Pseudonimy w kontaktach Google na Androidzie zamiast imienia

Witam,

Wszystkie moje kontakty, które mam na telefonie (Android) są z mojego konta Gmail. Ale niestety tam jest rubryczka tylko na Imię i Nazwisko. Dlatego czy istnieje jakiś sposób na dodanie pola z “pseudonimem”, który będzie się wyświetlał zamiast Imienia i Nazwiskach w poczcie, smsach, rozmowach itp. Wiem, że można zamiast właśnie Imienia wpisać tę ksywkę, ale chciałbym zachować je.

Hmm… Dodanie pseudonimu, i to zarówno w telefonie jak i online na koncie Google to żaden problem. W telefonie pole ‘Pseudonim’ jest zwinięte pod opcję ‘Więcej’, na koncie pod przyciskiem ‘Dodaj’.

Gorzej z wyświetlaniem tego jako domyślnego opisu kontaktu. Nie wiem jak inne, ale ani standardowa aplikacja Androida Kontakty, ani ściągnięta z Marketu i używana przeze mnie przez chwilę Go Contacts tego nie umożliwia. Ale kto wie, może jest jakiś zamiennik z taką opcją :slight_smile:


PS. Mały updacik…

Google podpowiada, że można to sprytnie obejść wpisując pseudonim w polu Imię (bądź Nazwisko , byle konsekwentnie), natomiast imię i nazwisko w polu Notatki.

Jeżeli ci to podpasuje, to ode mnie mały hincik :slight_smile:

Ułatw sobie robotę eksportując kontakty z konta google do plik csv. Wtedy przy pomocy Excela (czy tam Open Calca, ganc egal) wystarczy pozamieniać zawartość odpowiednich kolumn. Na koniec ponowny import i po sprawie.

Ja używam całego zestawu aplikacji od GO, ale to chyba nic nie zmienia :frowning: bo też próbowałem. No na razie zadowolę się tym rozwiązaniem co podałeś, ale jakby ktoś znał lepsze proszę pisać. I nie będę od razu wszystkich zmieniał ;p aż wszystkiego eksportować nie będę, ręcznie się pomęczę w poczcie na Gmailu