z tym problemów, oprócz poruszania się po sklepie i PlayStation Plus. Tutaj załadowanie ekranu ze szczegółami gry potrafi trwać bardzo długo, tak samo jak zakup gry.

Co gorsze, głównym sposobem połączenia konsoli z internetem chciałbym żeby było połączenie bezprzewodowe po Wifi. Tylko wtedy internet nie działa prawie w ogóle. Już tłumaczę test :
Ustawiłem konsolę obok routera. Dosłownie dzieliło je 40 cm biurka, bez żadnych przeszkód.
Router to Asus RT-AC51U nadający na 2 pasmach : 2,4Ghz i 5Ghz. PS zostaje połączony z siecią 5Ghz i rozpoczynam test połączenia. Z usługą PSN najczęściej nie zostaje połączony, natomiast prędkości pobierania i uploadu ograniczają się do około 5 kb/s.
Dodam, że testowałem także w ten sam sposób połączenie z 2,4Ghz, ale wynik był ten sam. W tym samym miejscu sprawdzałem także połączenie 2 laptopów z siecią i 2 telefonów komórkowych. Tutaj żadnych problemów nie było i pobierały z całą dostępną prędkością.

Test wykonany na innym routerze przyniósł takie same wyniki.

Czy ktoś z was się spotkał z takim problemem? Może zna ktoś rozwiązanie? Chciałbym poznać inne drogi rozwiązania zanim oddam sprzęt na gwarancję.

P.S. Konsola posiada najnowsze aktualizacje systemowe.

Konsola jest w porządku. Miałem identyczny problem jak Twój. Rozwiązaniem jest zewnętrzne IP. Router musi w tym celu funkcjonować w trybie Bridge i będzie wszystko śmigać.