Pulpit - Odmowa dostępu

Witam.

Mam na swoim pc zainstalowane dwa systemy : XP professional SP3 i Viste Ultimate SP1. Chciałem dostać się z visty do folderu PULPIT systemu XP. Zapytał się o jakieś zabezpieczenia dałem ok i na tym koniec. Po przełączeniu się między systemami, w XP zaraz po ZAPRASZAMY wyskoczyło " F:/document and settings/wujek/pulpit brak dostępu. Jak mam przywrócić pulpit mojemu XP? Miałem tam ważne dane ! Proszę o pomoc ! Pozdrawiam serdecznie.

Konto admin czy ograniczone - ograniczone > z innego konta z prawami admina

  • admin. > z wbudowanego (ukrytego) konta Administrator

Osobiście najpierw poszukałbym wirusów bo jakieś to dziwne

Konto niby admin tak mi pisze w ustawieniach kont użytkowników. Jestem teraz na XP. Na Viscie moge wejść w folder a w XP folder jest pusty i jak chce otworzyć to pisze brak dostępu. Ja w Viście zmieniałem jakiegoś właściciela folderu i może dlatego ? Jak do tego wrócić ?

Spróbuj przejąć ten folder na własność http://support.microsoft.com/kb/308421/pl

Wejdź na Xp

Uruchom jakiś folder i u góry w menu kliknij Narzędzia->Opcje folderów

Tam w zakładce Widok masz Ustawienia Zaawansowane

Odznacz “Użyj prostego udostępniania plików(zalecane)”

Następnie kliknij na katalog do którego nie możesz wejść ppm Właściwości

Następnie wejdź w zakładkę Zabezpieczenia Tam możesz dodać opcje dostępu do tego folderu!!

Możesz usunąć tam wszystkie grupy i dodać jedną “Wszyscy” oraz nadać jej wszelkie prawa.

Jeżeli dobrze to zrobisz to będzie działać.

Dałem radę dzięki pomocy tores1977 i mareksolak. Uruchomiłem system w trybie awaryjnym i przeniosłem folder na własność. :wink: Działa. .Dziękuję!

Witam

Mam problem podobny tylko , że XP padł zainstalowałem nowy bez zmiany starego .

Nie mogę wejść w folder pulpitu starego windowsa , chce hasło administratora a hasła nie ma.

Mam tam wszystkie ważne pliki a sposób wyżej opisany nie chce działać , wyskakuje folder został utworzony nie w tym czasie.

:frowning: