Pulpit i pasek zadań same odświeżają się co około minutę


(michal509_509) #1

Witam. 3 godziny temu przeszedłem z Windows 7 na 10. Gdy już uporałem się z problemem czarnego ekranu, teraz co chwilę odświeża mi się pulpit i pasek zadań. Problem wygląda mniej więcej tak, że zmieniłem rozmiar ikon ze średnich na małe, zacząłem zmieniać ułożenie ikon (przed przejściem na wszelki wypadek wykonałem obraz systemu, a żeby szybciej zgrało się na zewnętrzny dysk, to odinstalowałem kilka programów, których nie używałem, stąd potrzeba zmiany ułożenia ikon) a za chwilę ekran sam się odświeża i wszystko wraca do stanu początkowego, pisząc teraz, kiedy mi się odświeży czasami muszę kliknąć na nowo w pole edytora. Mimo, że pasek też się odświeża, to ikona Sklepu, którą przeniosłem obok "Widoku zadań" nie wraca na swoje pierwotne położenie za MS Edge.

 

W sieci niby jest problem "mrugającego ekranu", ale nie pasuje to do mojego przypadku. Tam użytkownicy mówią, że nie mogą nic zrobić, że kursor zachowuje się jak podczas uruchamiania programu. U mnie problem dotyczy tylko tego odświeżania. Na początku w powiadomieniach wyskoczyło mi, że system dodaje funkcje i może to potrwać. Myślałem, że to jest przyczyną odświeżania się pulpitu, ale minęły już prawie 3 godziny, więc chyba powinno skończyć.

 

Laptop to Dell Inspiron Q15R N5110, przy karcie graficznej są 2 pozycje (może to coś tutaj nie gra?), robiłem aktualizację sterowników, ale ponoć są aktualne i nic nie znalazło. Kiedy walczyłem z czarnym ekranem, w filmiku na YT było o wykasowaniu wpisu z rejestru, gdzie domyślną było Windows Desktop Update (ostatecznie to nie pomogło, potrzebny był bezpieczny rozruch i uruchomienie w trybie awaryjnym i wrócenie do normalnego). 

 

Będę ogromnie wdzięczny za pomoc. Pozdrawiam.


(michal509_509) #2

Prawdopodobnie udało mi się rozwiązać problem. Na jednym z zagranicznych forów opisano ten sam problem. Nie wiem co to ma do rzeczy, ale pomogło odinstalowanie IDT Audio. Po odinstalowaniu z dźwiękiem wszystko ok. Oczywiście konieczne było włączenie trybu awaryjnego, ponieważ normalnie nie można było nawet wejść do Panelu Sterowania. W trybie awaryjnym pulpit i pasek też się odświeżały, ale rzadziej, przez co udało mi się odinstalować.