Pulpit się uruchamia, ale ikony dopiero po chwili


(Tomi1068) #1

Ostatnio nazbierało mi się na dysku sporo zbędnych plików, więc pousuwałem zbędne programy, gry i kilka toolbarów, które lubią się czasem pojawiać z nikąd, zdefragmentowałem dyski, naprawiłem rejestr programem “PC Tools Registry Mechanic” i zaczął się problem. Gdy uruchamiam komputer, to puplit odpala się bardzo szybko, niestety jest on zupełnie pusty. Nie widzę paska zadań, menu start, żadnych ikon, ani nic. Mogę uruchomić menedżer zadań z klawiatury, ręcznie próbuję odpalić explorer.exe i po chwili wszystko wraca do normy. Moje pytanie brzmi - co się stało i jak to naprawić? Jest to strasznie uciążliwe i mocno przeszkadza :confused:


(Bogdan_G) #2

Użycie roguekiller z DP (po polsku) http://www.dobreprogramy.pl/RogueKiller … 39028.html przywraca domyślne skróty na pasku, w menu start i domyślne ścieżki. Pobierz na pulpit i uruchom na xp, a na win7 uruchom jako administrator. Kliknij skanowanie, potem usuwanie, nawet, gdy nic nie znajdzie. Następnie kliknij po lewej naprawa skrótów. Wykonasz, to robisz restart. Logi z każdej czynności będziesz mieć na pulpicie. Gdy to pomoże, to tyle. Dla bezpieczeństwa użyj jeszcze adwcleaner z opcji usuwanie. Jakby jeszcze był dramat, to dasz loga z usuwania adwcleanera i potem zrobisz logi według tego, co pisze w dziale bezpieczeństwa, a więc log OTL i Extras, czym zajmą się specjaliści.

Odpuść sobie pc tols registry mechanic. Zawsze używaj do tego JetClean z DP. Bezpieczny, już ustawiony i zawsze można przywrócić loga, choć nie słyszałem, żeby to było komuś potrzebne, to przywracanie. Ccleaner też potrzebny, ale w bezpiecznych ustawieniach.


(Tomi1068) #3

No niestety pomimo wykonania wszystkich zasugerowanych działań, dalej problem istnieje :confused: Więc teraz zgłosić się do działu bezpieczeństwa z log’iem OTL?


(hirem) #4

A nie zdecydował byś się na przywrócenie systemu przed stanem przed robionymi porządkami. I jak twierdzisz po czyszczeniu rejestru chyba ale to raczej będziesz ostrożniejszy następnym razem.


(Bogdan_G) #5

Według sugestii miał być log a adwcleanera, oraz dwa logi OTL. Co usunął roguekiller?


(Tomi1068) #6

Na pulpicie zapisały mi się 3 logi od Roguekiller’a oraz jeden z AdwCleaner’a, podaję je poniżej:

RogueKiller 1:

http://www.wklejto.pl/159838

RogueKiller 2:

http://www.wklejto.pl/159839

RogueKiller 3:

http://www.wklejto.pl/159840

A tutaj AdwCleaner:

http://www.wklejto.pl/159841


(Bogdan_G) #7

Daj screena z procesów uruchomionych zaraz po starcie komputera - z menadżera zadań. Jeszcze powinieneś przeskanować programem malwarebytes antimalware. Odznacz przy instalowaniu okres próbny.


(Tomi1068) #8

Przeskanowałem komputer zgodnie z poleceniami podanymi powyżej, odnalazło jednego trojana, ale po jego usunięciu problem dalej jest aktualny. Poniżej podaję screen ze wszystkimi procesami tuż po uruchomieniu komputera, gdy pulpit jest pusty:

http://img824.imageshack.us/img824/2338/procesyo.png


(Bogdan_G) #9

Odinstaluj avasta i usuń po nim resztki. Zainstaluj tymczasowo essentials http://windows.microsoft.com/pl-pl/wind … s-download Wstrzymaj się tylko z pierwszym skanowaniem i wpierw w opcjach ustaw domyślne czynności programu. Przeskanuj szybkim skanowaniem. I tak zejdzie godzinkę. Potem zrób logi OTL i Extras. Może będzie już wszystko w porządku, bo avast bywa częstą przyczyną bugów, zwłaszcza, gdy PC Tools Registry Mechanic uszkodzi rejestr. Koniecznie odinstaluj ten program. Wystarczy ccleaner, czy jetclean.


