Pulpit i pasek zadań same odświeżają się co około minutę

(michal509_509) #1

Witam. 3 godziny temu przeszedłem z Windows 7 na 10. Gdy już uporałem się z problemem czarnego ekranu, teraz co chwilę odświeża mi się pulpit i pasek zadań. Problem wygląda mniej więcej tak, że zmieniłem rozmiar ikon ze średnich na małe, zacząłem zmieniać ułożenie ikon (przed przejściem na wszelki wypadek wykonałem obraz systemu, a żeby szybciej zgrało się na zewnętrzny dysk, to odinstalowałem kilka programów, których nie używałem, stąd potrzeba zmiany ułożenia ikon) a za chwilę ekran sam się odświeża i wszystko wraca do stanu początkowego, pisząc teraz, kiedy mi się odświeży czasami muszę kliknąć na nowo w pole edytora. Mimo, że pasek też się odświeża, to ikona Sklepu, którą przeniosłem obok "Widoku zadań" nie wraca na swoje pierwotne położenie za MS Edge.

W sieci niby jest problem "mrugającego ekranu", ale nie pasuje to do mojego przypadku. Tam użytkownicy mówią, że nie mogą nic zrobić, że kursor zachowuje się jak podczas uruchamiania programu. U mnie problem dotyczy tylko tego odświeżania. Na początku w powiadomieniach wyskoczyło mi, że system dodaje funkcje i może to potrwać. Myślałem, że to jest przyczyną odświeżania się pulpitu, ale minęły już prawie 3 godziny, więc chyba powinno skończyć.

Laptop to Dell Inspiron Q15R N5110, przy karcie graficznej są 2 pozycje (może to coś tutaj nie gra?), robiłem aktualizację sterowników, ale ponoć są aktualne i nic nie znalazło. Kiedy walczyłem z czarnym ekranem, w filmiku na YT było o wykasowaniu wpisu z rejestru, gdzie domyślną było Windows Desktop Update (ostatecznie to nie pomogło, potrzebny był bezpieczny rozruch i uruchomienie w trybie awaryjnym i wrócenie do normalnego). 

Będę ogromnie wdzięczny za pomoc. Pozdrawiam.

(michal509_509) #2

Prawdopodobnie udało mi się rozwiązać problem. Na jednym z zagranicznych forów opisano ten sam problem. Nie wiem co to ma do rzeczy, ale pomogło odinstalowanie IDT Audio. Po odinstalowaniu z dźwiękiem wszystko ok. Oczywiście konieczne było włączenie trybu awaryjnego, ponieważ normalnie nie można było nawet wejść do Panelu Sterowania. W trybie awaryjnym pulpit i pasek też się odświeżały, ale rzadziej, przez co udało mi się odinstalować.

(gradek83) #3

Kliknij Prawym Przyciskiem Myszki na ikonkę “Ten komputer”
Jeśli nie masz tej ikonki kliknij PPM na wolne pole PULPITU i wybierz opcję PERSONALIZUJ następnie ustaw okno które się pojawiło na pełen ekran i wejdź w menu KOMPOZYCJE a następnie po prawej na USTAWIENIA IKON PULPITU w oknie jakie się pojawi zaznacz KOMPUTER ( warto zaznaczyć wszystkie).
Gdy już mamy ikonkę TEN KOMPUTER klikamy na nią PPM i wybieramy opcję ZARZĄDZAJ. Otworzy nam się okno " Zarządzanie komputerem" rozwijamy Podgląd zdarzeń kolejno Dziennik systemu Windows i tam klikamy na SYSTEM czekamy jakiś czas aż zapełni nam się okno obok i sprawdzamy błędy na czerwono dodatkowo wchodzimy do “Aplikacja” i tam też sprawdzamy błędy.
Powtarzające się błędy w czasie to dokładnie nasze ciągłe odświeżanie PULPITU a tak dokładniej EXPLORERA. Otrzymujemy informację:

1. Winlogon -" Powłoka systemowa została nagle zatrzymana i uruchomiono explorer.exe"
    2)Windows Error Raporting - "Pakiet błędów , typ 0
    Nazwa zdarzenia: APPCRASH
    Odpowiedź: Niedostępny
    Identyfikator pliku CAB: 0

Podpis problemu:
P1: explorer.exe
P2: 10.0.17134.1
P3: 425b30b2
P4: msvcrt.dll
P5: 7.0.17134.1
P6: 5cbba6fd
P7: 40000015
P8: 000000000000add2
P9:
P10:

Dołączone pliki:

Te pliki mogą być dostępne tutaj:
C:\ProgramData\Microsoft\Windows\WER\ReportQueue\AppCrash_explorer.exe_c89c44adfeb43979f3c7b5f75ae537288dd259e7_968cc01e_0c50d24d

Symbol analizy:
Ponowne wyszukiwanie rozwiązania: 0
Identyfikator raportu: 7c3a4681-c0e4-44b5-8939-a5d47c94f675
Stan raportu: 4100
Wartość skrótu pakietu:
Identyfikator GUID pliku CAB: 0"

3)Application Error: “Nazwa aplikacji powodującej błąd: explorer.exe, wersja: 10.0.17134.1, sygnatura czasowa: 0x425b30b2
Nazwa modułu powodującego błąd: msvcrt.dll, wersja: 7.0.17134.1, sygnatura czasowa: 0x5cbba6fd
Kod wyjątku: 0x40000015
Przesunięcie błędu: 0x000000000000add2
Identyfikator procesu powodującego błąd: 0x1024
Godzina uruchomienia aplikacji powodującej błąd: 0x01d425eb01ba3c02
Ścieżka aplikacji powodującej błąd: C:\WINDOWS\explorer.exe
Ścieżka modułu powodującego błąd: C:\WINDOWS\System32\msvcrt.dll
Identyfikator raportu: 7c3a4681-c0e4-44b5-8939-a5d47c94f675”

Czyli plik powodujący błąd MSVCRT.DLL jest standardową biblioteką C dla kompilatora Visual C ++

Na pierwszy ogień odinstalowałem wszystkie pakiety Visual C ++

Dalej uruchomiłem pomocny program Autoruns w którym napotkałem kolejny problem a mianowicie brak jednego z plików systemowych EnterpriseAppMgmtSvc.dll

W takiej sytuacji postanowiłem przeskanować systemowe pliki.

Klikamy na pasku zadań na ikonkę LUPY i wpisujemy CMD a następnie PPM klikamy na “Wiersz polecenia” i uruchamiamy jako administrator
Teraz wpisujemy:
DISM.exe /Online /Cleanup-image /Restorehealth

i czekamy aż skończy dobrze aby komputer miał połączenie z internetem.

Gdy proces zakończy się sukcesem wpisujemy :
sfc /scannow

I czekamy aż skończy skanować a po wszystkim przeprowadzamy restart i sprawdzamy efekt.

Przyczyną uszkodzonych plików zazwyczaj są albo wirusy albo błędy podczas aktualizacji a już najczęściej padający dysk.
Stan dysku sprawdzamy programem HDTune.

Pomocne linki poniżej.
LINK1
LINK2
LINK3
LINK4