PSEUDOCRON - jak zainstalować i używać

Witam. Mam pytanie. Chciałbym zainstalować PSEUDOCRON’a i mu ustawić że ma codziennie o 24.00 wywoływać komendę mysql. Tylko że nie wiem jak. Pomożecie?

PseudoCron to nie Cron. Ustawiona w nim godzina oznacza, że pierwsze wywołanie po jej minięciu wywoła skrypt.

Co do samej instalacji, napisz czego nie wiesz / nie rozumiesz. Bowiem w pliku masz dokładny opis, co właśnie masz zrobić.

BTW, skoro chcesz coś robić regularnie, nie mając dostępu do normalnego cron’a. Nie będzie optymalniej dać if’a w skrypcie, oraz zapisać gdzieś datę ostatniej modyfikacji do bazy / pliku ? Bądź rozwiązać problem z tym zapytaniem inaczej ? (nie wiem dokładnie co chcesz wykonać tym mysql, do czego ma to prowadzić)

Chodzi mi po prostu o to, że codziennie o północy mają się resetować akcje oraz leczyć pokemony w mojej grze.

Da się to zrobić pseudocronem, lecz w porównaniu do if’a będzie bardzo obciążać serwer.

Najlepiej zapisać datę do resetu w bazie danych, a po logowaniu tą datę pobrać sprawdzić czy nie jest starsza i wtedy zrobić update do bazy, po czym wykonać to co chcesz. Nie musisz parsować pliku, a z bazą i tak łączysz się przy logowaniu.