"Psucie sie windowsa"

Jakies dwa tygodnie temu komputer sie zawiesił przy ładowaniu windowsa i mogłem go uruchomic w zaden sposób (w trybie awaryjnym również). Zrobiłem formata i zainstalowałem świeżego windowsa. Komputer chodził dwa tygodnie i wczoraj znowu wystąpił ten sam problem. Znowu sformatowałem dysk i zainstalowałem winde. Nie wiem co jest przyczyna tego zawieszania sie systemu. Komputer po pierwszym formacie był praktycznie czysty i mało z niego korzystałem.

komp: Sempron 2600+, 512 DDR, 80 GB WD.

temp procka : 27C, dysk 32C

instalujesz jakieś programy? Jesteś stałym bywalcem pewnych stron? Przyczyn może być wiele

Proponuję również sprawdzić wszystkie kable,wtyczki,itp. czy aby nie są poluzowane…Takie objawy mogą wskazywać również na uszkodzenie ktoregoś elemetu zestawu.

Wklej logi, to trochę rozjaśni sytuację.

Instaluje programy typu allplayer, winamp, emule nic specjalnego. Nie odwiedzam niepewnych stron. Wszystkie kable i wtyczki sprawdziłem ale trudno dojśc przyczyny.

Złączono Posta : 06.09.2006 (Sro) 18:31

Logfile of HijackThis v1.99.1

Scan saved at 18:32:24, on 2006-09-06

Platform: Windows XP Dodatek SP2 (WinNT 5.01.2600)

MSIE: Internet Explorer v6.00 SP2 (6.00.2900.2180)


Running processes:

C:\WINDOWS\System32\smss.exe

C:\WINDOWS\system32\winlogon.exe

C:\WINDOWS\system32\services.exe

C:\WINDOWS\system32\lsass.exe

C:\WINDOWS\system32\Ati2evxx.exe

C:\WINDOWS\system32\svchost.exe

C:\WINDOWS\System32\svchost.exe

C:\WINDOWS\system32\Ati2evxx.exe

C:\WINDOWS\Explorer.EXE

C:\WINDOWS\system32\spoolsv.exe

C:\WINDOWS\SOUNDMAN.EXE

C:\WINDOWS\system32\nvraidservice.exe

C:\WINDOWS\system32\ctfmon.exe

C:\Program Files\ATI Technologies\ATI.ACE\CLI.EXE

C:\WINDOWS\system32\devldr32.exe

C:\WINDOWS\system32\wscntfy.exe

C:\WINDOWS\system32\wbem\unsecapp.exe

C:\Program Files\ATI Technologies\ATI.ACE\cli.exe

C:\Program Files\Messenger\msmsgs.exe

F:\AUDIO\SETUP\SETUP.EXE

C:\PROGRA~1\COMMON~1\INSTAL~1\Engine\6\INTEL3~1\IKernel.exe

C:\Program Files\Mozilla Firefox\firefox.exe

C:\PROGRA~1\COMMON~1\INSTAL~1\engine\6\INTEL3~1\iKernel.exe

C:\Documents and Settings\Admin\Moje dokumenty\do nagrania\HijackThis.exe


R0 - HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main,Start Page = http://allegro.pl/

R0 - HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Toolbar,LinksFolderName = Łącza

O2 - BHO: Adobe PDF Reader Link Helper - {06849E9F-C8D7-4D59-B87D-784B7D6BE0B3} - C:\Program Files\Adobe\Acrobat 7.0\ActiveX\AcroIEHelper.dll

O4 - HKLM\..\Run: [SoundMan] SOUNDMAN.EXE

O4 - HKLM\..\Run: [NVRaidService] C:\WINDOWS\system32\nvraidservice.exe

O4 - HKLM\..\Run: [ATICCC] "C:\Program Files\ATI Technologies\ATI.ACE\CLIStart.exe"

O4 - HKCU\..\Run: [CTFMON.EXE] C:\WINDOWS\system32\ctfmon.exe

O4 - HKCU\..\Run: [MSMSGS] "C:\Program Files\Messenger\msmsgs.exe" /background

O4 - Global Startup: Adobe Reader Speed Launch.lnk = C:\Program Files\Adobe\Acrobat 7.0\Reader\reader_sl.exe

O9 - Extra button: Messenger - {FB5F1910-F110-11d2-BB9E-00C04F795683} - C:\Program Files\Messenger\msmsgs.exe

O9 - Extra 'Tools' menuitem: Windows Messenger - {FB5F1910-F110-11d2-BB9E-00C04F795683} - C:\Program Files\Messenger\msmsgs.exe

O17 - HKLM\System\CCS\Services\Tcpip\..\{82152A74-4CC4-4465-B2BB-C03D3437F4E9}: NameServer = 194.204.159.1,194.204.152.34

O23 - Service: Ati HotKey Poller - ATI Technologies Inc. - C:\WINDOWS\system32\Ati2evxx.exe

O23 - Service: ATI Smart - Unknown owner - C:\WINDOWS\system32\ati2sgag.exe

a czy procesor nie ma za dużej temperatury ?

Napisałem przeciez w pierwszym poscie 27C

No to twoj komputer ma swego rodzaju okres… Nie wiem z czym to jesc ale wydaje sie to co najmniej dziwne… Jesli masz gwarancje to jej uzyj

Log wygląda na czysty,więc to raczej sprawa sprzętowa.Podejrzane przede wszystkim pamięć i zasilacz…

Może teraz wygląda na czysty, bo jest po formacie, ale jeśli kwasniewski ma niezabezpieczony komputer to za pare dni załapie kilka wirusów i znowu nie będzie mógł włączyć kompa.

Komp przed formatem tez był czysty… zapewniam! Mam dobrze zabezpieczony komputer!

Na pewno?

Sama zapora wbudowana w system nie wystarczy.

Ja tu żadnego programu zabezpieczającego nie widzę.

W sieci jest masa róznych programów do testowania sprzętu,ale najlepiej,jeśli masz możliwość sprawdź po kolei każdy podejrzany element na innym sprzęcie.Albo na swoim…

A mógłbyś powiedzieć jak? Ja bym też chciał miec dobrze zabezpieczony komp bez instalacji antyvira.

W tej chwili mam zainstalowanego noda32, firewalla mam na serwerze. Mam takze ad-adware i spybota. Na logu jeszcze nie było tych programów. Przed kazdym formatem również te narzedzia miałem zainstalowane.

Zasilacz nowy, tagan 400W Pamieć testowałem memtestem - nie wykrył błędów.

PS Możliwe ze problem juz nie wystapie ale musze dojść do przyczyny bo nie wiadomo co sie zdaży.

Jeszcze jedna rzecz mi przyszła do głowy,miałem podobny przypadek-płyta instalacyjna była uszkodzona…

Czyli virusy raczej można wykluczyć. Może to być zła konfiguracja sprzętowa. Albo jakiś program. Pamiętaj co instalujesz i jeśli problem wystąpi po instalacji jakiegoś programu lub aktualizacji to będziesz miał przyczynę. Może aktualizowałeś bios płyty głównej?

no dobra zrozumiałbym, ale dlaczego dopiero po 2 tygodniach sie zawiesił???

Sprawdz kondensatory na plycie głównej, jak sa wywalone to je wymien bo jest mozliwosc ze moze to byc przyczyna.

Nowa płyta główna, kondensatory płaskie :slight_smile: