PSP czy Karta Graficzna

(master of disaster) #1

Witam!

Mam ~600zł i nie wiem co kupić, kartę graficzną do mojego sprzętu, (ten co w podpisie) czy PSP.

Pozdrawiam

@edit:

Uzasadniajcie swoje głosy...

(folusek) #2

PSP

(Revolver0) #3

To wyłącznie zależy od Ciebie, a mianowicie jeśli często podróżujesz i nie masz co robić w tym czasie to psp wiadomo hantelek, a jeżeli grasz w najnowsze hiciory to grafika.

(Dolorismachina) #4

To tak samo jakbyś pytał czy kupić motocykl czy samochód. To zależy od twoich preferencji jak już zostało wyżej wspomniane.

(Bambosz107) #5

Ja osobiście wziąłbym PSP :slight_smile:

(master of disaster) #6

To jest tak, że psp fajnie by było mieć, bo przenośne, jak bym gdzieś pojechał na wakacje, a była brzydka pogoda (przykładowo) to mam problem z głowy, poza tym psp ma wi-fi, i mogę sobie chodzić po necie w każdym miejscu w domu...

A komputer znowu, dosyć dużo siedzę, ale tak średnio gram, bardziej się lubię uczyć, np grafika, animacja, strony www.

Ale jak jest jakaś nowość na PC to fajnie czasami sobie zagrać.

I jest jeszcze jeden problem z kompem, bo na psp to przeważnie pójdzie mi większość gier, a zaraz nie wiem czy nie wyjdzie jakaś fajna gra, ale z takimi wymaganiami, że nie zagram nawet z dobrą kartą...

Pozdrawiam

(Grzesio Pesio) #7

ja bym na twoim miejscu kupil radeona HD4850 :stuck_out_tongue: PSP sie nudzi, a komputer nie

(Bambosz107) #8

a ja bym poczekał na DX11 :lol:

a tak na serio to z ekonomicznego punktu widzenia PSP bardziej sie opłaca bo dopiero są 3 generacje i nowe zapewne nieprędko wyjda, a karty graficzne ciągle sie pojawiają

(Wojtek Net98) #9

Ja tam bym kupował grafę. Jeśli zależy Ci na grach na PC, to oczywiście grafa. Jeśli nie PSP. Ale ja bym brał grafę.

(Bambosz107) #10

ja , jak juz mowiłem, mam karte graficzną wystarczającą, więc bym brał PSP, ale tak za 2 lata to grafe

(Narvany Rapeman) #11

A czemu 600zł? Kupiłem 2 dni temu przerobioną PSP Fat, przerobioną z kartką pamięci 4GB, ładowrką i futerałem za 390zł w idealnym stanie. I nie żałuję! Jak masz kompa (a masz w miarę, sam zresztą mówisz że dużo nie grasz) to bierz PSP. Przez te pare dni grałem już min. w Patapon 2 (o tak!), Moto Racer, Legacy of Kain Soul Reaver, Re-Volt, Need for Speed 4, 5, i inne z PSX, potem Cadillacs and Dinosaurs, Pac man, Boulder dash, River Ride, Montezuma's Revange, Contra, Mario its . Mógłbym wymieniać jeszcze dłuuuuuuugo. Szczerze polecam, upolować w dobrej cenie i nie będziesz żałował :slight_smile:

(Ctr) #12

PSP

(Luigi1999) #13

Ja karte graficzną, nie lubię konsol :d

(Narvany Rapeman) #14

A mówisz tak bo miałeś do czynienia z PSP i nie spodobała Ci się, czy tak tylko żeby coś napisać?

(Bambosz107) #15

A ty OT robisz ^^. Ja osobiście wolałbym kartę graficzną bo PSP nie przypadło mi do gustu, jedyną grą jaka mi się na niej podobała to Tekken :slight_smile:

(Narvany Rapeman) #16

OT to raczej zrobiłeś poprzednią wypowiedzią :stuck_out_tongue:

To nie jest ankieta: "Co wybierasz: PSP czy nową grafikę" a dyskusja z której na podstawie rzeczowych wypowiedz można wyciągnąć wnioski. Dalej będę za kupnem PSP bo jest to całkowicie inna sprawa niż PC. Można odpalić na tym sporo klasyków z PC, praktycznie wszystko z PSX, emulatory min:

I. Stare Komputery/Konsole

1. Atari 2600

2. Atari 5200

3. Atari 7800

4. Atari Lynx

5. Commodore 64

6. ZX Spectrum

7. Amiga

II. Nintendo

1. Nintendo NES

2. Gameboy / Gameboy Color

3. Gameboy Advance

4. SNES

5. Nintendo 64

III. Sony

1. Playstation

IV. Sega

1. Sega Genesis/Megadrive

2. Sega Master System SMS

V. Podsumowanie

patrz: http://psp-team.pl/forumpsp/index.php?showtopic=7767&hl=snes

poza tym PSP masz za pół ceny nowej grafiki, no i możesz mieć zawsze przy sobie :slight_smile:

(Mateusz Golebiowski) #17

To zależy bo jeżeli faktycznie będziesz podróżował to PSP grałem na niej i trochę ją miałem fajna sprawa. Ale z drugiej strony karta graficzna pozwioli ci na lepsze doznanie w grach na kompie a dla takich gierek jak GTA 4 , POP 4 , Riddick AOD, itd. w sumie trudny wybór

(Ctr) #18

Nie zapominaj kolego że PSP to nie tylko gry. Również muzyka, filmy, bezprzewodowy internet, emulator (np. PSX), GPS(po dokupieniu modułu), Aparat cyfrowy (również po dokupieniu), wiele programów (skype, gadu-gadu i inne homebrew'y) i inne bajery.

Karta graficzna - no cóż, kilka dodatkowych FPS'ów w GTA IV :slight_smile:

Ale jeżeli jesteś maniakiem, to kup Kartę - twoja sprawa

(Bambosz107) #19

No pewnie, wskaż mi jedną osobę na tym forum co używa aparatu do PSP. Jak dużo podróżujesz to kup PSP, w innym wypadku tylko karta graficzna. Aha, dla twojej wiadomości to w GTA 4 najważniejszy jest procek 4 rdzeniowy, twoja karta w zupełności wystarczy.

(Ctr) #20

HD3200??

przecież to karta zintegrowna

skąd ja mogę to wiedzieć ??