Psychkineza,pirokineza itp. Czy wierzycie w to?

(Vion91) #1

Czy wierzycie że człowiek dzięki dobrej koncentracji i myśli może poruszyć jakimś ciałem ? W to jestem skłonny uwierzyć, ale w pirokineze(umiejętność wzniecania ognia siłą woli) jakoś nie. Ale są ludzie którzy podobno posiadają takie umiejętności.

(Sidhmor) #2

Studiuje teologie i nasz ksiądz profesor od religiologii opowiadał nam że jak był w indiach to miał okazję być na pokazach joginów i widział tam rzeczy takiego pokroju, typu samoregeneracja ran, lewitacje itp. Nawet fotki widziałem z jego wypraw i tam był właśnie jogin co lewitował.

(Vion91) #3

Ciekawe jak oni to robią.

(sosen86) #4

A jak się skupię to tam radę doładować konto w telefonie? :stuck_out_tongue: Bo chętnie bym skorzystał :stuck_out_tongue:

(system) #5

Na tym świecie dzieją się różne rzeczy i niczego nie można negować nawet pirokinezy Zwykle ludzie traktują takie rzeczy jako fotomontaż albo albo udany trik magika, iluzję. Nie chcą się pogodzić z tym że na świecie może istnieć coś co wykracza poza przyjęte prawa matematyki, fizyki, czy też biologi dlatego nigdy nie znajdziesz jednoznacznej odpowiedzi na pytanie czy ludzie w to wierzą bo zawsze znajdzie się w tłumie człowiek który powie że "nie to nie jest możliwe to foto montaż iluzja a ja to udowodnię" i zaczyna to tłumaczyć odbiciami luster magnetyzmem odbiciem światła itd.

(Mlajtner) #6

cuda ewangeliczne itp wierzenia mają swoje podłoże w metafizyce

jaka jest prawda ?

nauka oparta o działania poznawcze na materii- dostępne naszym zmysłom - neguje Takie cuda

-ale suma-sumarum materia jest zlepkiem cząstek energii, które same w sobie nie stanowią materii

---więc,a też i być może ; dużo jeszcze przyjdzie się nam uczyć Prawd otaczającego nas świata

nim jako filozof będziemy mogli stwierdzić - "Wiem , że nic nie wiem "

(Vion91) #7

No nie wiadomo co tam w człowieku siedzi. Ale czy to jest rzecz nabyta czy wrodzona jak uważacie ?

(Sidhmor) #8

Z tego co nam opowiadał własnie ten ksiądz to mówił, że jogini dohodzą do tego całymi latami, czyli musi to być nabyte... jak jednak to robią to tajemnica...

(sosen86) #9

nie mówcie mi że wy w to wierzycie? :stuck_out_tongue:

(Vion91) #10

Wiara czyni cuda :slight_smile:

Też słyszałem o ludziach którzy sami mogą kontrolować prace serca, tzn. że mogą obniżyć ilość uderzeń serca kiedy chcą, a ich mistrzowie to na krótki czas potrafią "wyłączyć" serce, ale to nie to samo co mieć zdolność pirokinezy.

(Monczkin) #11

Jest niemożliwe. Prawa te są konkretne od narodzin Wszechświata i takie pozostaną do jego końca (jeżeli ma koniec i początek).

Na obecnym etapie wiedzy, możemy nie znać niektórych praw czy nie potrafimy ich zbadać, zdefiniować.

Kiedyś pole elektromagnetyczne było identyfikowane ze światem duchów i magii.

(Mlajtner) #12

w dostępnym Nam pojmowanym świecie takie rzeczy zakrawają na cuda,

ale ileż z otaczających nas wynalazków dla Naszych przodków- nie mieściło się nawet w wyobrażni

więc skoro Nasza wyobrażnia nie jest w stanie zanegować dorobku fantastów,które

są Naszą rzeczywistością

-więc może i bywają Rzeczy,które "nie śniły się nawet filozofom" :o :shock: 8) :smiley:

(system) #13

Wiecie czemu w to nie wierzymy ? Bo nam kościół wciska chrzecijaństwo ! Ludzie ! Przejrzyjcie ! Daniej ludzie nie wiedzieli co to słońce to myśleli że to bóg ! Teraz ldzuie nie wiedza kto to stworzył wszystko i co jest po śmierci - to to też bóg. Dawniej ludzie musieli sobie z czymś to utożsamiac , bo dawniej byli, ...hmm ..trochę ciemniejsi. Może to są podstawowe umiejętności człowieka ? Ale kościół od dawna nam wciska kity więc nikt nic nie wie ehh...

