Publiczny Adres IP

Witam, mam od wczoraj internet stacjonarny na linii TP z ERY. Transfer 6Mb. W zestawie wziąłem modem ADSL z routerem zte zxv10 w300 . Na stronie ery wyraźnie pisze, że przypisany jest publiczny adres IP (dynamiczny). No więc skonfigurowałem wszystko jak w instrukcji i sprawdzam ten adres IP.

Na stronie typu mojeip.net : 62.152.150.22 (zmienia się z każdym restartem modemu)

czyli zewnętrzne wszystko ok.

Natomiast wpisuje w poleceniu cmd -> ipconfig :

91577664.jpg

Na stronie konfiguracji routera http://192.168.1.1 znalazłem znów coś takiego gdzie widać jakiś inny IP znów:

ad2e.jpg

Gdy stawiam serwer dedykowany counter strike’a to podaje mi IP serwera jako 192.168.1.2:27015 … Więc wewnętrzne…

Wydaje mi się, że w takim razie rounter ma przypisane te publiczne IP a użytkownikom przydziela ip wewnętrzne. Co zrobić abym miał adres publiczny swojego komputera. Co mam zrobić w tym routerze ? Męczę się już sporo czasu…

Przekieruj porty na adres wewnętrzny, na którym stoi serwer. Szukaj w routerze opcji Virtual Server, szukaj tego w opcjach NAT.

Pozdrawiam!

Nie znam się na tym kompletnie jestem zielony. Mógłby ktoś to bardziej przybliżyć ? Nie znalazłem takich opcji w ustawieniach routera… Jedyne na co sie natknąłem to Dynamic DNS jest Deactivated ale nie wiem czy to ma coś wspólnego.

Zajrzyj do Advanced Setup>NAT>Virtual Server na pewno tam jest, mój router ma identyczny panel, twój posiada nawet więcej opcji, niż mój. Tam podajesz IP i port, na który ma być przekierowany port serwera.

image.php?album_id=20&image_id=3552

Pozdrawiam!

Dzięki za odpowiedź zrobiłem tak jak napisałeś. Ale teraz na czym to polega ? Przy stawianiu serwrea cs’a dalej mam wewnętrzne ip a porty potrzegne do postawienia serwera 27015 wpisałem. Troche nie bardzo rozumiem. I czy do każdej aplikacji teraz np. torrent/serwer w grze bede musial przekierowywać te porty ? Nie ma jakoś bardziej uogólnionego sposobu, że już ustawie, że wszystkie porty po kolei jak leci będą przekierowane? ^^

Dodane 30.12.2010 (Cz) 1:58

Dzięki za odpowiedź zrobiłem tak jak napisałeś. Ale teraz na czym to polega ? Przy stawianiu serwrea cs’a dalej mam wewnętrzne ip a porty potrzegne do postawienia serwera 27015 wpisałem. Troche nie bardzo rozumiem. I czy do każdej aplikacji teraz np. torrent/serwer w grze bede musial przekierowywać te porty ? Nie ma jakoś bardziej uogólnionego sposobu, że już ustawie, że wszystkie porty po kolei jak leci będą przekierowane? ^^

Teraz podajesz publiczne IP wraz z portem, każdy oprócz Ciebie, kto będzie się łączył po publicznym IP na ustalonym porcie, zostanie przekierowany, a konkretniej pakiety sieciowe, przychodzące na dany port zostaną przekierowane na komputer wewnątrz sieci zgodnie z regułą. Dlaczego napisałem oprócz Ciebie? Ponieważ Ty z własnej sieci nie połączysz się przez publiczne IP z serwerem, piszę o tym, żeby Cię uprzedzić zanim zaczniesz pisać, że nie działa.

Tak, z tym, że w przypadku torrentów można skorzystać z czegoś takiego, jak UPnP.

Jest i nazywa się to DMZ. Komputer postawiony w DMZ, jest dostępny w sieci publicznej, pod publicznym adresem IP tak, jakby te publiczne IP było przypisane do tego komputera. DMZ jest dostępne również w opcjach NAT, podajesz tam tylko adres IP komputera i będzie on dostępny pod publicznym IP dla całego świata tak, jakby miał publiczne IP, dlatego tu nie trzeba przekierowywać portów.

Pozdrawiam!