(Tomi1068) #10

Niestety pomimo przeprowadzenia wszystkich operacji zasugerowanych w postach powyżej problem istnieje nadal, choć odnoszę wrażenie, że wszystko się uruchamia odrobinę szybciej. Zgodnie z sugestją zrobiłem logi OTL i Extras, które podaję poniżej:

http://wklejto.pl/160059 - OTL

http://wklejto.pl/160060 - Extras


(Bogdan_G) #11

Wygląda na to, jakbyś miał wyłączoną usługę zdalnego wywoływania procedur RPC, czy usługę Serwer, przez co Windows Image Acquisition (WIA) wywala błędy przy uruchomieniu systemu.

Było coś robione z usługami?


(Tomi1068) #12

Nie mam zielonego pojęcia, czym jest w ogóle to WIndows Image Acquisition, jak również nie robiłem nic z żadnymi usługami, które miałyby zapewne z tym związek. Co dalej z tym zrobić? Jest to usługa, którą da się naprawić, czy należy ponownie zainstalować system?


(Bogdan_G) #13

Klika się w narzędzia administracyjne w menu start, albo w panelu sterowania, na usługi i rozciąga przyciskiem myszy na całe okno, no i robi się dwa screeny, ze wszystkich usług - dajesz Tu linka no z tej stronki, gdzie załączasz obraz, klikasz wyślij i kopiujesz potem linka z paska adresu http://vpx.pl/ będzie wiadomo, jak są uruchamiane usługi.


(Tomi1068) #14

Podaję linki do screenów z usług - wyszły jednak, aż 3:

http://vpx.pl/i/2013/05/12/usługi1.png

http://vpx.pl/i/2013/05/12/usługi2.png

http://vpx.pl/i/2013/05/12/usługi3.png


(Atis) #15

Registry Mechanic chyba tworzy kopię bezpieczeństwa?

Spróbuj przywrócić system do czasu przed użyciem tego programu:

Wszystkie programy -> Akcesoria -> Narzędzia systemowe -> Przywracanie systemu


(Bogdan_G) #16

Widzę, że jest usunięta usługa automatic updates (windows update). Sam usunąłeś? A jak masz w panelu sterowania, system, automatyczne aktualizacje?

Masz ie8. Otwórz. Kliknij narzędzia, potem windows update. Ie8 współpracuje z tą witryną i poprosi o activex, trzeba się zgodzić, potem będzie komunikat, że trzeba zainstalować usługę. I być może znikną Twoje problemy, oprócz tego, co znajdą spece w logach.


(Atis) #17

Na Windows PL usługa nazywa się Aktualizacje automatyczne i widać ją na pierwszym obrazku:

Skoro uszkodził system za pomocą Registry Mechanic, to niech przywróci kopię utworzoną przez ten program lub skorzysta z funkcji przywracania systemu.


(Tomi1068) #18

@ Atis

Niestety nie mogłem przeprowadzić przywracania systemu, ponieważ jedyny punkt przywracania jaki obecnie posiadam to dzień dzisiejszy (możliwe żeby poprzednie zostały usunięte podczas użytkowania któregoś z programów wymienionych w tym temacie?).

@ Bogdan_G

Odpaliłem aktualizację, system Windows pobrał kilka narzędzi do Office 2010 i na tym się skończyło. Na szczęście problem został zażegnany. Poszukałem trochę na własną rękę i trafiłem na propozycję zwykłego “wyłączenia” usługi, która tak drastycznie spowalnia uruchamianie systemu, mianowicie: WIndows Image Acquisition. Wykonując następujące czynności:

  1. Start -> uruchom -> msconfig.

  2. Zakładka usługi.

  3. Odznaczenie Windows Image Acquisition.

  4. Restart systemu.

Obecnie wszystko chodzi jak powinno, więc problem rozwiązany. Dziękuję za pomoc i kilka ciekawych informacji, które mi z pewnością ułatwią dalsze życie (np. odczytanie logów OTL i Extras, lub to że lepiej omijać takie programy jak Registry Mechanic :P).


(adi0922) #19

Spróbuj to co on napisał powinno pomóc a jak nie to musisz spróbować z płyty windows xp naprawianie systemu


(Bogdan_G) #20

Autor tematu przywrócił prawidłowe działanie systemu. Akurat ta usługa jest usługą microsoftu na życzenie pod konkretne programy i sprzęt. Akurat, w tym przypadku Autor nie musi rezygnować ze swoich programów, których sterowniki wywołują konflikt związany z interfejsem programowania aplikacji (API).

@adi0922 - Prawdopodobnie Autor błędu z używaniem wątpliwego Registry Mechanic, nie popełni, a kiedykolwiek przeczyści rejestr, wykona to programem dobrej marki, który zawsze gwarantuje przywracanie. Nikt nie jest w stanie pogodzić środowiska uruchamiania nowych aplikacji z tym, co było wiele lat temu.

Czemu miałaby służyć naprawa z płyty instalacyjnej?