PS4 problem z siecią

Cześć. Od 2 dni walczę i padam już na ryj.

Od lat router ASUS DSL-ac68u, Neostrada od Orange 80/8 (realnie 47/8 ping 22-25). Zwykła 4 letnia PS4, od zawsze te same ustawienia sieci, kabel, wi-fi bez różnicy. Odpalam plejkę, loguje się, widzę znajomych na PSN ale…i tu się zaczyna. Nagle 2 dni temu niemal całkiem przestaje działać Internet na PS4. Bez różnicy kabel czy wi-fi. Robię na ps4 “przetestuj połączenie internetowe” i wychodzą cuda, a to pokazuje brak połączenia, a to brak połączenia z PSN, a to z NAT albo nie może zrobić pomiaru prędkości łącza. WSZYSTKO inne w domu działa super, na routerze zero szumów, błędów, SNR ponad 5. Żadne porty nie były zamykane, żadnych zmian DNS, przekierowań, itp. itd. OD LAT działało…

Wyłączam wszystko w domu, łączenie z routerem. Robię ze starocia smartfona i karty sim “router” rozsyłający wi-fi i…PS4 działa! test ok, gry online działają, pewnie, że wolniej ale wszystko śmiga.

Dzwonię do Orange, testy, restarty łącza, wezwali fachowców. Robią test linii NA SWOIM SPRZĘCIE I KABLACH, mój kabel do PS4 i wszystko gra z Internetem ale PS4 też na ich routerze nie chce działać…podłączamy 2 kolejne różne routery i dalej kicha. Oni wysyłają przy mnie raport z parametrami linii i twierdzeniem, że jest OK.

NIE MAM możliwości zanieść konsoli gdzie indziej, ale skoro to coś w PS4 - to DLACZEGO przez “smartfona” wszystko działa?! PS4 zachowuje się jakby nie chciało z łączem Orange działać całkowicie, bo przecież jakiś sygnał dostaje, bo mnie loguje, widzę znajomych PSN, wchodzę do PS Store. Bez różnicy czy testuję na kablu (jak od lat miałem) czy na wi-fi. Router bez problemu “widzi” PS4…HELP

Hej,

A spróbuj włączyć w Asusie DMZ z adresem lokalnym IP konsoli. Zobacz, jak działa połączenie, gdy konsola jest wystawiona poza sieć lokalną.

Pozdrawiam,
Dimatheus

Cześć,

dziękuję za zainteresowanie tematem. Ustawiłem IP konsoli w routerze na sztywno, uruchomiłem DMZ i dodałem te IP, zatwierdziłem, restart i nic :confused:

Byłem u sąsiadów “za płotem”, też mają VDSL 80/8, zabrałem PS4, podłączam u nich i…to samo, kicha, też NIE DZIAŁA. Ani na kablu, ani po wi-fi. Pojechałem kilka ulic dalej (ok. 1km) do salonu rtv - podłączamy MOJĄ plejkę także pod sieć Orange i DZIAŁA (ale mają łącze ADSL) :scream:

Działa tez pod każdym smartfonem czy tabletem przerobionym na router wi-fi, bez różnicy na sieć.

Ogólnie w domu na PS4 jest Internet, widzę znajomych na PSN, czasami da się odpalić filmik YT czy oglądać stream na żywo, raz nawet World of Tanks uruchomiło. Na PS4 mam wrażenie jakby pobierało “zepsuty” baaaaardzo wolny Internet, w porywach. Na lapku wszystkie pomiary speed testów ok, na łączu niemal ZERO błędów CRC. Czasami niektóre strony 2 razy ładuje albo na chwilę wyświetla info o braku neta…Wczoraj obcięli mi Download do 40 i SNR jest 7dB. Zgłaszałem, że to może coś lokalnie “na słupie”, bo u sąsiadów to samo…dostaje sms, że “dodatkowe naprawy” i usunięcie przesunięte o kolejne dni…

Pozdrawiam!

Hej,

Dziwne - wygląda tak, jakby u operatora coś się wysypało i niektóre porty były poblokowane, przez co konsola nie potrafi poprawnie połączyć się z konkretnymi usługami. A skoro występuje to też u innych korzystających, to ja bym obstawiał problem po stronie operatora. Tym bardziej, że na łączach mobilnych wszystko działa bez problemu.

