Puchnąca bateria w k550i

Witam.

Zakupiłem używanego SE K550i. Od razu zauważyłem że coś jest nie tak z baterią, tj ta folia ochronna odchodzi. Myślałem że to nic ważnego. Po podładowaniu jednak bateria spuchła! Tak jakby gromadziło się powietrze między baterią i tą “folią” i teraz nie mogę domknąć klapki…

I tu moje pytanie czy można tą “folię” odkleić/zdjąć żeby to “powietrze” zeszło? Czy to jakoś wpłynie na sprawność baterii?

Najprawdopodobniej bateria wylała wewnątrz,robi zwarcie i dlatego puchnie…wyrzuć ją i kup nowa to jedyne rozwiazanie

Dokładnie, tylko nowa bateria. Nie przekłuwaj jej, bo będzie przez długi czas śmierdziało :stuck_out_tongue:

kup zamiennik Blue Star (Li-ion 3,6v 1100mAh) mam taki i dobrze trzyma, a oryginalna bateria u mnie też spuchła, ale poleżała 3 miesiące w szafie i opuchlizna zeszła i też działa bez większych problemów.

Cud normalnie. Wylała się, a potem wlała z powrotem.

Co do tematu. Kup w pierwszym lepszym sklepie GSM baterię i będzie git.

A skąd ta pewność, że wylała ? Jesteś ekspertem od baterii ?

Ja też ostatnio wyjąłem z szafy przez pół roku leżącego tam k550i i bateria była tak napuchnięta, że nie domykała się tylna klapka. Naładowałem ją 2 razy do pełna i zrobiła się płaska, jak nowa - bateria ma ok. 4 lat i trzyma niemal tydzień.