(Monczkin) #14

Rooker , możesz to napisać jeszcze raz, składnie i podając argumenty? Kto co Ci wciska?

(Mlajtner) #15

wg mnie

-Ludzie dzielą się na tych co potrzebują Kościoła by wytłumaczyć sobie otaczający ich świat /"kościelni"/

i na takich , którzy potrzebują świętego spokoju by móc przeżyć to,co zostało im dane

-a jesli udaje się komuś żyć w zgodzie z własnym sumieniem i otaczającym go światem - to żaden CUD

nie jest w stanie wprawić Go w osłupienie --jak żonę Lota przy Sodomie i Gomorze :wink:

(Szarex2 0) #16

Ponoć cuda nie dzieją się wbrew naturze, lecz wbrew temu, co o niej wiemy. Do mnie osobiście bardziej przemawia "szkiełko i oko" i we wszystkim szukam logicznego uzasadnienia, ale myślę, że poza światem materii też coś musi istnieć.

Bo np taki np Wielki Wybuch - właściwie dlaczego wybuchł ileś tam miliardów lat temu a nie np wczoraj? Ktoś o tym zdecydował? Nie było nic, nagle BUM i mamy wszystko? Ale to temat na zuupełnie inną dyskusję.

(freedom) #17

Przypominam, że dla pierwszego człowieka, który wykaże zdolności paranormalne, czeka milion dolarów. Chętnych jakoś brak, stąd płynie prosty wniosek :slight_smile:

(RyleC) #18

Oczywiście, że wierzę, iż dzięki koncentracji można poruszyć jakimś ciałem. W 99% chodzi tutaj o swoje własne, a ten 1% to groźne spojrzenie z ukosa, które wpływa na innych :slight_smile:

Pirokineza - nie wierzę, i żadnych podstaw aby się to zmieniło nie znam.

Co do poruszania płomieniem - koleżanka odstawi to co pali/pije/wdycha/wciera itp A ta Jej koleżanka to prawdziwa, czy może też wymysł wyobraźni znudzonej nastolatki? Płomienie mają to do siebie, że się ruszają w wyniku zawirowań powietrza. Części z nich sami nie wyczujemy, ale są. Także na miliony i karierę Copperfielda bym nie liczył.

Generalnie- 2 podane wyżej zjawiska uważam za wymysły wyobraźni i różnego rodzaju pseudo- magików. Co do innych zjawisk tego typu- bardzo dużo zależy od treningu, sporo umiejętności związanych z własnym ciałem da się wyrobić poprzez żmudne ćwiczenia itp

(Marta Iwanowska) #19

Moim zdaniem to możliwe.

No bo czemu nie?

Istnieją różne niewyjaśnione rzeczy.

Psychokinezę może umieć każdy, tyle, że nie próbujemy.

Podobno niektórzy mają do tego "tendencje" może tak właśnie jest z tobą i twoją koleżanką, Noriko ?

Ja sama spotkałam się z telekinezą. Więc czemu pirokineza miałaby nie zadziałać?

Wielu ludzi w to nie wierzy, ale co jeżeli to prawda? tzn. psychokineza?

Nie wiem jak wy ale ja w to wierzę.

Powiecie że zwariowałam? Mam to gdzieś.

(fiesta) #20

Szanowna panno noriko , każdy ma prawo do swoich poglądów, ale to jeszcze nie powód by wyzywać go od idiotów. Usprawiedliwia Cię jedynie że masz naście latek i bardzo niewiele wiesz o otaczającym Cię świecie. Jak byś była pełnoletnia, to z powództwa cywilnego mogła byś trafić na ławkę w sądzie, z bardzo nikłą szansą na wygranie sprawy.

Co do istoty wątku, raczej jestem sceptyczny, aczkolwiek wierze w zdolności paranormalne (choć w większości przypadków są one udziałem hochsztaplerów i wszelakiej maści naciągaczy). Zawsze intrygowały mnie filipińskie "bezkrwawe" operacje, wykonywane gołymi rękami, bez żadnych narzędzi i aparatury.