PS4 vs PS4 Pro Fakty i Mity

(gosciuW7) #1

Witam
Zainteresowałem się ostatnio wersją Pro konsoli PlayStation 4.
No rzeczywiście więcej herców i gigaHerców i mocy niż u poprzednika.
Sony chwali się lepszy obraz na stronie internetowej wymienia :

• Moc graficzna dwa razy większa niż w standardowym PS4
  • HDR
  • Dynamiczne granie 4K i rozrywka w jakości 4K
  • PS4 Pro pozwala wyświetlić każdą grę PS4 w jakości od 1080p do 1440p na standardowym telewizorze HD.
  • Dynamiczne gry 4K
    Ulepszone technologie poprawiania jakości obrazu pozwalają podbić grafikę do rozdzielczości bliskiej 4K.
    Natywne 4K
    Nawet nie myślę o 4K, tak dużego telewizora nie kupuje wypalił by mi oczy z odległości 3 metrów nie chce grać w salonie tylko we własnym pokoju. I koszta zwykły telewizor/monitor FullHD.
  • Zwiększenie liczby klatek
  • Antyaliasing
  • Większe odległości rysowania
  • Horyzont sięga bardzo daleko, a odległe obiekty są bardziej ostre i wyraźne.

Co tam słowa i liczby z tabelki zobaczyłem efekt na filmiku
tak niewiele zmian tylko widać AA działa rogi wygładzone , lepsze cienie i jest ładniej i to wszystko ? średnio 400 złoty więcej kosztuje za tą wersję (w rtveuroagd).
Ten sklep jest kupoiony przez M$ jak widzę XBO kupisz X360 kupisz PS4 kupisz ale PS3 iPSP już wycofali z kategorii … poza tym lepszy filmik prezentacyjny jest po stronie zielonych :confused:

(FINAL Fantazy 15 widać zmiany od 2:08 lepiej niż na xbox)

(GTA nie widzę zmian)

(Uncharted 4 exclusive na przybliżeniach lepsze trawy wygładzone antyaliasing działa czasem więcej cieni)

Warto dopłacać ?

• ANTYALIASING
  • 400 złoty dopłaty za kosmetykę której i tak nie widać przy dynamicznej akcji przecież nie będę stał tylko ruszał się jeździł strzelał
    -ZMIANA WYGLĄDU ODBUDOWY (mniejsza pewnie bardziej się nagrzeje)

Pytam czy warto mimo wszystko ?
Czy gry na PS4 nie pro są brzydkie ?
Czy już mi mózg wyprał ten marketing ??

(pocolog) #2

To że konsola daje programistom większe możliwości nie oznacz, że je wykorzystają. Domyślam się, że póki co nikomu nie chce się optymalizować gry osobno na obie wersje konsoli, ale z czasem to się może zmienić.
Dla mnie wszystko co się dzieje wokół najnowszych konsol to śmiech na sali. Kiedyś te skrzynki były sprzedawane na lata i nie starzały się tak bardzo. Te obecne generacje były przestarzałe już w momencie prezentacji i delikatnie upgradowene po 2? latach. Tylko czekać, aż zaprezentują coś nowego i znowu trzeba będzie zmieniać sprzęt.

(DIROCK) #3

Czy to ps czy to XBOX .To jedno i to samo tylko pod inną marką jedna konsola ma bardziej zoptymalizowane gry a druga mniej pomimo tego na obu jest to samo gry kosztują podobnie . Różnica miedzy tymi konsolami polega na pakiecie jakie kupujemy .Ps+ czy Xbox gold czy jak to się tam teraz nazywa . To są tylko wymysły producentów tak samo jak wypuszczenie tylko bardziej ?? zoptymalizowanej konsoli ps pro ? ( moim zdaniem różni sie tylko na papierze tak samo jak one s od samego one , obie konsole proponują to samo tylko na pudełku mają dopisane 4K ) Tak jak @pocolog też uważam że to jest śmiech na sali . Na rynku konsol nie ma żadnych nowości po mimo rozwoju technologi . Co produkt można powiedzieć że dostajemy ten sam odgrzewany kotlet . tylko za wyższą cenę .

(kamil951) #4

Mi teraz znajomi wymienili w ME starego PS na te Pro właśnie, no i może po 2 dniach to jeszcze ciężko orzec ale jak na razie pierwsze wrażenie jak najbardziej pozytywnie.