Pulpit nie załapuje

ps- jezeli to nie jest dzial- prosze admina o przeniesienie dzieki

Hey, po poprzedniej bitwie z wirusami na PC’ku zostala mi pamiatka:

Pulpit nie załapuje po starcie. Boot robi sie ładnie a potem komp wyświetla samo tlo:( bez ikonek bez niczego.

musze wszytko uruchomić ctrl+alt+delete i w menadzeze wybieram "uruchom explorer"Dopiero wtedy komp sie budzi ( Windows XP)

Jakies pomysly jak to naprawic ![-o<

Nie jestem pewny czy zadziała, ale warto spróbować. Zabootuj płytkę z XP i wciśnij klawisz r po zaakceptowaniu licencji klawiszem F8. Spowoduje to ponowne skopiowanie plików z płyty na dysk(bez utraty danych).

nie mam plytki;// moj komp na z 5lat i jest po 2ch przeprowadzkach;/ nie mam pojecia gdzie sie to podzialo:(( pewnie teraz inaczej nie da rady?

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic563583.html

Kroki “zrób loga”, “włącz HJ” itp, itd możesz sobie odpuścić, masz to już za sobą. Chodzi głównie o sprawdzenie co jest w wartości Shell

super goomish :slight_smile: pogrzebalam bez skanowania- jezeli tak mozna :slight_smile: weszlam w regedit.exe

i znalazlam : [HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Winlogon] Wartość “Shell”=“Explorer.exe”

wszytsko sie zgadza Shell= Explorer.exe

co myslisz :?: zrobic loga jednak :?: cos pozmieniac :?:

Przecież płytę możesz pożyczyć, to nie jest żaden problem. Tylko edycja musis się zgadzać i sp z tym co masz na dysku. Swoją drogą jeżeli komputer ma 5 lat i od tej pory nie miał reinstalowanego systemu, to na twoim miejscu nie cackałbym się, tylko od razu sformatowałbym dysk i wrzuciłbym system od nowa.

Dzieki gdzie mam znalesc info o edycji i sp?

ps->Piotr a moze ty mozesz pozyczyc mi plytke bo na chwile obecna wyglada to kiepsko u mnie :?: :smiley:

SP możesz sprawdzić klikając ppm na mój komputer, właściwości. Tam będzie Ci pisać, czy masz Home’a czy Professional’a i podany będzie SP.

mam cd’ka z windows vista home edit. czy moge zrobic boot mojego windowsa xp z tego cd’ka??

Nie, bo są przecież dwa zupełnie inne Windowsy.

no i tutaj sie mylisz… oj chyba nie trafilam na najwiekszego speca na tej stronce niestety :wink:

ryzyk byl, ale komp byl prawie nie zywy.zrobilam bardzo dobrego formata.

z cd’ka visty. komp dziala jak nowy :smiley: =D>

A, o to Ci chodziło. Źle Cię po prostu zrozumiałem. :stuck_out_tongue_winking_eye: W sumie mogłeś zobie zmienić na 7, jest lepszy. :stuck_out_tongue_winking_eye: