Psujący się obraz

Witam otóż czasami gdy włącza się komputer na którym jest win 7 to obraz jest taki dziwny nie normalne kolory tylko takie zepsute później wyślę wam zdjęcie tego bo w tej chwili nie mogę za bardzo i czy to może być wina zasilacza bo niektórzy tak twierdzą.

To podaj jakli masz wtedy będziesz wiedział czy musisz wymieniać, generalnie zasilacz jest od zasilania a nie od grafiki jedynie może ja fizycznie uszkodzić.

No nie do końca jest to prawdą gdyż uszkodzony zasilacz wpływa na grafikę poprzez podawanie mniejszego niż domyślnie zasilana karty graficznej, co przekłada się na błędne wyświetlanie kolorów.

Tego typu objawy mogą, (choć nie muszą) być pierwszym dzwonkiem alarmowym, że z zasilaczem dzieje się coś niedobrego.

Za tego typu objawy odpowiada:

  1. Zła praca zasilacza.

  2. Uszkodzenie karty graficznej.

  3. Błąd sterownika graficznego.

Eliminując kolejno powyższe czynniki można dojść sedna problemu.

Według mnie ciężko cokolwiek stwierdzić po takim opisie. Przyczyn może być cała masa - od tych już opisanych (grafika, sterowniki, zasilacz) po kabel sygnałowy do monitora, luźną wtyczkę kabla do monitora czy sam monitor.

Wklej zdjęcie problemu i specyfikację komputera z naciskiem na kartę graficzną i zasilacz (producent, model).

:roll:

Ok postaram się wkleić zdjęcie tak szybko jak to tylko możliwe bo nie zawsze się taki obraz robi ale często i niedługo też podam specyfikacje komputera

Dodane 21.05.2013 (Wt) 8:45

to ten obraz http://img802.imageshack.us/img802/552/beztytuufgu.jpg

Dodane 21.05.2013 (Wt) 8:48

karta graficzna: NVIDIA GeForce GT 240

Wygląda to tak jakby siadała Ci głębia kolorów z 32 bitowego na 16 bitowy.

Przeczyść komputer z kurzu a następnie sprawdź temperatury podzespołów w spoczynku i w stresie za pomocą programu do tego przeznaczonego np. HWMonitor 1.22

http://www.dobreprogramy.pl/HWMonitor,P … 33495.html

Najlepiej by było gdybyś podał temperatury podzespołów w chwili, gdy występuje ten efekt.

Podaj też model zasilacza. Jego dane znajdziesz na obudowie.

jak tylko mi sie ten ekran zrobi to tak zrobie

Dodane 23.05.2013 (Cz) 14:14

http://img708.imageshack.us/img708/5849/obrazqa.png tutaj macie a zaraz wam wyśle model zasilacza

Dodane 23.05.2013 (Cz) 14:15

http://img708.imageshack.us/img708/5849/obrazqa.png tutaj jest obraz zaraz wyślę model zasilacza

No tak tylko podaj temperatury w spoczynku i w stresie. Rozumiem ze podane przez Ciebie temperatury to praca komputera pod obciążeniem?

A może ty masz przełączony obraz na 16 bit?

Mnie to wygląda na jakąś nakładkę typu- Transformation Pack- .

Zwracam honor.Drugi screan wszystko wyjaśnia.

tak gdy obraz był zepsuty podałem to

Dodane 24.05.2013 (Pt) 22:12

Niestety nie masz racji To jest oryginalny Win7 był wgrany od początku zakupu komputera

No ok., ale jeszcze miałeś podać temperatury w spoczynku oraz model zasilacza.

Muszę mieć jakiś punk odniesienia

Mnie to też tak wygląda. Wydaje mi się, że to problemy z kartą grafiki albo jej sterownikami.

:roll:

Wszystko możliwe, ale zauważ, że na trzecim czujniku temperatury płyty głównej ma 79 stopni! Przy uszkodzonej karcie graficznej lub sterowniku od niej błąd wyświetlania kolorów generowałby się już przy starcie systemu a nie losowo w czasie jak ma to miejsce.

