Pseudonim folderu

(Addam) #1

Witam!

Chciałbym się dowiedzieć czy jest możliwość nadania folderowi w win7 pseudonimu. Aby łatwiej zrozumieć spróbuję to zobrazować a więc tak:

Mam folder " pliki programów (x86) ",

i nadaje temu folderowi pseudonim: "programy x32", czyli ja widzę ten folder jako "programy x32" ale system widzi jako " pliki programów (x86) ".

Jeśli to zły dział to proszę o przeniesienie do dobrego.

Z kolei jeśli był już taki temat to proszę o link do niego, bo ja takowego ani tu, ani nigdzie indziej znaleźć nie mogę.

(KAZDAN63) #2

Pliki Programów (x86) to w rzeczywistości : Program Files (x86) (nazwa rzeczywista folderu systemowego , której nie należy próbować zmieniać) . Nazwa widzialna folderu systemowego zawarta jest w systemowym i ukrytym  (ATTRIB +S +H) pliku : DESKTOP.ini , sekcja : LocalizedResourceName= .

P.S. 

Można zmienić rzeczywiste nazwy folderów systemowych Windowsa “widząc” go np. z KRD 10 , SLAX-a , UBUNTU itp. , ale to oznacza tylko jedno : katastrofę systemu Windows !

(MacGregor) #3

Koledze chodziło tylko o zmianę nazwy “widzialnej”. Reszta wywodu jest zbędna bo chyba każdy wie że zmiana folderów systemowych niszczy sam system. Autor też wspomniał że nie chce zmieniać nazw folderów tylko ich wyświetlanie.

(KAZDAN63) #4

Tylko kolega myli nazwę widzialną z rzeczywistą ! Wiedzy nigdy za wiele .

(DiamondBack) #5

Wcale nie myli. Opisał konkretnie o co mu chodzi i nie napisał nic błędnie.

(KAZDAN63) #6

Ciekawe czy kolega zrozumiał , że folder taki musi mieć atrybut (ATTRIB +S) folderu systemowego tzn. niezbędne będzie wydanie odpowiedniej komendy z wiersza polecenia ?

(Addam) #7

Mógł by mi ktoś napisać krok po kroku jak to zrobic ,żeby zmienic nazwe widzialna folderu " pliki programów (x86) " na “programy x32”?

(KAZDAN63) #8

“Pić to każdy by chciał, a robić to nima komu .”

WIN+R

%SYSTEMROOT%\SYSTEM32\RUNDLL32.exe SHELL32.DLL,Options_RunDLL 0

Widok - Ukryj chronione pliki systemu operacyjnego (zalecane) Off Tak Zastosuj

Ukryte pliki i foldery - Pokaż ukryte pliki , foldery i dyski

W : C:\Pliki programów x(86) edytujemy za pomocą Notatnika plik DESKTOP.ini i wpisujemy : 

[.ShellClassInfo]

LocalizedResourceName=Programy x32

Rzeczywista nazwa folderu : Program Files (x86) pozostaje niezmieniona .

DiamondBack

W świetle powyższego : Co kolega miał na myśli i co zrozumiał ?

(Addam) #9

Dobra udało się . Dziękuje wszystkim za pomoc.