Publikowianie kupionej muzyki w tle filmu

(Premiertomas) #1

Witam,

Kupiłem w sklepie płytę CD na której było pare nagrań muzycznych i czy jest legalnie włączyć te utwory (np: w winampie i zminimalizować do triala) i nagrać filmik jak (np: nagrać płytę :p) i ta muzyka była by w filmie który bym opublikować na youtube.com.

Więc czy jest legalne opublikować film w którym będzie kupiona muzyka w sklepie.

(dark__jedi) #2

Nie będzie.

Kupiłeś muzykę dla własnego użytku a nie do zastosowań komercyjnych.

Zakup płyty tak samo nie upoważnia do puszczania jej np. na imprezach, dyskotekach (analogia).

(niezDarek) #3

nie, nie będzie to legalne gdyż kupując płytę nie nabywasz prawa na rozpowszechnianie jej

(Unga Unga) #4

Zrobiłem coś takiego kiedyś i filmu mi nie usunęli. Dodali adnotację coś o prawach audio do pliku. Teraz sprawdziłem i adnotacji już nie ma, a filmik nadal istnieje na YouTube.

(Premiertomas) #5

To już nic niewiem, a jest na to jakiś paragraf ? Bo to tak jakby leci w tle i z gorszą jakością to nie jest plik z płyty wrzucony do internetu.

(A Florczyk) #6

Nie ważne w jakiej formie, ale jest to rozpowszechnianie. Nawet nie można puszczać takich płyt w firmie - trzeba mieć odpowiednią licencję.

(Premiertomas) #7

A jest jakaś możliwość puszczenia w tle filmu muzy i opublikowaniu go na youtube.com ? (Mogą na filmiku być reklamy np.Zamów ten utwór za 2,44 z vat)

(_chris_) #8

tak, o ile znajdziesz muzę, której autor / właściciel praw autorskich zezwala na to (np. licencje CC czy jakieś inne typu "free"), w przeciwnym wypadku trzeba mieć zgodę (najlepiej na piśmie) autora / właściciela praw autorskich do muzy na wykorzystanie jej w filmie.