Publikowianie kupionej muzyki w tle filmu

Witam,

Kupiłem w sklepie płytę CD na której było pare nagrań muzycznych i czy jest legalnie włączyć te utwory (np: w winampie i zminimalizować do triala) i nagrać filmik jak (np: nagrać płytę :p) i ta muzyka była by w filmie który bym opublikować na youtube.com.

Więc czy jest legalne opublikować film w którym będzie kupiona muzyka w sklepie.

Nie będzie.

Kupiłeś muzykę dla własnego użytku a nie do zastosowań komercyjnych.

Zakup płyty tak samo nie upoważnia do puszczania jej np. na imprezach, dyskotekach (analogia).

nie, nie będzie to legalne gdyż kupując płytę nie nabywasz prawa na rozpowszechnianie jej

Zrobiłem coś takiego kiedyś i filmu mi nie usunęli. Dodali adnotację coś o prawach audio do pliku. Teraz sprawdziłem i adnotacji już nie ma, a filmik nadal istnieje na YouTube.

To już nic niewiem, a jest na to jakiś paragraf ? Bo to tak jakby leci w tle i z gorszą jakością to nie jest plik z płyty wrzucony do internetu.

Nie ważne w jakiej formie, ale jest to rozpowszechnianie. Nawet nie można puszczać takich płyt w firmie - trzeba mieć odpowiednią licencję.

A jest jakaś możliwość puszczenia w tle filmu muzy i opublikowaniu go na youtube.com ? (Mogą na filmiku być reklamy np.Zamów ten utwór za 2,44 z vat)

tak, o ile znajdziesz muzę, której autor / właściciel praw autorskich zezwala na to (np. licencje CC czy jakieś inne typu “free”), w przeciwnym wypadku trzeba mieć zgodę (najlepiej na piśmie) autora / właściciela praw autorskich do muzy na wykorzystanie jej w filmie.