[PSP] [video] Kurs Tworzenia Tekstur w Corel Paint Shop Pro


(Zielinski Joachim) #1

Witam, ostatnio postanowiłem że będę tworzyć tutoriale do PSP związane z tworzeniem tekstur. Zapraszam do oglądania, komentowania i sugerowania nowych pomysłów na tekstury w PSP.

Link do tutoriali

Kolejne tutoriale już niebawem :wink:

Pozdrawiam.


(system) #2

witam mam zadanie textura skóry :slight_smile: żeby niebyła plastikowa

pozdrawiam


(grandpajanek) #3

Ciekawe hobby.Dobrze,jasno i przejrzyscie zrobione tutoriale ale dużo łatwiej i szybciej można zrobić texturę przy użyciu pluginów np:

Alien Skin EyeCandy 5 Texture

Ulead ArtTexture

Forge

Farm-abstrakcyjne

Linki do pobrania z krótkimi opisami pluginów znajdziesz tutaj:

http://dziadek.webd.pl/viewforum.php?f=33

Poza tym uważam,że tekstur nie należy robić seryjnie.Każda jedna powinna być indywidualnie dopasowana do tworzonej grafiki ale w sumie na Twoich tutorialach swietnie można poćwiczyć poznawanie funkcji.PSP to wspaniały program i na pewno znajdziesz w nim dużo innych tematów do tworzenia tutoriali.

Pozdrówka.


(P Wojda) #4

Witam. Tutoriale są świetne. Jakość nagrań jest bardzo wysoka (czego nie można powiedzieć o wielu poradnikach w internecie). Wszystko jest dokładnie wytłumaczone więc poradzi sobie nawet początkujący użytkownik, a jednocześnie filmik nie “ciągnie” się w nieskończoność i się nie zasypia :smiley:

Oby tak dalej. Na pewno z twojej pracy skorzysta wiele osób (w tym ja).

Powodzenia!

P.S. Już zasubskrybowałem :smiley:


(grandpajanek) #5

A tutaj instrukcja jak wykonać w PSP brudne tło z tekstury.

http://www.youtube.com/user/grandpajanek


(Zielinski Joachim) #6

Cieszę się że się podoba :slight_smile: Od tamtego czasu doszło kilka nowych tutoriali zachęcam do obejrzenia :wink:

W najbliższych dniach powstanie taki poradnik :slight_smile:


(sadaj72) #7

Do czego wykorzystuje się teksturę z tego linku, bo tak na szybko w jakimś sofcie 3d woda to odbicie otoczenia i bumpmapa (szara), w grach mapa otoczenia i bumpmapa, a tutaj tekstura jest niebieska?


(Zielinski Joachim) #8

Może być wykorzystana w grach 2D bądź 3D, wystarczy podstawić ją pod wodę (mowa tutaj o programach do modelowania 3D), zmienić przeźroczystość, ustawić odpowiednie odbicie, światło itp. Efekt może być naprawdę fajny. Jeżeli chodzi o kolor to zawsze go można zmienić, w tym wypadku akurat tutorial miał też na celu pokazanie widzowi w jaki sposób można pokolorować teksturę.


(sadaj72) #9

Dzięki za wyjaśnienie, po prostu od dłuższego czasu woda w grach jest szaro metaliczna, myślałem że wyraźnie kolorowych tekstur już się nie stosuje, ale zapomniałem o 2d, i grach 3d z stylizowaną oprawą jak np. kingdoms of amalur, tam właśnie woda jest wściekle niebieska w niektórych miejscach.


(Kret4500) #10

Polecam prosty program do obróbki zdjęć który posiada wiele opcji:)

http://freakshare.com/files/61wc9wbt/Ph … 6.exe.html