Psuje mi się klawiatura

Witam! Od czasu do czasu chrzani mi się klawiatura (nowa) MODE COM MC-5002. Dzisiaj (teraz) znów mi się schrzaniła. A więc włączam komputer normalnie wszystko się robi, loguje się. Daję na klawisz “Start” (na klawiaturze). I nie działa. Próbowałem na wszystkich tylnich portach USB (z przodu mam 2 w tym jeden uszkodzony poprzez przekrzywienie). I nie działa! Na zadnym porcie. Kolejne i kolejne uruchamianie kompa oraz instalowanie sterowników nie pomaga. Jak więc piszę? A no włożyłem klawiaturę do przedniego USB i działa. Ale jak to było opowiem. No więc przy przekładaniu USB na tylnich portach:

I wyjmuję kabel

II słyszę dźwięk wyłączania urządzenia, takie niskie piknięcie

III wkładam do innego tylniego portu i słyszę dźwięk podłączonego urządzenia (wysoki piknięcie) a potem tak jakby jednocześnie 2 piknięcia wyłączanego urządzenia… ułamek sekundy po pozytywnym dźwięku…

To dlaczego do cholery inne urządzenia na USB działają skoro klawiatura nie działa? A najdziwniejsze jest to że klawisze multimedialne działają! A nie działa NUM i cała środkowa reszta! A rano i po południu działała jak trzeba Patrzyłęm na innym forum - pewien użytkownik miał ten problem co ja (dokładnie) ale żaden z tamtych sposobów mi nie pomógł…

Próbowałem:

-skanowania

  • wyłączania “pozwól systemowi wyłączyć urządzenia USB w celu zaoszczędzenia energii”

  • różnych innych rzeczy…

No to masz ktoś pomysł co się dzieje i jak temu zaradzić?

Dodane 02.02.2009 (Pn) 18:44

ODŚWIEŻAM

zależy mi :frowning:

Dodane 02.02.2009 (Pn) 21:38

NO CO JEST? JAKOŚ NIKT NIE PISZE!

Sprawdź w biosie opcje dotyczące klawiatury USB - włącz je i zapisz bios Save

Pomoc instrukcja do płyty głównej.

Sprawdź klawiaturę na innym kompie czy sprawna i wiesz czy klawiatura, czy komp - choć może się zdarzyć że klawiatura sprawna i Twój komp sprawny, a klawiatura nie chce poprawnie współpracować z płytą główną.

Reset biosu baterią (komp odłączony w tym czasie od zasilania 230 V) i ponowne ustawienie i wyłączenie w biosie zbędnych portów i urządzeń na disable i zapisz bios Save, może aktualizacja biosu.