PSP VC pytanie

(Spider103) #1

Witam. Panowie mam taki problem.Do konwersji filmów na PSP używam programu PSP Video Converter i jaka będzie lepsza opcja konwersji?

Org. plik waży 7.67Mb

Do wyboru mam min. 2 najlepsze ocpje ale która z nich jest lepsza?

-AVC 2Pass High Quality 768kbps enhanced Image bitrate(audio) 128 bitrate(video) 768kbps ----po konwersji plik ma 6.42Mb

oraz inna opcja:

-Very High Quality AVC High compression enhanced image constant quality 20 bitrate(audio) 128 bitrate(video) 512kbps--po konwersji 4.20Mb

Która opcja lepsza ta "High Quality" czy "Very high quality"? Nie wiem na co patrzeć dodam że w tym drugim przypadku nie można ustawiać bitrate(video) natomiast w pierwszym można Która lepsza? doradźcie fachowo.Pozdrawiam :slight_smile:

(Spectatorx) #2

Lepsza jest ta która według Ciebie daje lepszy jakościowo plik wynikowy. Jeśli nie będziesz widział różnicy to kompresuj do tego który daje mniejsze pliki wynikowe.

(Spider103) #3

A ty który byś wybrał nie widząc obrazu? który byś wybrał z tcyh dwóch opcji?pozdro

(Agatonster) #4

Spider103 ,

Poradnik dla Ciebie

Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

(Dimatheus) #5

Hej,

Pierwsza metoda powinna dawać lepsze rezultaty - z tego względu, że birate sygnału wideo ustalony jest przynajmniej na poziomie 768 kbps, a w przypadku drugiej z opcji - na poziomie 512 kbps. Jeśli więc taki sam fragment danych opisujemy przy pomocy większej partii danych, przekaz powinien być bardziej szczegółowy; jakość także.

Pozdrawiam,

Dimatheus