PS4 Pro Internet po kablu nie działa

Hej, gdy wchodzę w sprawdzanie sieci czy tam ustawień sieci w ps4 to raz mam niepowodzenie w obliczeniu prędkości pobierania raz wysyłania a raz jeszcze w czymś innym, łączę się z ps4 po kablu sieciowym, ale po wifi było to samo, problem występuje od rana dzisiaj. Konsolę mam już parę dni i dopiero dzisiaj pojawił się taki problem. Jak łącze kabel do komputera to normalnie wszystko działa, mogę wchodzić na strony itd. na speedtestnet mam w miarę normalne jak na mój internet prędkości, ktoś może mógłby mi poradzić co mogę zrobić żeby zniwelować problem? Jak odpalam jakąś grę na tym ps4 to oczywiście internetu też nie widzi.

Hej,

  • Próbowałeś podmienić kabel sieciowy?
  • Jaki router posiadasz?

Pozdrawiam,
Dimatheus

1 polubienie

Czy Twój dostawca netu filtruje dostęp do sieci przez adres MAC karty sieciowej? Skoro na komputerze net działa OK a na konsoli nie to może oznaczać, że połączenie z konsolą jest zrywane dlatego, że ma inny adres MAC niż karta sieciowa komputera.

1 polubienie

to co napisał @Dimatheus +

  • sprawdź czy masz publiczny adres IP (ci od PS4 mogli zbanować router brzegowy)
  • jeśli masz smartfona to zrób hotspot i połącz się konsolą po WiFi do internetu z telefonu i wtedy sprawdź.
    I co to za Internet bo jeśli nie masz routera tylko łączyłeś się jedynie kompem to rzeczywiście mogli dopsiać MACa i innym się nie połączysz a jeśli masz router to raczej router będzie dopisany i to z adresem MAC nieaktualne.
1 polubienie

Przywróciłem ustawienia ps4 do stanu początkowego i działa.