.PSD - i co dalej?


(Kubuś) #1

Witam!

Ostatnio z sieci pobrałem ciekawy, darmowy szablon strony internetowej. Zawiera elementy, które chcętnie uzyłbym w swoim projekcie...ale mam problem...

Rozpakowąłem zipowany folder z szablonem i okazało się ze znajduje się tam tylko jeden plik - .PSD Nie ma zadnych html. ani swf... :frowning:

Z jednej strony to dobrze, gdyż moge dowlonie w Photoshopie zmieniac ustawienia warstw i wyglad strony, jednak co dalej?

Jezeli pozmienialem sobie design i usunąłem lub dodałem pare rzeczy co moge wykonac dalej? Zapisac to z powrotem do PSD???

Prosze o pomoc... jak wykonac witryne tylko z PSD?

Pozdrawiam i z góry dziekuje


(adam9870) #2

Tak, jeżeli masz plik .psd to możesz go oczywiście do woli edytować jak tylko Ci się podoba - zmieniać wszystkie ustawienia do własnych potrzeb etc.

Po wprowadzeniu zmian możesz je zapisać w tym celu wybrać File (plik) a następnie Save (zapisz) i zostaną zapisane zmiany w tym pliku. Natomiast jeżeli chcesz sobie zostawić orginalny plik na wszelki wypadek a zmiany wprowadzać w kopii to możesz otworzyć plik, wybrać File (plik) a następnie Save As (zapisz jako) i nadać nazwę oraz wskazać miejsce gdzie chcesz zapisać...

A jak już skończysz wprowadzać zmiany to możesz pociąć aby był z tego szablon. Oferuje to np. instalujący się wraz z Photoshopem program ImageReady. Tutorial przedstawiający jak pociąć w nim layout jest tutaj.


(Monczkin) #3

Kubuś proszę zmienić tytuł na konkretny