Pozdrawiam,
Dimatheus

Tak jak byś miał po blokowane porty na pewno masz wszystko w porządku w ustawieniach?

Hej, mam ten sam internet od Orange, mniej więcej tą samą realną przepustowość 47/8 i walczę z tym samym. W czwartek/piątek myślałem, że to tymczasowe problemy ale okazuje się, że to większy problem. Próbowałem już wszystkiego, zmiany MTU, przypisywanie w DMZ, odlokowywanie portów, zmniejszanie ochrony, włączanie bez_ochrony i nic. Konsultanci oczywiście twierdzą, że u nich ok ale nie da się nic zrobić. Jedyne co mi pomogło to dopisanie przy loginie neostrady /ipv6 oraz odblokowanie niektórych portów. Dzięki temu konsola nawiązuje połączenie, wpisuje się do psn, nat pokazuje 2 i idzie odpalić już gre sieciową ale nie można nawiązać połączenia z nikim i dołączyć do żadnej rozgrywki. Macie może pomysł co jeszcze można sprawdzić, zrobić? Modem Sagemcom FunBox 2.0

to na 100000% coś w Orange, na forum Playstation kolejni ludzie mają DOKŁADNIE to samo.

Już nie tylko moją PS4 ale i 3 routery (DGT, FUNBOX 2 i Asus DSL-AC68U) zabrałem w inne miejsce w mojej mieścinie i tam też na łączu Orange wszystko działa. U sąsiadów “za płotem” jak wspomniałem wyżej - też kicha i nie działa…5 dzień.

A czy w tym miejscu gdzie łącze działa sprawdzałeś tylko samą konsolę czy również połączenie przez swój router?

Sprawdzałem także 3 routery o których wspomniałem. U sąsiadów też nie działa, w salonie rtv z ADSL 10/1 od Orange wszystko działa. Technicy, którzy byli u mnie mieli też swoje routery i kable, prosto z gniazda ściennego też NIE działało…

Problemy innych.

“z tego co widzę w monicie, u Pana sprzętowo i kablowo jest wszystko OK, to ewidentna wina po naszej (Orange) stronie łącza i nie tylko u Pana”. Technicy szukają…TO usłyszałem przed chwilą na Infolinii.

p. s. DZWOŃCIE i zgłaszajcie, że na PS4 kicha, spróbujcie jak ja - gdzie indziej testować.

1 polubienie

Hej,

Czyli jednak uszkodzenie po stronie Orange’a. Nic więcej się nie wymyśli. Nie zostaje zatem nic, jak naciskać na pomoc techniczną i czekać, niestety…

Pozdrawiam,
Dimatheus

Coś CHYBA drgnęło, bo o 10-ej wszystko super hula, ale nie mam czasu za długo testować.

1 polubienie

Miałem ten sam problem w internecie z Vectry. Okazało się że ps4 ma problemy z siecią lan na routerze i wystarczy zmienić tryb urządzenia z router na bridge aby konsola miała przypisane zewnętrzne IP. Po tym zabiegu, działa:)

Pozwolę sobie napisać moje doświadczenia z konsolą PS4 i internetem od Orange ( Neostrada)
Miałem duży problem z siecią, walczyłem z tym wiele dni…Rozwiązaniem jest :

  1. Ustawić/przydzielić stały adres IP dla naszej konsoli pod nasze Wifi/kabel LAN.
  2. Przekierować porty : TCP: 80, 443, 1935, 3478-3480 / UDP: 3478-3479 na nasz przydzielony adres IP.
  3. Zmienić DNS w konsoli na :
    podstawowy : 8.8.8.8
    dodatkowy : 8.8.4.4

Ustawić MTU : 1473.

Po tym zabiegu sieć będzie szybka i stabilna.
Jeżeli nie przydzielisz stałego IP i nie odblokujesz portów, będziesz mieć bardzo wąską sieć i będzie ona niestabilna.

Działałem według tego poradnika :

1 polubienie

Cześć!
Od kilku dni testy połączenia sieciowego lan mojej konsoli ps4 stalo sie bardzo niestabilne…kazdy test to inne wartosci. Technik rozklada ręce, bo u niego na laptopie się zgadza. Po podpieciu drugiej konsoli zjawisko jest identyczne, kable zmieniłem…macie jakiś pomysł? Bo jestem bezradny…
Z gory dziękuje za pomoc :pray: dostawca to Supermedia w Warszawie