PS4 vs PS4 Pro Fakty i Mity

Witam
Zainteresowałem się ostatnio wersją Pro konsoli PlayStation 4.
No rzeczywiście więcej herców i gigaHerców i mocy niż u poprzednika.
Sony chwali się lepszy obraz na stronie internetowej wymienia :

  • Moc graficzna dwa razy większa niż w standardowym PS4
  • HDR
  • Dynamiczne granie 4K i rozrywka w jakości 4K
  • PS4 Pro pozwala wyświetlić każdą grę PS4 w jakości od 1080p do 1440p na standardowym telewizorze HD.
  • Dynamiczne gry 4K
    Ulepszone technologie poprawiania jakości obrazu pozwalają podbić grafikę do rozdzielczości bliskiej 4K.
    Natywne 4K
    Nawet nie myślę o 4K, tak dużego telewizora nie kupuje wypalił by mi oczy z odległości 3 metrów nie chce grać w salonie tylko we własnym pokoju. I koszta zwykły telewizor/monitor FullHD.
  • Zwiększenie liczby klatek
  • Antyaliasing
  • Większe odległości rysowania
  • Horyzont sięga bardzo daleko, a odległe obiekty są bardziej ostre i wyraźne.

Co tam słowa i liczby z tabelki zobaczyłem efekt na filmiku
tak niewiele zmian tylko widać AA działa rogi wygładzone , lepsze cienie i jest ładniej i to wszystko ? średnio 400 złoty więcej kosztuje za tą wersję (w rtveuroagd).
Ten sklep jest kupoiony przez M$ jak widzę XBO kupisz X360 kupisz PS4 kupisz ale PS3 iPSP już wycofali z kategorii … poza tym lepszy filmik prezentacyjny jest po stronie zielonych :confused:

(FINAL Fantazy 15 widać zmiany od 2:08 lepiej niż na xbox)

(GTA nie widzę zmian)

(Uncharted 4 exclusive na przybliżeniach lepsze trawy wygładzone antyaliasing działa czasem więcej cieni)

Warto dopłacać ?

  • ANTYALIASING
  • 400 złoty dopłaty za kosmetykę której i tak nie widać przy dynamicznej akcji przecież nie będę stał tylko ruszał się jeździł strzelał
    -ZMIANA WYGLĄDU ODBUDOWY (mniejsza pewnie bardziej się nagrzeje)

Pytam czy warto mimo wszystko ?
Czy gry na PS4 nie pro są brzydkie ?
Czy już mi mózg wyprał ten marketing ??

To że konsola daje programistom większe możliwości nie oznacz, że je wykorzystają. Domyślam się, że póki co nikomu nie chce się optymalizować gry osobno na obie wersje konsoli, ale z czasem to się może zmienić.
Dla mnie wszystko co się dzieje wokół najnowszych konsol to śmiech na sali. Kiedyś te skrzynki były sprzedawane na lata i nie starzały się tak bardzo. Te obecne generacje były przestarzałe już w momencie prezentacji i delikatnie upgradowene po 2? latach. Tylko czekać, aż zaprezentują coś nowego i znowu trzeba będzie zmieniać sprzęt.

Czy to ps czy to XBOX .To jedno i to samo tylko pod inną marką jedna konsola ma bardziej zoptymalizowane gry a druga mniej pomimo tego na obu jest to samo gry kosztują podobnie . Różnica miedzy tymi konsolami polega na pakiecie jakie kupujemy .Ps+ czy Xbox gold czy jak to się tam teraz nazywa . To są tylko wymysły producentów tak samo jak wypuszczenie tylko bardziej ?? zoptymalizowanej konsoli ps pro ? ( moim zdaniem różni sie tylko na papierze tak samo jak one s od samego one , obie konsole proponują to samo tylko na pudełku mają dopisane 4K ) Tak jak @anon741072 też uważam że to jest śmiech na sali . Na rynku konsol nie ma żadnych nowości po mimo rozwoju technologi . Co produkt można powiedzieć że dostajemy ten sam odgrzewany kotlet . tylko za wyższą cenę .

Mi teraz znajomi wymienili w ME starego PS na te Pro właśnie, no i może po 2 dniach to jeszcze ciężko orzec ale jak na razie pierwsze wrażenie jak najbardziej pozytywnie.

Dla mnie zaletą jest to, że jest cichsza (w ogóle jej nie słychać, wcześniej miałem wersję FAT i jak włączało się grę, to jak by F16 startował w pokoju). Do tego stopnia, że żeby na FAT’cie grać komfortowo i wczuć się w grę, musiałem grać w słuchawkach… Teraz w ogóle nie słychać konsoli. Wodotryski graficzne mnie mało interesują, niby mam ten tv 4K, ale czy potrzebna komuś jest ta hiper grafika? Zauważyłem lekko zauważalne zwiększenie prędkości loadingów (ale to bardzo nieznaczna różnica i może być subiektywne, bo nie mierzyłem stoperem). No i cieszę się, że zrezygnowali z dotykowych przycisków, które czasami potrafiły się ‘same’ nacisnąć np. w nocy.

Wad na razie nie zaobserwowałem. Podoba mi się nowa wersja pada, lepsze gałki i ogólnie ‘nie trzeszczą’ tak, jak pierwotne wersje z premiery konsoli FAT.