Publikowanie strony w sieci... Krok po korku

Hej…

Mam stronkę zrobioną przez Website i dalej chce ją wysłać do neta aby była ona publiczna… I tutaj mam już problem… nie mam pojęcia jak się za to zabrać… Gdzie założyć? gdzie wykupić? co powpisywać?.. nic nie czaje co i jak…

Jak wysłać stronę krok po korku? Ktoś pomoże laikowi?

Musisz zakupić domenę (adres strony) i hosting - miejsce na stronę. Możesz oczywiście skorzystać z darmowych hostingów i domen - na temat wyboru hostingu i domen (firm i parametrów) było na forum pisane wiele razy, więc wystarczy poszukać. Jak już masz hosting to za pomocą programu do ftp łączysz się z serwerem i wysyłasz tam pliki, jednym z najpopularniejszych programów jest Total Commander, tutaj masz pisaną jak go użyć: http://pobierz.pl/porada/jak-opublikowac-strone-www-w-internecie.

Pliki strony wgrywa się do katalogu określonego przez firmę z usług, której korzystasz, zazwyczaj jest to katalog o nazwie public_html albo www , lub podobnie. Choć nie jest to reguła.

Jeśli kupiłeś domenę i hosting w innej firmie, to pozostaje jeszcze konfiguracja domeny. W panelu administracyjnym firmy hostingowej musisz podpiąć lub zaparkować domenę - podać jej nazwę. W ustawieniach domeny musisz wybrać przekierowanie na zewnętrzne serwery DNS i podać ich adresy. Adresy serwerów DNS powinieneś znaleźć na stronie firmy hostingowej (najczęściej w panelu administracyjnym lub w pomocy).

Szczegóły konfiguracji różnią się w zależności od wybranych firm. Jak już będziesz miał kupioną domenę i hosting chętnie pomogę w szczegółach.

Domeny wcale nie musi kupić, dostaje się adres przy kupnie serwera.

http://www.kurshtml.edu.pl/html/dalej.html