PS4 vs Xbox One S. Co lepiej wybrać ?

Od razu piszę aby nikt nie pisał “ta konsola jest lepsza od tej bo ja ją mam” czy inne tego typu zdania.

Która konsola jest lepsza, ma tańsze gry, ma lepsze tytuły na wyłączność, itp. Nigdy nie miałem żadnej konsoli gram od lat na laptopie. Grałem u brata na PS3 oraz na Xbox 360 i moim zdaniem na xboxie był wygodniejszy pad.
Opiszcie dlaczego warto kupić tą a nie inną konsolę.

PS. tak na marginesie znacie jakieś promocje na konsole w jakimś polskim sklepie ?

Użyj Google, Ceneo.

Wybierz tą, która ma więcej tytułów na których Ci zależy. Uważam, że Xbox ma lepszy kontroler, i najważniejsze dla mnie seria Forza Horizon, której nie ma na PS.

a jak inaczej mamy Ci odpowiedzieć? moim zdaniem (bo mam xone) warto kupić xone bo

  • lepszy pad
  • ea access
  • wsteczna kompatybilność
  • xbox game pass

przy ps4 masz tylko exy, które już nie są potrzebne w świecie konsoli i i gorszy pad (uwaga, miałem ps4, ale szybko sprzedałem i żaluje zakupu). przy okazji, możesz bez problemu zmienić region konsoli (jak się przeprowadazsz z kraju do kraju) a w ps4 musisz tworzyć pierdyliard kont. zresztą, wybór należy do Ciebie.

Znalazłem coś takiego na stronie MS akurat to dotyczy gry Titanfall: “Do grania w tę grę na konsoli Xbox jest wymagana subskrypcja Xbox Live Gold (sprzedawana osobno).”
Czyli jeśli kupię tę grę to jeszcze muszę dokupić XLG ?
To jest zdzierstwo…
Zrozumiałbym jeśli dotyczyłoby to granie w multi ale nie w singla.