Kiedy poda temperatury w stanie spoczynku i model zasilacza będziemy mieli punkt odniesienia, bo coś mi się wydaje, że pod wpływem temperatury coś siada?

http://img9.imageshack.us/img9/2291/beztytuuvpq.jpg gdy obraz jest normalny

dane zasilacza: ATX SWITCHING POWER SUPPLY

AC I/P: VOL:230V-, FREQ: 60-50HZ ATX 12V 2.2 COMPATIBLE

MODEL MAX DC O/P +3.3V +5V +12V1 +12V2V -12V +5VSB

LOGIC-235ATX 235W 16.7A 18A 10A -5V/0.3A 0.5A 2.0A

LOGIC-250ATX 250W 14A 12A 8A 12A 0.5A 2.0A

LOGIC-300ATX 300W 20A 14A 10A 12A 0.5A 2.5A

LOGIC-350ATX 350W 20A 18A 10A 13A 0.5A 2.5A

LOGIC-400ATX 400W 20A 20A 14A 13A 0.5A 2.5A

LOGIC-500ATX 500W 25A 30A 18A 14A 0.8A 25.A

SERIAL NO:l4000909250 0020

Zasilacz warto byłoby wymienić na coś markowego. Ten który masz to wyrób zasilaczo-podobny, przeczytaj: http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1199271.html

Nie chcę Cię martwić, ale Twój zasilacz jest na tak zwanej Czarnej Liście Zasilaczy z dopiskiem, że „Nikt by go nie kupił nawet za dopłatą”. Być może zaczyna generować losowo w czasie zbyt niską moc w stosunku do zapotrzebowania, jakie mają podzespoły zamontowane w Twoim komputerze. Przykładowo karta graficzna, którą posiadasz do energooszczędnych nie należy gdyż TDP wynosi 120W a Gaming 100W. Na dodatek układ chłodzenia karty graficznej jest zbyt mało wydajny w stosunku do generowanej przez nią ciepła. Sprawdź układ chłodzenia karty graficznej – czy łopatki wentylatora są całe i czyste od kurzu.

Temperatury, jakie podałeś w spoczynku i pod obciążeniem są praktycznie takie same na trzecim czujniku, co jest mało prawdopodobne gdyż pobór mocy pod obciążeniem a co za tym idzie i wydzielanie ciepła powinno być większe niż w spoczynku.

Sprawdź czy pracują Ci wszystkie wentylatory, bo na screnach, jakie podałeś widać, że pracuje tylko jeden i to na dodatek trzeci? Bardziej bym się spodziewał pracy pierwszych dwu na 99% a trzeci jako 0%.

Ogólnie rzecz biorąc to przeczyść cały komputer z kurzu za pomocą sprężonego powietrza, który można kupić praktycznie w każdym sklepie z podzespołami komputerowymi lub przeczyść delikatnie jakimś miękkim pędzelkiem. Zlokalizuj umiejscowienie trzeciego czujnika, – czyli najprościej mówiąc, w którym miejscu tak bardzo Ci się grzeje komputer?

Jaką masz wersje sterownika dla karty graficznej i gdzie go pobierałeś?

Czy masz możliwość sprawdzenia swojej karty graficznej na innym komputerze lub innej karty graficznej na swoim komputerze?

Dotyczy to również zasilacza.

Tak mam mozliwosc sprawdzenia na innym komputerze

Najlepiej by było przetestować inną na 100% sprawną kartę graficzną na Twoim komputerze.

Karta powinna być podobna do Twojej, jeżeli chodzi o parametry z naciskiem na pobór mocy.

W tym wypadku chodzi mi o wydajność Twojego zasilacza - co nie zmienia faktu, że i tak zasilacz masz go do wymiany.

Jeżeli nie masz takiej możliwości to przetestuj ją na innym komputerze.