Pulpit się nie odświeża - konieczne ręczne jego wymuszenie

Witam,

Czasami dzieje mi się tak, że pulpit się nie odświeża. Np. po usunięciu pliku nie znika on z pulpitu. Muszę ręcznie odświeżać pulpit.

Tutaj jeszcze dla lepszego zrozumienia mnie filmik: http://imageshack.us/clip/my-videos/198/2mvaxxwlakkunxpnfvgwxq.mp4/

POMOCY!

@EDIT:

Dodam, że takie zjawisko znika po restarcie komputera.

Ponadto występuje także taki problem, że pulpit co około minutę odświeża się - widzę przez przeźroczysty pasek, że migają ikony - to już pojawia się oddzielnie z tym pierwszym problemem. Albo 1 albo 2 albo jest spokój. Nie pisałem o tym od razu, bo myślałem, że to tak jednorazowo, a tu już któryś z kolei raz - mam już tego dosyć…

Jaką masz częstotliwość odświeżania ustawioną ??

Ale czego?

Ekranu czy… odświeżania pulpitu?

Dodane 16.07.2013 (Wt) 22:19

Jeśli chodzi o ekranu to 60 Hz.

  1. Ustaw sortowanie na pulpicie według nazwy.

  2. W rejestrze przejdź do następującej lokalizacji “HKEY_CLASSES_ROOT\CLSID” i wciśnij klawisz F3 (szukanie), a w okienku, które ci wyskoczy wpisz “DontRefresh”. Po tym powinno przenieść cię do klucza, którego wartość jest równa 1. Zmień ją na 0.

Jeśli nie będziesz miał tego klucza w rejestrze, to pomiń ten punkt.

  1. Wyłącz tymczasowo antywirusa.

  2. (jeśli powyższe nie zadziałają) Wejdź w Komputer -> Organizuj -> Opcje folderów i wyszukiwania -> Odznacz opcję “Ukryj chronione pliki systemu operacyjnego”. Po czym na pulpicie powinien pojawić się plik “desktop.ini”, usuń go i zrestartuj komputer. Nie masz się o co martwić, plik zostanie automatycznie utworzony podczas kolejnego rozruchu.

To takie kilka czynności na początek, jeśli nic nie wniosą, to będziemy kombinować dalej.

A te czynności wykonać teraz, czy jak zacznie się chrzanić?

Na razie skorzystaj tylko z punktu pierwszego. W razie jakichkolwiek problemów, wykorzystasz pozostałe opcje.

Dziekuje Dmcmmmdmc