Ps7 - jak uzyskać efekt zdjęcia w kółku jak na zdjęciu

Hej jestem nowa i zabardzo nie umiem sie posługiwać ps 7.0 po angielsku :frowning: i chce wiedzieć jak uzyskać takie kułeczka jak tu :slight_smile: właśnie takie ze zdjęciem napewno widziecie bardzo prosze o pomoc :*

http://img524.imageshack.us/img524/5474 … sondm0.jpg

Proszę przeczytać punkt 2.6 i 2.14 regulaminu i poprawić posta oraz temat. Inaczej będę zmuszony wyciągnąć konsekwencje.

wystarczy wybrac narzędzie zaznaczania ( Ecliptical marquee tool ), zaznaczyć fragment zdjęcia, które ma być w kółeczku, skopiować i wkleić w wybrane miejsce (np. na inny obrazek).

Potem wybierasz wklejony element (to kółeczko) i klikasz przycisk fx znajdujący się pod paletą Layers (F7), z otwartego menu wybierasz Drop shadow , ustawiasz tam przeźroczystość ( opacity ), kierunek i wymiary …i już cieszyć się możesz ładnym foto w kółeczku rzucającym cień.

Dziekuje :slight_smile: moze to nie zapiekne bo mis spieszyło ale wyszło mi to tak :slight_smile: jak macie jakies uwagi mowcie :* to mi pomaga dziekuje bardzooo :*

http://img171.imageshack.us/my.php?image=hjshjsuk9.png

Złączono Posta : 03.10.2007 (Sro) 19:33

Mam jeszcze jedno pytanko ja bym chciała takie wyrazne nie wiemczy sie gdzies myle czy co ale bez cienia tylko wyrazniejsze tak jak tu http://img114.imageshack.us/img114/8186 … nr2ag9.png

Jeszcze raz prosze o pomoc nie wiem moze to moja wina :* :frowning:

A ja robie to w ten sposob:

Otworz foto ktore chcesz zastosowac. W zakladce layers po prawej stronie pojawi sie miniaturka owego zdjecia z napisem background obok. Kliknij dwa razy na napisie background a potem ok. Na zdjeciu z ktorego chcesz wyciac ustal wieklosc kola - narzedziem ecliptical marquee tool - przytrzymaj shift zeby kolo bylo rowne.

Potem select inverse i delete. Zostanie tylko to co Cie interesuje, w kolku. Potem mozesz sie zabawic efektami - ponownie na zakladce layers po prawej kliknij na mala literke F - pojawi sie lista efektow. Zaznacz drop shadow. Pobaw sie ustawienami. Gotowe.